Nowa Era Motoryzacji

XV edycja targów ProfiAuto Show

Relacja z ProfiAuto Show 2011

Kultowe motocykle, samochody terenowe, stylowe „klasyki” i „wypasione” modele jaguara, lamborghini, mustanga, czy lotusa. Na targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show 2011 w katowickim Spodku każdy fan motoryzacji mógł znaleźć coś dla siebie.

Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2011

ProfiAuto Show, to obecnie największa tego typu impreza motoryzacyjna w Polsce. Stoiska ponad 100 wystawców w katowickim Spodku odwiedziło przez weekend 30 tysięcy osób. 
Targi samochodowe są przede wszystkim prawdziwą ucztą dla amatorów pięknych aut i atrakcji związanych z tematyką motoryzacyjną, a także dla profesjonalistów – mechaników samochodowych.

Największym zainteresowaniem cieszyło się centrum ekspozycyjne z ponad 100 wystawcami gdzie można było z bliska zobaczyć samochody marzeń typu: Ferrari, Lexus, Jaguar, Ferrari, Lamborghini, Bentley, czy Porsche, samochody rajdowe i unikalne, szeroką ofertę dealerów samochodowych , min.: Subaru, Renault, Jaguar, Opel, Chevrolet, Isuzu, Suzuki, Hyundai, Tata, LandRover, Saab, Dacia, Ssangyong. 

- Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy samochodów tuningowanych i kultowych motocykli, oraz stoiska z całą gamą najnowszych rozwiązań technicznych stosowanych w samochodach prezentowanych przez producentów podzespołów i części samochodowych – mówi Olgierd Langer, prezes zarządu spółki Profi Partners, która była organizatorem targów. 

Szeroką publiczność przyciągnęły też jak co roku wybory Miss ProfiAuto Show. Została nią Anita Sikorska.

- Na targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show 2011 gościliśmy też mechaników z całej Polski. Mieli oni okazję wziąć udział w wielu specjalistycznych szkoleniach i pokazach najnowocześniejszego sprzętu, jak chociażby tester diagnostyczny Mega Macs 66, którym można zdiagnozować znakomita większość nowych modeli samochodów – mówi Witold Rogowski, ekspert ProfiAuto - ogólnopolskiej sieci niezależnych sprzedawców auto części i serwisów samochodowych.

Mechanicy nie tylko się szkolili i testowali nowoczesny sprzęt warsztatowy, ale też walczyli w dorocznych „Mistrzostwach Mechaników” . W tym roku po raz pierwszy zwyciężyła w nim drużyna z Katowic. Zespół Ekocar po wyrównanej walce i dogrywce pokonał mechaników Moto Fart z Żar. Trzecie miejsce w turnieju zajęli fachowcy z TRW Nowosielski z Zatorów, a IV Auto Service Golatowski z Pułtuska.