Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Co nowego?

Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Producenci samochodów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają ułatwić życie kierowcom, zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy i zachęcić do kupna auta danej marki. Coraz więcej popularnych modeli wyposażonych jest w systemy, które kiedyś były dostępne tylko jako opcja dodatkowa. Specjaliści największej w Polsce sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis przyjrzeli się kilku popularnym rozwiązaniom stosowanym we współczesnych autach i ocenili ich przydatność.
więcej

Nowości na ProfiAuto Show 2020 Nowości na ProfiAuto Show 2020

30 i 31 maja 2020 – zarezerwuj tę datę w kalendarzu i weź udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show. Wydarzenie „Napędzane Pasją” już po raz 17. odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy właśnie zdradzili pierwsze szczegóły targów.
więcej

Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji! Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji!

Internauci z Czech i Słowacji docenili oryginalne połączenie rysunku z fotografią. W przeprowadzonym przez portal Motofocus plebiscycie na najlepszy kalendarz 2020 roku zwyciężył projekt ProfiAuto. Jest to podwójne zwycięstwo, bo w każdym kraju prowadzone było osobne głosowanie.
więcej

Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019” Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019”

Elektromobilność, suwak, a może hybryda? Przedstawiciele branży automotive po raz pierwszy w Polsce wybrali „Motoryzacyjne Słowo Roku” w plebiscycie przygotowanym przez sieć ProfiAuto. Wyniki pokazują, że miniony rok zdominowała dyskusja o trendach technologicznych. Lista zwycięskich pojęć pokrywa się też z analizą najczęstszych zapytań internautów.
więcej

Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie? Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie?

Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019  w blisko połowie aut zbadanych w ramach akcji ProfiAuto PitStop 2019 wykryto usterki w układzie kierowniczym  w 45% przypadków konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  co drugi samochód wymagał wymiany płynu hamulcowego  w co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł
więcej

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.
więcej

Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką? Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką?

Tylko co drugi zobowiązany do tego kierowca ustępuje miejsca zgodnie z zasadami jazdy na suwak; chętniej przepuszczane są autobusy niż drogie samochody. Tak wynika z badania przeprowadzonego na trasie S86 w Katowicach – Giszowcu przez ekspertów ProfiAuto. W skrajnych przypadkach kierowcy musieli poczekać aż przejadą trzy lub nawet cztery inne samochody, zanim ktoś ustąpił im pierwszeństwa.
więcej

ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP

Ponad 20 tysięcy złotych – taką kwotę zebrał w tym roku Rajdowy WOŚP w Węgierskiej Górce dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Udział w wydarzeniu wzięła również marka ProfiAuto, licytując przejazdy na prawym fotelu Peugeota 106 Maxi w specyfikacji rajdowej. Chętnych do poczucia motoryzacyjnych wrażeń na własnej skórze nie brakowało.
więcej

5 najczęstszych usterek zimowych 5 najczęstszych usterek zimowych

Ujemne temperatury, śnieg, wilgoć i sól na drogach. Zima to czas szczególnie trudny dla kierowców oraz ich samochodów. Mimo łagodnego początku sezonu, w najbliższym czasie pojawią się warunki rzutujące choćby na stan zawieszenia lub karoserii. Eksperci ProfiAuto Serwis – największej w Polsce sieci warsztatowej – przygotowali zestawienie 5 najczęstszych zimowych usterek, z jakimi samochody trafiają do mechaników.
więcej

Świąteczna pomoc Świąteczna pomoc

Coroczne przygotowywanie paczek dla potrzebujących to nasza niepisana tradycja. W tym roku pracownicy Moto-Profil wsparli Hospicjum Cordis w Katowicach. Do placówki dostarczyliśmy czek oraz paczki przygotowane przez załogę firmy.
więcej

Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis

Ponad 800 uczestników wzięło łącznie udział w tegorocznych Regionalnych Konferencjach ProfiAuto Serwis. Podczas tych wyjątkowych wydarzeń podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i wytyczono plany na przyszłość w ramach największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych. Konferencje były także okazją do wspólnego celebrowania rozwoju w gronie przedstawicieli najaktywniejszych regionalnych warsztatów.
więcej

Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity

Przed wyruszeniem w trasę lepiej rozgrzać silnik, zamiast płynu do spryskiwaczy użyć spirytusu, a zmieniając ogumienie lepsze założyć na oś napędową. To tylko kilka oryginalnych pomysłów na „zadbanie” o samochód zimą. Czy są to metody skuteczne? Mechanicy ProfiAuto Serwis, największej sieci warsztatowej w Polsce, zweryfikowali najpopularniejsze zimowe mity krążące wśród kierowców.
więcej

Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

23 listopada we Wrocławiu odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie w ramach cyklu czterech Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis. Wzięło w nim udział ponad 200 gości. Uczestnictwo w nowym projekcie marki ProfiAuto, dedykowanym nastawionym na rozwój serwisom samochodowym, to prestiżowe wyróżnienie dla właścicieli warsztatów.
więcej

Akademia Zarządzania ProfiAuto  - szkolenia i rozwój wewnątrz sieci Akademia Zarządzania ProfiAuto - szkolenia i rozwój wewnątrz sieci

Efektywne zarządzanie, skuteczna sprzedaż, organizacja pracy i finansów w firmie. To jedne z tematów poruszanych w ramach pierwszej edycji „Akademii Zarządzania ProfiAuto”. Cykl merytorycznych szkoleń skierowany był do partnerów ProfiAuto, którzy chcą działać skuteczniej na konkurencyjnym rynku i rozwijać swoją działalność. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników z 80 firm.
więcej

Mechanicy sprawdzili ponad 6500 samochodów – piąta edycja ProfiAuto PitStop za nami Mechanicy sprawdzili ponad 6500 samochodów – piąta edycja ProfiAuto PitStop za nami

Ponad 80 miast, 310 zaangażowanych serwisów i ponad 6,5 tys. sprawdzonych samochodów. Tak wyglądała jubileuszowa, piąta edycja ProfiAuto PitStop. Akcja swoim zasięgiem objęła miejscowości w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Kierowcy, którzy pojawili się w mobilnym punkcie PitStop, mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich samochodów.
więcej

« Wstecz1234567...25Dalej »