Wycieraczki samochodowe w sieci ProfiAuto

Wycieraczki samochodowe odpowiadają za skuteczne oczyszczanie szyb samochodowych z nagromadzonego kurzu, sadzy błota czy innych zanieczyszczeń. Czysta szyba zapewnia dobrą widoczność i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Aby uniknąć problemu brudnych szyb i zacieków, które ograniczają widoczność, warto zadbać o regularną kontrolę stanu wycieraczek samochodowych.

Wycieraczki są jednymi z najbardziej eksploatowanych akcesoriów samochodowych, przez co zużywają się stosunkowo szybko. Jednocześnie są one często zaniedbywane przez właścicieli pojazdów. Częstotliwość ich wymiany uzależniona jest od sposobu eksploatacji, modelu samochodu i przede wszystkim – od samych wycieraczek. Wskazane jest, by pióra wycieraczek były wymieniane minimum raz na pół roku – jesienią oraz wiosną. Decydując się na wymianę wycieraczek, warto wybrać produkty marki ProfiPower.

Rodzaje wycieraczek ProfiPower

Wycieraczki szkieletowe to klasyczne wycieraczki, które spotykamy w wielu samochodach. Jak sama nazwa wskazuje, wycieraczki zbudowane są ze szkieletu, do którego przymocowane zostało gumowe pióro. Produkty ProfiPower wykonane są z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają komfortowe użytkowanie przez długi czas. Wycieraczki szkieletowe ProfiPower są bardzo wydajne, skutecznie odprowadzają wodę i wszelkie zanieczyszczenia z szyby samochodowej, nie zostawiają smug i zapewniają dobrą widoczności podczas jazdy. Dodatkowym atutem tego typu wycieraczek jest korzystny współczynnik jakości do ceny.

Wycieraczki płaskie, w przeciwieństwie do tradycyjnych wycieraczek, pozbawione są metalowego szkieletu, dzięki czemu nie są podatne na korozję i charakteryzują się dużo lepszymi właściwościami użytkowymi. Do produkcji tego typu wycieraczek wykorzystywany jest naturalny, elastyczny kauczuk. Sprawia to, że wycieraczki bardzo dobrze przylegają do szyby samochodowej na całej swojej długości. Produkty te odznaczają się cichą pracą i skutecznym odprowadzaniem wody oraz zanieczyszczeń w każdych warunkach. Tego typu wycieraczki wykorzystywane są przede wszystkim w nowych pojazdach, ale istnieje możliwość zamontowania ich również w starszych samochodach.

Wycieraczki samochodowe ProfiPower - Siła jakości

Objawy świadczące o zużyciu wycieraczek

Najpowszechniejszym symptomem sugerującym zużycie wycieraczek są smugi pozostawiane na szybie, które świadczą o zanieczyszczeniu pióra wycieraczki lub wytarciu jego krawędzi. Zdarza się również, że wycieraczka pozostawia kilka niewytartych miejsc. Objawem wskazującym na konieczność wymiany wycieraczek jest też ich skrzypienie i piszczenie podczas pracy oraz nierównomierne zbieranie zanieczyszczeń. Zauważalne są także drgania wycieraczek. Zużyte wycieraczki mogą spowodować uszkodzenie i porysowanie szyby. Prawidłowo działające i sprawne wycieraczki płynnie poruszają się po powierzchni szyby.

Działanie wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe zbudowane są najczęściej z ramienia, pióra i mechanizmu odpowiadającego za ich pracę. Ramiona wycieraczek przesuwają się ze stałą częstotliwością po określonym obszarze szyby i w ten sposób usuwają zanieczyszczenia z jej powierzchni. Skuteczność usuwania zanieczyszczeń zależy od przylegania wycieraczki do powierzchni szyby, która w poszczególnych samochodach różni się wymiarami i profilem. Dlatego podczas wymiany jest niezbędne staranne dobranie wycieraczki do modelu auta.

Najczęstsze usterki wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe muszą pracować w różnych warunkach atmosferycznych i w zmiennych temperaturach. Kontakt z wilgocią i zanieczyszczeniami oraz intensywna eksploatacja sprawiają, że elementy składowe wycieraczek ulegają uszkodzeniu. Do najczęstszych awarii możemy zaliczyć awarię silnika, zatarcie całego mechanizmu czy uszkodzenie ramienia wycieraczki. W takiej sytuacji warto zdecydować się na wycieraczki ProfiPower.

Wycieraczki w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiednich wycieraczek ma bezpośredni wpływ na widoczność podczas jazdy, a tym samym na bezpieczeństwo podróżowania. Chcąc zapewnić sobie komfort jazdy samochodem w różnych warunkach atmosferycznych, warto postawić na sprawdzone wycieraczki samochodowe.

Sprawdź ofertę ProfiPower

Aby uniknąć niespodziewanego rozładowania akumulatora, warto zaopatrzyć się w produkt marki ProfiPower. Spośród części samochodowych ProfiPower możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Części ProfiPower dostępne są tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria:

Jak często należy wymieniać wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe ulegają regularnemu zużyciu i muszą być od czasu do czasu wymieniane. Częstotliwość wymiany wycieraczek zależy między innymi od wydajności oczyszczania szyby. Nawet w rzadko użytkowanym samochodzie należy regularnie wymieniać wycieraczki, ponieważ czynniki środowiskowe, takie jak promienie słoneczne, sprawiają, że ​​gumy stają się porowate. Orientacyjnie wycieraczki przedniej szyby powinny być wymieniane przynajmniej raz w roku. Najlepszą porą na wymianę jest początek wiosny, ponieważ mróz i sól drogowa często obciążają gumy w miesiącach zimowych lub jesiennych. Wycieraczki marki ProfiPower zazwyczaj oferują znacznie lepszą wydajność oczyszczania i są trwalsze.

Jak wybrać odpowiednie pióra wycieraczek?

Rozmiar piór wycieraczek jest zależny od modelu samochodu. W niektórych pojazdach oba pióra wycieraczek mają ten sam rozmiar, w innych mają różne rozmiary. Optymalny rozmiar piór wycieraczek określa producent i dobiera je w taki sposób, aby były odpowiednio dopasowane i oczyszczały jak największą część przedniej szyby.
W celu doboru odpowiednich wycieraczek należy sprawdzić instrukcję obsługi i wymieniać pióra wycieraczek wyłącznie na pióra o rozmiarze podanym przez producenta. Zapewni to właściwe dopasowanie i zapobiegnie niepożądanym uszkodzeniom.

Co się stanie, jeśli nie wymienisz wycieraczek?

Ocieranie zużytych wycieraczek o szybę samochodu może spowodować jej zarysowanie. Zarysowania te mogą ograniczać widoczność (stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa), a w skrajnych przypadkach mogą przekształcić się w pęknięcia wymagające naprawy. Pióra wycieraczek należy wymieniać przynajmniej raz w roku, a wskazana jest wymiana co około sześć miesięcy. Podobnie jak w przypadku innych części samochodowych i materiałów eksploatacyjnych, zawsze zaleca się, aby wymianę na produkt wysokiej jakości, jakim są wycieraczki ProfiPower.

Jak przedłużyć żywotność wycieraczek?

Jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek podczas używania wycieraczek, ich żywotność może zostać znacznie przedłużona. Wycieraczki przedniej szyby mogą zapewnić skuteczne działanie tylko na względnie czystej szybie. Dlatego, jeśli to możliwe, nie należy używać wycieraczki do silnych zabrudzeń, ale używać np. gąbki i wody. Nie należy również nadużywać wycieraczek do usuwania lodu i śniegu. Użyj do tego skrobaczki. Należy również powstrzymać się od wycierania na sucho, np. w celu usunięcia kurzu lub piasku, na rzecz wycierania wodą, aby uniknąć zarysowań szyby i nie obciążać niepotrzebnie wycieraczki. Gumowe pióra wycieraczek należy regularnie czyścić, gdy zaczynają pojawiać się smugi. Regularne czyszczenie gum zapewnia nie tylko dobrą skuteczność wycierania, ale także dłuższą żywotność.