Elementy zawieszenia w sieci ProfiAuto

Układ zawieszenia współczesnych samochodów musi spełniać wysokie wymagania, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo podróży w różnych warunkach. Elementy zawieszenia podlegają wzmożonej eksploatacji ze względu na rodzaj podłoża, po którym poruszają się pojazdy. Zadaniem układu zawieszenia jest nie tylko amortyzowanie wszelkich nierówności na drodze, ale również zapewnianie kontroli nad pojazdem.

Wahacz i łączniki stabilizatora

Elementy zawieszenia - drążki

Elementy układu zawieszenia ProfiPower, takie jak wahacze czy łączniki stabilizatora wykonane są z najtwardszych surowców. W przypadku wahaczy ProfiPower może nie zaistnieć potrzeba wymieniania ich na nowe przez cały okres ich eksploatacji.

Łączniki stabilizatora oraz drążki kierownicze ulegają szybszemu zużyciu. Ich trwałość jest uzależniona od jakości nawierzchni i techniki jazdy. Objawy zużycia tych elementów zawieszenia mogą pojawić się po przejechaniu 30-50 tys. kilometrów. Dlatego warto skorzystać z części najwyższej jakości, aby okres pomiędzy naprawami zawieszenia był jak najdłuższy.

Nowoczesna technologia i najwyższej jakości komponenty wykorzystywane podczas produkcji wahaczy oraz łączników stabilizatora ProfiPower przekładają się na komfort jazdy i stabilność pojazdu w każdych warunkach. Stabilizator wpływa na prowadzenie kół, w szczególności podczas pokonywania zakrętów, natomiast łączniki dbają o to, aby każde z kół w tym czasie przylegało do nawierzchni jezdni.

Dzięki drobiazgowym testom kierowcy otrzymują wysokiej jakości części, zapewniające bezpieczeństwo i pełną kontrolę na drodze.

Dlaczego nie warto zwlekać z wymianą łączników stabilizatora?

Według opinii specjalistów, elementy zawieszenia po prawej stronie pojazdu są bardziej eksploatowane. Jest to spowodowane gorszą jakością nawierzchni w okolicach pobocza. Ta dysproporcja często ma odzwierciedlenie w działaniu całego układu. Samochód może mieć trudności w utrzymywaniu właściwego toru jazdy, co przy dużych prędkościach może być niebezpieczne. Nieprawidłowe działanie jednego podzespołu wpływa na trwałość pozostałych elementów. Zbyt długie zwlekanie z wymianą łączników stabilizatora może być źródłem poważniejszych awarii. Należy pamiętać, że łączniki stabilizatora powinno się wymieniać parami.

Kompletny drążek kierowniczy

Drążki kierownicze ProfiPower cechuje wysoka precyzja wykonania. Opracowane z dbałością o szczegóły i elementy takie, jak: gwinty, przeguby, sworznie końcówek i osłony, gwarantują łatwy montaż oraz długotrwałą eksploatację, gdyż zespolone części poddawane są rygorystycznym testom wytrzymałościowym.

Jak rozpoznać uszkodzony drążek kierowniczy?

Najczęstszym sygnałem świadczącym o awarii drążka kierowniczego są wyczuwalne luzy na kierownicy. Charakterystyczne są także stuki dochodzące z okolic kół, jak i pojawiające się piski i skrzypienia zauważalne również podczas postoju. Niepokojące odgłosy są szczególnie słyszalne trakcie powolnej jazdy po nierównej drodze. W razie wystąpienia objawów, należy skontrolować działanie elementów układu kierowniczego w warsztacie samochodowym lub stacji diagnostycznej.

Kiedy należy wymienić drążek kierowniczy?

Jeśli komfort prowadzenia samochodu uległ pogorszeniu, a nierówności lub dziury na jezdni powodują nieprzyjemne stuki – to w wielu przypadkach znak, że żywotność drążków kierowniczych właśnie dobiegła końca. Warto reagować od razu, gdyż zaniedbany układ kierowniczy może być źródłem usterek innych elementów zawieszenia.

Drążki kierownicze powinno się wymieniać parami i najlepiej razem z końcówkami, ponieważ po naprawie należy ustawić zbieżność kół.

Elementy zawieszenia w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiednich elementów układu zawieszenia ma wpływ na sterowność pojazdu oraz na komfort podróżowania. Chcąc mieć pewność, że układ zawieszenia będzie sprawny, warto postawić na wytrzymałe i wysokiej jakości elementy układu zawieszenia.

Aby uniknąć niespodziewanych awarii układu zawieszenia, warto zaopatrzyć się w produkty marki ProfiPower. Spośród części samochodowych ProfiPower możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Części ProfiPower dostępne są tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria: