Nowe linie olejowe: ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear Nowe linie olejowe: ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear

ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear to dwie nowe linie olejowe wprowadzone na rynek przez sieć ProfiAuto. Pierwsza obejmuje oleje silnikowe, a druga – przekładniowe. Obie oferują zaawansowane produkty przeznaczone zarówno do starszych, jak też najnowszych silników.
więcej

ProfiAuto z najlepszym kalendarzem w Czechach i na Słowacji ProfiAuto z najlepszym kalendarzem w Czechach i na Słowacji

Kalendarz ProfiAuto 2023 pokonał aż 16 konkurentów w głosowaniu na najlepsze wydawnictwo motoryzacyjne roku w Czechach i na Słowacji. To kolejny rok z rzędu, kiedy otrzymujemy pierwsze miejsce na podium w konkursie czeskiej i słowackiej wersji portalu Motofocus, choć pierwszy raz w tak dużym gronie startujących.
więcej

Eksperci obalają zimowe mity wśród kierowców Eksperci obalają zimowe mity wśród kierowców

Krążące wśród kierowców mity na temat eksploatacji samochodu zimą wynikają często z przeświadczenia, że w motoryzacji od dziesięcioleci nic się nie zmieniło. Jak wskazują mechanicy największej w Polsce sieci ProfiAuto Serwis – to błąd, ponieważ współczesne auta nie są już tak wymagające, jak dawniej, a postęp techniczny zupełnie zmienił zasady gry względem tego, co kierowcy pamiętają z lat 90. Postanowili więc obalić mity, które wzięły się z tamtych lat lub – nierzadko – z nadmiernych oszczędności kierowców.
więcej

Konferencje ProfiAuto Serwis: misja, wizja, rozwój Konferencje ProfiAuto Serwis: misja, wizja, rozwój

Niemal 1000 gości wzięło udział w cyklu Konferencji ProfiAuto Serwis, odbywających się na przełomie października i listopada br. Po trzech latach pandemicznej przerwy, właściciele marki przedstawili m.in. nową wizję i kierunki rozwoju marki. Wskazywali także, jak najefektywniej prowadzić serwis i jakie korzyści odnoszą dziś właściciele warsztatów, będąc częścią największej w Polsce sieci
więcej

ProfiAuto Serwis VR: rozwój w szkołach ProfiAuto Serwis VR: rozwój w szkołach

Na przestrzeni ostatniego roku niemal 400 uczniów szkół mechanicznych w Polsce i Czechach po raz pierwszy uczyło się zawodu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania ProfiAuto Wirtualny Warsztat. O projekcie oraz o tym, jak nadal wspierać wdrażanie nowoczesnych form kształcenia w polskich i europejskich szkołach, dyskutowano na organizowanej 7 grudnia br. konferencji pn. „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology. Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa. Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 21 drużyn ze szkół województwa śląskiego.
więcej

Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok

Kobiety głównymi bohaterkami kalendarza motoryzacyjnego? Nie tym razem! Sieć ProfiAuto postanowiła przełamać ten trend i zaprezentowała kalendarz na rok 2023, w którym w głównej roli występują samochody rajdowe wykorzystywane przez ProfiAuto Racing. Wydawnictwo wkrótce trafi do partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w kraju i za granicą.
więcej

ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę

Michał Tochowicz i Piotr Białowąs przejechali trasę ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w najkrótszym czasie Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski jadący w barwach firmy Kratki zajmują 2. miejsce ze stratą zaledwie 0,7 s. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek zostają mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa
więcej

Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej

Wysokie ceny paliw skłaniają kierowców do przemyśleń na temat oszczędności. Zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu to nie tylko wybór modelu, ale również rodzaju napędu. Podczas gdy dawniej decyzja była prosta – benzyna na krótkie, a diesel na długie dystanse, obecnie mamy jeszcze dwa rodzaje hybryd oraz „elektryki”. Eksperci ogólnopolskiej sieci ProfiAuto wskazują, które z nich mogą dać największe oszczędności.
więcej

ProfiAuto sponsoruje Cieszyńską Barbórkę! ProfiAuto sponsoruje Cieszyńską Barbórkę!

Trasa o długości niemal 213 kilometrów, z czego 47 kilometrów stanowi sześć odcinków specjalnych. Tegoroczny ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka odbędzie się w dniach 18-19 listopada i – jak sama nazwa wskazuje – jego sponsorem jest marka ProfiAuto, od lat związana z rajdami.
więcej

ProfiAuto patrzy w przyszłość: VIII konferencja partnerów sieci ProfiAuto patrzy w przyszłość: VIII konferencja partnerów sieci

W dniach 24-25 września br. odbyła się VIII Konferencja ProfiAuto. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, właściciel marki – firma Moto-Profil – powrócił do cyklicznych spotkań z członkami sieci, przedstawiając m.in. nową wizję rozwoju oraz odpowiedzi na wyzwania przyszłości w branży aftermarket. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Mario Herger, ekspert ds. nowych technologii z Doliny Krzemowej i doradca wielu globalnych firm z branży automotive.
więcej

Zapachy, dźwięki i kolory – jak rozpoznać usterkę samochodu? Zapachy, dźwięki i kolory – jak rozpoznać usterkę samochodu?

Niektóre symptomy usterek samochodów to charakterystyczne dźwięki, nietypowe zapachy, a nawet kolory, po których można wydedukować przyczynę problemu. Z niepokojącymi objawami najlepiej udać się do mechanika, aby przynajmniej dowiedzieć się, czy sprawa jest pilna czy też może chwilę zaczekać. Jednak wiele oznak potencjalnych problemów możemy rozpoznać sami.
więcej

Wirtualny Warsztat z nagrodą na I Kongresie VRT Wirtualny Warsztat z nagrodą na I Kongresie VRT

Dwa dni wypełnione prezentacjami, warsztatami z wykorzystania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz panelami dyskusyjnymi prowadzonymi przez kilkudziesięciu specjalistów z branży nowych technologii i świata nauki. W dniach 14-15 lipca w Wiśle odbyła się, organizowana przez firmę VRTechnology, I edycja Kongresu VRT „Zastosowania VR/AR w praktyce”. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. ProfiAuto, które od kilkunastu miesięcy wraz z Akademią WSB, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i VR Technology rozwija projekt „ProfiAuto Wirtualny Warsztat”.
więcej

« Wstecz1234567...32Dalej »