Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok

Kobiety głównymi bohaterkami kalendarza motoryzacyjnego? Nie tym razem! Sieć ProfiAuto postanowiła przełamać ten trend i zaprezentowała kalendarz na rok 2023, w którym w głównej roli występują samochody rajdowe wykorzystywane przez ProfiAuto Racing. Wydawnictwo wkrótce trafi do partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w kraju i za granicą.
więcej

ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę

Michał Tochowicz i Piotr Białowąs przejechali trasę ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w najkrótszym czasie Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski jadący w barwach firmy Kratki zajmują 2. miejsce ze stratą zaledwie 0,7 s. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek zostają mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa
więcej

Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej

Wysokie ceny paliw skłaniają kierowców do przemyśleń na temat oszczędności. Zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu to nie tylko wybór modelu, ale również rodzaju napędu. Podczas gdy dawniej decyzja była prosta – benzyna na krótkie, a diesel na długie dystanse, obecnie mamy jeszcze dwa rodzaje hybryd oraz „elektryki”. Eksperci ogólnopolskiej sieci ProfiAuto wskazują, które z nich mogą dać największe oszczędności.
więcej

ProfiAuto sponsoruje Cieszyńską Barbórkę! ProfiAuto sponsoruje Cieszyńską Barbórkę!

Trasa o długości niemal 213 kilometrów, z czego 47 kilometrów stanowi sześć odcinków specjalnych. Tegoroczny ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka odbędzie się w dniach 18-19 listopada i – jak sama nazwa wskazuje – jego sponsorem jest marka ProfiAuto, od lat związana z rajdami.
więcej

ProfiAuto patrzy w przyszłość: VIII konferencja partnerów sieci ProfiAuto patrzy w przyszłość: VIII konferencja partnerów sieci

W dniach 24-25 września br. odbyła się VIII Konferencja ProfiAuto. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, właściciel marki – firma Moto-Profil – powrócił do cyklicznych spotkań z członkami sieci, przedstawiając m.in. nową wizję rozwoju oraz odpowiedzi na wyzwania przyszłości w branży aftermarket. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Mario Herger, ekspert ds. nowych technologii z Doliny Krzemowej i doradca wielu globalnych firm z branży automotive.
więcej

Zapachy, dźwięki i kolory – jak rozpoznać usterkę samochodu? Zapachy, dźwięki i kolory – jak rozpoznać usterkę samochodu?

Niektóre symptomy usterek samochodów to charakterystyczne dźwięki, nietypowe zapachy, a nawet kolory, po których można wydedukować przyczynę problemu. Z niepokojącymi objawami najlepiej udać się do mechanika, aby przynajmniej dowiedzieć się, czy sprawa jest pilna czy też może chwilę zaczekać. Jednak wiele oznak potencjalnych problemów możemy rozpoznać sami.
więcej

Wirtualny Warsztat z nagrodą na I Kongresie VRT Wirtualny Warsztat z nagrodą na I Kongresie VRT

Dwa dni wypełnione prezentacjami, warsztatami z wykorzystania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz panelami dyskusyjnymi prowadzonymi przez kilkudziesięciu specjalistów z branży nowych technologii i świata nauki. W dniach 14-15 lipca w Wiśle odbyła się, organizowana przez firmę VRTechnology, I edycja Kongresu VRT „Zastosowania VR/AR w praktyce”. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. ProfiAuto, które od kilkunastu miesięcy wraz z Akademią WSB, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i VR Technology rozwija projekt „ProfiAuto Wirtualny Warsztat”.
więcej

Jak wydłużyć trwałość aut? Jak wydłużyć trwałość aut?

Czy nowoczesny samochód może przejechać 500 tys. lub więcej kilometrów, jak modele z lat 90.? Mechanicy z sieci ProfiAuto Serwis wskazują, że tak, jednak wymaga to nieco więcej poświęcenia i dobrego serwisu. Wiedza o tym, jak maksymalnie wydłużyć życie auta może się przydać szczególnie w obliczu rosnących cen, kłopotów z produkcją czy unijnego prawa, które od 2035 r. może zakazać rejestrowania aut spalinowych.
więcej

Wraca internetowy hit: Łowcy usterek Wraca internetowy hit: Łowcy usterek

Marka ProfiAuto – największa w Polsce sieć sklepów i warsztatów motoryzacyjnych – rusza z drugą edycją kampanii „Łowcy usterek”, tworzoną z kabaretem Łowcy.B. Pierwszą odsłonę spotów, które w krzywym zwierciadle ukazują nietypowe sytuacje w serwisach samochodowych, obejrzało ponad 6 milionów internautów. Emisja drugiego sezonu rozpoczęła się 14 czerwca br. w kanałach społecznościowych marki.
więcej

Nie przebieg, a wiek. Które części mają ograniczony termin przydatności? Nie przebieg, a wiek. Które części mają ograniczony termin przydatności?

Wiosna to czas na solidną rewizję auta i sprawdzenie go pod kątem technicznym. Jest to też odpowiedni moment na wymianę kluczowych płynów i części. Warto przy tym wiedzieć, że niektóre z nich zużywają się bardziej z wiekiem, aniżeli z przebiegiem. Po upływie kilku lat, bez względu na przebieg i stan techniczny, można lub wręcz trzeba je wymienić. Niektóre nawet już po roku – rekomendują eksperci ProfiAuto Serwis.
więcej

Wirtualna rzeczywistość w szkołach mechanicznych Wirtualna rzeczywistość w szkołach mechanicznych

W ostatnich miesiącach niemal 200 młodych mechaników ze Śląska po raz pierwszy uczyło się swojego fachu poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości (VR). Marka ProfiAuto, firma VRTechnology oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zakończyły pilotaż pionierskiego projektu, podczas którego wraz z największymi dostawcami części motoryzacyjnych kształcili uczniów szkół mechanicznych z pomocą nowej technologii. Z uwagi na sukces pierwszych wdrożeń, kolejna faza projektu zakłada wprowadzenie oprogramowania VR do placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.
więcej

Jak kupić dobre auto używane? Jak kupić dobre auto używane?

Stereotypy i obiegowe opinie o samochodach oraz ich awariach często zaburzają pełen obraz tego, czy faktycznie są dobre czy nie. Wybierając dla siebie używane auto lub jego wersję silnikową, warto zgłębić temat i spojrzeć na problem szerzej. Dobrze jest też polegać na wiedzy praktyków, a nie tylko internetowych teoretyków. Jak kupić dobre auto używane podpowiadają mechanicy ProfiAuto Serwis, największej w Polsce sieci warsztatów.
więcej

« Wstecz1234567...31Dalej »