Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Co nowego?

VI Konferencja ProfiAuto VI Konferencja ProfiAuto

Uhonorowanie jubileuszu 25-lecia firmy Moto-Profil i 10-lecia marki ProfiAuto, podsumowanie owocnego roku i przekazanie partnerom planów na najbliższą, intensywną przyszłość – to najważniejsze założenia tegorocznej Konferencji Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil oraz spotkania partnerów ProfiAuto.
więcej

3 tury ProfiRacing Cup | Za nami kolejne PitStopy 3 tury ProfiRacing Cup | Za nami kolejne PitStopy

Ponad 100 mechaników przeszkolonych podczas ProfiRacing Cup i ponad 300 samochodów skontrolowanych pod kątem technicznym w ramach akcji PitStop – tak prezentują się statystyki wydarzeń zorganizowanych przez ProfiAuto i partnerów marki w ubiegłym tygodniu.
więcej

Podsumowujemy 15 edycji ProfiAuto Show Podsumowujemy 15 edycji ProfiAuto Show

Ponad 420 000 gości, blisko 210 godzin atrakcji łącznie w trakcie wszystkich dotychczasowych edycji ProfiAuto Show i 4-krotne powiększenie powierzchni targowej na przestrzeni 15 lat. Przygotowaliśmy statystyki pokazujące rozwój największej tego typu imprezy motoryzacyjnej w Polsce południowej. Targi są bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla marki, jak i jej partnerów handlowych.
więcej

Najmniej i najbardziej awaryjne samochody w Polsce Najmniej i najbardziej awaryjne samochody w Polsce

Ranking na podstawie 1300 opinii – część 3 – pojazdy o wartości od ok. 20 do 30 tys. zł • Które spośród najpopularniejszych samochodów w Polsce psują się najczęściej? • Jakie modele w przedziałach cenowych do ok. 10 tys., 20 tys. i 30 tys. zł warte są zakupu ? • Jakie oceny wystawili poszczególnym modelom mechanicy? • Kto tak naprawdę zasługuje na tytuły „króla lawet” i „krążownika szos”?
więcej

Działo się w weekend! Działo się w weekend!

Dwudniowy PitStop, start w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, wyjazd na F1 na Węgry oraz Spotkanie Miłośników Klasycznej Motoryzacji – miniony weekend był dla zespołu ProfiAuto intensywny i bogaty w nowe doświadczenia. Co dokładnie się działo? Przeczytajcie!
więcej

Ranking awaryjności samochodów: część 2 Ranking awaryjności samochodów: część 2

Jakie samochody o wartości ok. 10 - 20 tys. zdaniem polskich mechaników najczęściej się psują? Ranking na podstawie 1300 opinii. • Merytoryczna ocena awaryjności najpopularniejszych w Polsce samochodów do ok. 10 tys., 20 tys. i 30 tys. zł. • Wśród samochodów o wartości od ok. 10 do 20 tys. zł najbardziej awaryjny okazał się Peugeot 307. Najlepsze oceny zebrała Toyota Yaris II. • Auta z tego przedziału cenowego najczęściej mają problemy z elektryką oraz zawieszeniem. • Toyota Yaris II to także model oceniony najlepiej w klasyfikacji ogólnej, uwzględniającej wszystkie badane grupy cenowe (ex aequo z Hondą Civic VIII z trzeciej grupy cenowej).
więcej

PitStop na najwyższych obrotach PitStop na najwyższych obrotach

Wybierasz się w wakacyjną podróż? Koniecznie zadbaj, aby była ona bezpieczna. Zanim wyruszysz w długą trasę, odwiedź nas podczas akcji PitStop, a my bezpłatnie skontrolujemy stan techniczny Twojego samochodu. W zeszłym tygodniu sprawdziliśmy kondycję niemal 300 pojazdów. Gdzie byliśmy? Przeczytaj!
więcej

Ranking awaryjności samochodów wg polskich mechaników Ranking awaryjności samochodów wg polskich mechaników

Mechanicy wybrali najbardziej i najmniej awaryjne samochody jeżdżące po polskich drogach. Ranking na podstawie 1300 opinii – część 1 – pojazdy o wartości do ok. 10 tys. • 50 najpopularniejszych samochodów w Polsce do ok. 10 tys., 20 tys. i 30 tys. zł wziętych pod lupę. • Auta jeżdżące po polskich drogach najczęściej mają problem z korozją i elektroniką. • Mechanicy wystawili poszczególnym modelom oceny w szkolnej skali 1-6. • W ogólnym zestawieniu, na piątkę z minusem zasłużyły Honda Civic VIII i Toyota Yaris II. Najgorzej wypadły Renault Scénic III i Renault Mégane III. • W pierwszej grupie cenowej – do ok. 10 tysięcy – liderem okazało się Audi A4 B5. Najsłabsze oceny zebrał natomiast Ford Mondeo MK3.
więcej

Targowy rekord: ProfiAuto Show 2018 za nami Targowy rekord: ProfiAuto Show 2018 za nami

Aż 150 wystawców, dwadzieścia tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i 40 tysięcy gości, z których niemal 1/4 to mechanicy – jubileuszowa, 15. edycja największych targów motoryzacyjnych na Śląsku była rekordowa pod wieloma względami. Podczas ProfiAuto Show 2018 można było przede wszystkim poczuć przyspieszenie, z jakim rozwija się branża motoryzacyjna.
więcej

ProfiAuto Show: niezbędnik fana motoryzacji ProfiAuto Show: niezbędnik fana motoryzacji

Już w najbliższy weekend (23-24 czerwca) w Katowicach wielkie święto specjalistów branży i fanów motoryzacji – targi ProfiAuto Show. Motywem przewodnim jubileuszowej, 15. edycji wydarzenia jest „Nowa Era Motoryzacji”. Co warto wiedzieć, zanim nas odwiedzicie?
więcej

15. edycja ProfiAuto Show już wkrótce! 15. edycja ProfiAuto Show już wkrótce!

Ryk silników, zapach benzyny i ewolucje zapierające dech w piersiach. Organizatorzy ProfiAuto Show już po raz piętnasty przyciągną do centrum Katowic fanów motoryzacji oraz przedstawicieli branży i zaserwują im weekend pełen emocji. W tym roku stawiają na najnowocześniejsze trendy motoryzacyjne, widowiskowe pokazy i prezentacje supersamochodów - niektóre nawet… zatańczą.
więcej

Zestawienie najbardziej czasochłonnych napraw samochodowych Zestawienie najbardziej czasochłonnych napraw samochodowych

• Rozbiórka i naprawa skrzyni biegów; diagnostyka układów elektrycznych, sterowania czy klimatyzacji wymagająca demontażu deski rozdzielczej, a także usługi blacharsko-lakiernicze – to zadania, które zajmują najwięcej czasu mechanikom samochodowym. • Na długość naprawy wpływ mają: rodzaj usterki, marka samochodu, dostępność części, typ warsztatu oraz doświadczenie mechanika. • Najdłuższe naprawy mogę trwać nawet 40 godzin, co przekłada się na około 5 dni roboczych.
więcej

Mechanicy przetestowali opony. Teraz mogą to zrobić kierowcy Mechanicy przetestowali opony. Teraz mogą to zrobić kierowcy

Pokonano pół tysiąca kilometrów w zmiennych warunkach drogowych. W sytuacjach odzwierciedlających różne rodzaje poślizgów oraz na szybkich odcinkach toru wyścigowego. Jedna z największych sieci sklepów, hurtowni i serwisów motoryzacyjnych powiedziała „sprawdzam” i podczas strategicznego projektu wewnętrznego postanowiła przetestować opony, które dołączyła do swojej oferty. Teraz własne testy mogą przeprowadzić wszyscy kierowcy.
więcej

Majowy maraton PitStopowy Majowy maraton PitStopowy

Tuż po długim weekendzie PitStopowa ekipa ProfiAuto zasiadła za kółkiem i ruszyła w Polskę. Drugi tydzień maja był dla nas intensywny – odwiedziliśmy m.in. Łódź, Białą Podlaską i Piotrków Trybunalski. Cel: pokazać kierowcom, że stan samochodu warto sprawdzić nie tylko przed, ale i po wiosennych wycieczkach.
więcej

ProfiAuto Show 2018 z rozmachem ProfiAuto Show 2018 z rozmachem

Motoryzacyjna gwiazda zatańczy, muzyczne gwiazdy zaśpiewają, a wystawcy przywiozą mnóstwo nowości. Pojazdy hybrydowe, elektryczne, najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne i 3D – na ProfiAuto Show 2018 zobaczyć będzie można najświeższe trendy elektryzujące pasjonatów motoryzacji. Jubileuszowym targom przyświeca hasło „Nowa Era Motoryzacji”, więc na stoiskach wystawców – 140 najważniejszych światowych marek branży automotive – pojawią się przede wszystkim technologiczne nowinki.
więcej

« Wstecz1234567...20Dalej »