Szkolenia branżowe

SzkoleniaMocny nacisk na wartość merytoryczną to znak rozpoznawczy ProfiAuto Show. Uczestnicy naszych targów motoryzacyjnych korzystali z całej gamy szkoleń organizowanych przez liderów rynku automotive. Prezentacje odbywały się w salach szkoleniowych oraz na stoiskach wystawców. Dotyczyły m.in. diagnostyki komputerowej, elektryki i elektroniki samochodowej oraz układów klimatyzacji. Podczas targów ,,Napędzanych pasją'' fachowcy z branży warsztatowej przedstawili nowinki i ciekawostki technologicze - takie, jak m.in myjki filtrów DPF czy system ADAS służący do kalibracji kamer montowanych w samochodach.

Do dyspozycji uczestników wydarzenia były także DemoVany wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia warsztatowe. W 2019 roku z myślą o mechanikach samochodowych na płycie katowickiego Spodka powstała Strefa Warsztatowa.

Nowością ProfiAuto Show 2019 był idealny warsztat samochodowy w samym sercu Spodka. Dzięki technologii VR na powierzchni czterech metrów kwadratowych został pokazany modelowy ProfiAuto Serwis. Wejście do wirtualnego świata umożliwiły gogle VR, system śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. Przedstawione zostały wszystkie szczegóły, od rozłożenia i właściwości sprzętów specjalistycznych po wygląd samej hali serwisowej.

szkolenia-branzowe.jpg

8 czerwca odbyło się również dwugodzinne szkolenie z zakresu Ustawy o F-Gazach, zakończone uzyskaniem zaświadczenia. Szkolenie obejmowało:

  • Rozporządzenie Komisji (WE) nr 842/2006, 307/2006 i 206/40WE,
  • czynniki chłodnicze – ich własności i wpływ na środowisko – współczynnik GWP,
  • środki ostrożności przy obsłudze klimatyzacji samochodowych, wykorzystanie urządzeń do obsługi klimatyzacji samochodowych,
  • obieg czynnika chłodniczego w samochodowych układach klimatyzacji,
  • postępowanie z butlą zawierającą czynnik chłodniczy,
  • diagnostykę – podłączenie i odłączenie zestawu do odzysku F-Gazów do króćców serwisowych, kontrola ciśnień, sprawdzenie szczelności układu.