Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

ProfiAuto Show - targi motoryzacyjne 4-5.06.2016

Zakończyło się największe, tegoroczne spotkanie branży automotive na południu Polski. Trzynasta edycja ProfiAuto Show, która odbyła się 4 i 5 czerwca w centrum Katowic, przyciągnęła szerokie grono specjalistów z branży: producentów części i wyposażenia warsztatowego, właścicieli warsztatów, sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz mechaników. Tradycyjnie już, pojawiły się na niej także tłumy fanów motoryzacji, zainteresowanych oglądaniem interesujących samochodów, pięknych kobiet i emocjonujących pokazów.

Profi Auto Show

Trzynasta edycja, 140 wystawców, 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni, tłumy odwiedzających, i niezliczona ilość oryginalnych pojazdów – tak w dużym skrócie podsumować można tegoroczne targi motoryzacyjne ProfiAuto Show. Wśród wystawców znalazły się m.in. marki takie jak Bosch, Brembo, Centra, FAG, Mann Filter, Monroe, Shell, Total, Varta czy Valeo. Nie zabrakło także nowości – po raz pierwszy na targach spotkać można było np. stoiska Ajusa, Ekosystem Chemia, Energy, FAI, Hepu czy OJD.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Bez wątpienia było to największe spotkanie branży automotive i fanów motoryzacji na południu Polski. Udało nam się w pełni skorzystać z zalet nowoczesnego obiektu wystawienniczego, jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Motoryzacja to branża podatna na innowacje, wymagająca nowoczesnego myślenia i sądzę, że widać to było w tym roku na naszych targach. Formuła imprezy najlepiej pokazuje także, że motoryzacja to przede wszystkim autentyczna pasja i sposób na życie, również tych, którzy związani są z branżą zawodowo – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

Największe marki motoryzacyjne, zgromadzone w centrum wystawienniczym, głównie producenci części i wyposażenia warsztatowego, w pełni wykorzystały potencjał promocyjny targów i ich specyfikę – połączenie imprezy branżowej z rozrywkową. Walczyły o uwagę odwiedzających ProfiAuto Show fanów motoryzacji oferując na stoiskach atrakcje takie jak m.in. symulatory, pokazy tańca i bodypaintingu, quizy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło jednak elementów merytorycznych, przeznaczonych dla odwiedzających targi specjalistów: technologicznych pokazów i szkoleń, których program obejmował w tym roku m.in. tematy takie jak tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych. Obie grupy odwiedzające targi tłumnie przyciągnęło także rozstrzygnięcie konkursu, odbywające się na stoisku nowopowstałej sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis, w którym właściciele warsztatów mogli wygrać nawet 20 000 na ich doposażenie.

Uwagę wszystkich odwiedzających przyciągały także atrakcje, przygotowane przez organizatora,: Lexus LFA, Calibra Tsunami Bimoto, VW Twin-Car, modele marek Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche, bolidy zaprojektowane przez studentów Politechniki Śląskiej i Politechniki Rzeszowskiej, a także dziesiątki tuningowanych okazów. Na pasjonatów jednośladów czekały dodatkowo min. customowe egzemplarze: Behemot Bike (zaprojektowany przez Nergala), Alien (inspirowany kultowym filmem) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl), a także najnowszy model Yamaha MT-10. Wśród pokazów znalazły się m.in. easy drift bowling, samochodowe kręgle, taxi na dwóch kółkach, drift, a także wieczorne, sobotnie show Gladiators Day, wypełnione kaskaderskimi akrobacjami. Fani motoryzacji chętnie korzystali także z okazji spotkania motoryzacyjnych idoli: mistrzyni rajdowej Klaudii Podkalickiej czy znanych z TVN Turbo dziennikarzy: Patryka Mikiciuka i Adama Klimka.

 

Część rozrywkowa

Część rozrywkowa imprezy to widowiskowe prezentacje tego, na co stać szybkie maszyny i ich szalonych kierowców: wyścigi, drift, kontrolowane zderzenia, skoki, pokazy kaskaderskie, strzelanie do aut z bazooki, rozjeżdżanie ich monster truckiem i dużo, dużo więcej. 

Pokazy będą się odbywać w specjalnie wydzielonej strefie racingowej, przez cały czas trwania targów. Na sobotni wieczór zaplanowano kulminację emocji – półtoragodzinne, kaskaderskie show wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. Atrakcje części rozrywkowej to także: pokazy ratownictwa medycznego, symulacje wypadków, pokazy bowlingu samochodowego, występy dj-ów, a także specjalne "miasteczko dla mechaników" z nowoczesnym sprzętem warsztatowym. ProfiAuto Show 2016 to również elementy przygotowane z myślą o najmłodszych – m.in. warsztaty kreatywne, prezentacje aut z różnych epok, tory samochodowe i symulatory jazdy.

Czytaj więcej »

Część targowa

Podczas targów ProfiAuto Show swoją ofertę zaprezentują najważniejsze światowe marki z branży automotive. Wśród nich znajdą się... zarówno dealerzy samochodowi, producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów jak i wyposażenia warsztatów. Dziesiątki stoisk zapełnią halę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach o powierzchni 8 tys. m2. Na każdym z nich zaplanowano wyjątkowe atrakcje: prezentacje, pokazy oraz konkursy z nagrodami. W hali wystawienniczej nie zabraknie też esencji targów motoryzacyjnych: samochodów i motocykli. Obejrzeć będzie można zarówno nowoczesne modele, jak i oldtimery, a także egzemplarze poddane tuningowi.

Czytaj więcej »

Relacja z ProfiAuto Show 2015

Miłośnicy samochodów wypełnili w weekend tereny nowo powstałego Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – ProfiAuto Show przyciągnęła szeroką grupę fanów motoryzacji.

Czytaj więcej »

Wpisy na wydarzeniu Facebook

Zobacz wydarzenie »