Osram

Osram, Neolux, Ring

OSRAM - światowy lider oświetlenia w branży motoryzacyjnej

Firma OSRAM jest największym na świecie producentem oświetlenia samochodowego. W blisko połowie nowych samochodów, wyjeżdżających z fabryk najlepszych światowych producentów, montowane są produkty tej marki. Kluczową rolę odgrywa tu ich wysoka jakość i związana z tym gwarancja powtarzalności parametrów.

W ofercie firmy znajduje się szeroki asortyment źródeł światła dla pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli, obejmujący żarówki halogenowe, lampy ksenonowe, żarówki pomocnicze, światła LED przeciwmgłowe i do jazdy dziennej oraz wiele innych różnorodnych produktów i akcesoriów oświetleniowych do stosowania w pojazdach, a także przy pracy w warsztacie.

Oprócz standardowych produktów na pierwszy montaż i rynek wtórny, OSRAM opracowuje także najnowocześniejsze rozwiązania i innowacyjne systemy oświetleniowe do przemysłu motoryzacyjnego. Przykładem może być chociażby moduł laserowy montowany w BMW i8 zaprojektowany przez inżynierów działu Specialty Lighting w OSRAM, wykorzystujący diody laserowe firmy OSRAM Opto Semiconductors.