Moto-Profil „Partnerem Roku Moto-Profil „Partnerem Roku" stowarzyszenia TEMOT International

Moto-Profil zdobyło tytuł „Shareholder of the Year” od TEMOT International, wyróżniając się jako jedyna polska firma wśród nagrodzonych. Nagroda została przyznana podczas konferencji TEMOT Annual Summit 2024 w Warszawie, gdzie Moto-Profil zaprezentował również innowacyjną aplikację „ProfiAuto Wirtualny Warsztat”.
więcej

Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki Nowe rozdanie w ProfiAuto. Poznajcie Ambasadorów marki

38. To nowa i szczególna liczba w ProfiAuto. Dokładnie tylu liczy grupa Ambasadorów ProfiAuto, która działa w ramach sieci od 1 kwietnia. Największa w Polsce sieć niezależnych sklepów i hurtowni motoryzacyjnych stawia na nową strategię, spójność i jednolitą komunikację.
więcej

Najgorsze Najgorsze "silniki roku" w autach używanych

Międzynarodowy konkurs International Engine of the Year miał stosunkowo długą, 21-letnią tradycję. Wybory najlepszego silnika rozpoczęto w 1999 roku, a ostatni plebiscyt pod zmienioną nieco nazwą rozstrzygnięto w 2019 roku. Niestety niektóre wybory jury okazały się po latach porażkami, o czym na bazie swoich doświadczeń z serwisów przekonują mechanicy z największej w Polsce sieci warsztatów - ProfiAuto Serwis.
więcej

Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce Branża aftermarketu motoryzacyjnego będzie rosła szczególnie w Polsce

Jak wskazują analizy ekspertów motoryzacyjnych, w najbliższych latach park samochodów ma ulegać sukcesywnemu starzeniu się, co paradoksalnie ma związek z postępującą elektryfikacją pojazdów. Dzięki temu wartość globalnego IAM (rynku dystrybutorów, sklepów oraz hurtowni motoryzacyjnych) ma zwiększyć się o niemal 18 miliardów USD do końca dekady. Jak przekonują eksperci firmy Moto-Profil, szczególnie w Polsce branża ta będzie rosła w szybkim tempie, gdyż kierowców i większości firm nie będzie stać na przesiadanie się do coraz droższych, zelektryfikowanych modeli samochodów.
więcej

Mechanicy alarmują: wkrótce w warsztatach może zabraknąć specjalistów Mechanicy alarmują: wkrótce w warsztatach może zabraknąć specjalistów

Aż 96 procent właścicieli warsztatów motoryzacyjnych obawia się, że w najbliższych latach zabraknie w nich mechaników do serwisowania pojazdów. Ponad trzy czwarte z nich już teraz odczuwa brak wykwalifikowanych specjalistów. To wyniki krajowego badania, jakie przeprowadziła należąca do firmy Moto-Profil największa w Polsce sieć warsztatów samochodowych – ProfiAuto Serwis. Jej eksperci wskazują co jest tego przyczyną i co zrobić, by temu zapobiec.
więcej

ProfiAuto chce zaoszczędzić mechanikom czas zamawiania części - debiut nowego katalogu online ProfiAuto chce zaoszczędzić mechanikom czas zamawiania części - debiut nowego katalogu online

Sieć ProfiAuto - twórca pierwszego katalogu online w polskiej branży aftermarket - uruchomiła 20 listopada br. nową wersję swojego flagowego narzędzia do zamawiania części i akcesoriów motoryzacyjnych w sieci. Nowy katalog ProfiAuto ma w niektórych przypadkach skrócić czas zamawiania produktów nawet o 90 procent. Aktualna wersja ma też umożliwi dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne wyszukiwanie oraz grupowanie wyników zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.
więcej

Motoryzacja w stylu największych malarzy stworzona przez... sztuczną inteligencję Motoryzacja w stylu największych malarzy stworzona przez... sztuczną inteligencję

Sieć ProfiAuto idzie z duchem czasu i w tym roku postanowiła zrewolucjonizować podejście do tworzenia kalendarzy motoryzacyjnych, łącząc klasykę malarstwa z technologią sztucznej inteligencji. W październiku br. swoją premierę ma kalendarz "ProfiAuto Art Gallery", w którym z udziałem graficznych programów AI stworzono obrazy ikon motoryzacji w stylu najsłynniejszych twórców z przeszłości.
więcej

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower

Debiutuje nowa strona internetowa ProfiPower, czyli flagowej marki własnej dostępnej w hurtowniach, sklepach i serwisach ProfiAuto. Ponad 5300 mechaników i tysiące kierowców, którzy zaufali marce może teraz śledzić informacje na jej temat nie tylko na Facebooku, ale także na stronie www.profipower.eu. Co jeszcze nowego dzieje się wokół ProfiPower?
więcej

Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
więcej

« Wstecz1234567...33Dalej »