Filtry kabinowe w sieci ProfiAuto

Filtr kabinowy odpowiada za jakość powietrza, które trafia do przestrzeni użytkowej samochodu. Jego zadaniem jest zatrzymywanie kurzu, pyłków, drobnoustrojów oraz innych zanieczyszczeń typowych dla ruchu ulicznego. Filtr kabinowy jest eksploatacyjnym elementem samochodu i wymaga regularnej wymiany.

Jak zbudowane są filtry kabinowe ProfiPower

Filtr kabinowy ProfiPower - Siła Jakości

Głównym elementem filtrów kabinowych ProfiPower jest materiał filtracyjny osadzony w obudowie filtra. Materiał filtra zbudowany jest z kilku warstw. Pierwsza z nich zatrzymuje największe zanieczyszczenia w postaci kurzu i brudu. Druga warstwa jest odpowiedzialna za zatrzymywanie bakterii i drobnych pyłków. Zadaniem trzeciej warstwy jest stabilizacja filtra. Filtry ProfiPower są dodatkowo wyposażone w warstwę z aktywnym węglem, który izoluje szkodliwe gazy wydobywające się wraz ze samochodowymi spalinami. Zapewnia ona większe bezpieczeństwo układu klimatyzacji. Przekłada się to w sposób bezpośredni również na nasze zdrowie. Włóknina zastosowana w filtrach skutecznie pochłania wszystkie niepożądane gazy, pyły i bakterie.

W filtrach kabinowych ProfiPower zastosowano media filtracyjne wysokiej jakości, wyłapujące nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń, dbając o czystość powietrza, którym oddycha kierowca i jego pasażerowie. Dodatkowo, filtry kabinowe ProfiPower wyposażone są we wkłady wykonane z włókien sztucznych, które są odporne na wchłanianie wilgoci.

Wymiana filtra kabinowego

Filtr kabinowy zabezpiecza nas przed wdychaniem pyłków i zanieczyszczeń, które dostają się do samochodu. Warto wymieniać filtr przynajmniej raz w roku lub średnio co około 20-30 tys. kilometrów. Wymiana filtra powinna nastąpić przed rozpoczęciem sezonu intensywnego korzystania z klimatyzacji, zwykle na wiosnę. Najlepiej połączyć ją z czyszczeniem i dezynfekcją układu klimatyzacji. Dzięki temu będzie można cieszyć się neutralnym zapachem z kratek nawiewowych. Regularna wymiana zapewnia także prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz kabiny, a co za tym idzie - zapobiega parowaniu szyb podczas jazdy. Różne rodzaje filtrów zapewniają różne stopnie filtracji i ochrony użytkownika.

Wymiana filtrów kabinowych jest równie ważna, jak wymiana filtra olejowego czy filtra paliwa, a zwlekanie z tą czynnością może skutkować kosztowną naprawą układu klimatyzacji. Zaniedbanie w tym względzie może wywoływać reakcje alergiczne, takie jak kichanie, kaszel czy łzawienie oczu. Będą one spowodowane brudem, kurzem i bakteriami gromadzącymi się w układzie wentylacji samochodu. Dlatego warto postawić na sprawdzone filtry ProfiPower!

Filtry kabinowe w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiedniego filtra kabinowego ma wpływ na stan układu klimatyzacji w samochodzie, jak również na komfort podróżowania. Prawidłowe działanie filtra kabinowego zależy od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma tu z pewnością jakość materiału filtracyjnego i innych elementów filtra. Chcąc mieć pewność w kwestii wysokiej jakości elementu, należy kupować tylko produkty od zaufanych producentów.

Aby uniknąć niepożądanych skutków w awarii układu klimatyzacji, warto pamiętać o regularnej wymianie filtra kabinowego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Skontaktuj się z lokalnym partnerem ProfiAuto - sklepem, hurtownią lub serwisem samochodowym, aby dobrać odpowiedni filtr do Twojego pojazdu.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria:

Jak często należy wymieniać filtr kabinowy?

Wskazane jest zapoznanie się z książką serwisową pojazdu, aby uzyskać informacje na temat zalecanej konserwacji pojazdu w celu wymiany filtra kabinowego. Specjaliści zalecają wymianę co około 20-30 tys.km. W przypadku podróżowania po mocno zanieczyszczonych terenach należy częściej wymieniać filtr kabinowy. Szczególnie alergicy powinny dbać o regularną wymianę filtra, aby zapewnić odpowiednią jakość powietrza.

Nowy filtr będzie potrzebny, jeśli powietrze wpływające przez wewnętrzne otwory wentylacyjne pojazdu jest dmuchane ze znacznie mniejszą siłą i jeśli ma nieprzyjemny zapach stęchlizny. Regularna wymiana filtra kabinowego to proste rozwiązanie zapewniające komfort wszystkim pasażerom pojazdu i sprawne działanie systemu wentylacji. Nowy filtr kabinowy nie tylko pozytywnie wpłynie na jakość powietrza wewnątrz samochodu, ale również znacznie poprawi przepływ powietrza z układu ogrzewania i klimatyzacji pojazdu.

Co może się stać, jeśli nie wymienię filtra kabinowego?

W pojazdach bez filtra kabinowego zanieczyszczenie wewnątrz pojazdu może być znacznie wyższe niż w otaczającym powietrzu zewnętrznym. Powodem tego jest to, że powietrze z otoczenia jest zasysane przez wentylator klimatyzacji, a następnie rozprowadzane we wnętrzu samochodu. Filtr kabinowy znacznie zmniejsza stężenie zanieczyszczeń w powietrzu dolotowym, a tym samym dostarcza do pojazdu oczyszczone powietrze.

Skąd mam wiedzieć, kiedy należy wymienić filtr?

Istnieje kilka sposobów, aby stwierdzić, czy potrzebny jest nowy filtr kabinowy. Najczęstszym objawem jest dziwny lub nieprzyjemny zapach wydobywający się z otworów wentylacyjnych w pojeździe po włączeniu ogrzewania lub klimatyzacji. Często powietrze może mieć nieprzyjemny zapach pleśni. Inną oznaką, że filtr wymaga wymiany, jest głośny dźwięk dochodzący z otworów wentylacyjnych, gdy jest włączone ciepło lub powietrze, lub zmniejszony przepływ powietrza, gdy wentylatory są włączone na wysokich obrotach. Może to oznaczać, że filtr kabinowy jest wystarczająco brudny, aby uniemożliwić przepływ powietrza przez materiał filtra.

Gdzie wymienić filtr kabinowy?

Wymianę filtra kabinowego możesz zlecić w dowolnym warsztacie samochodowym ProfiAuto Serwis. Wyszkoleni mechanicy doskonale znają różne rodzaje filtrów, producentów i typy pojazdów. Wymiana filtra kabinowego trwa średnio od 15 do 30 minut, w zależności od tego, jak łatwo dostępny jest filtr w konkretnym samochodzie. Koszt wymiany może być różny w każdym serwisie i jest uzależniony od wielkości i rodzaju filtra.