Akumulatory w sieci ProfiAuto

Akumulator samochodowy jest źródłem energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia silnika. Dodatkowym zadaniem baterii samochodowej jest zapewnienie zasilania wszystkim podzespołom pojazdu, w czasie gdy jednostka napędowa jest wyłączona.

Współczesne samochody wyposażone są w rozbudowane instalacje elektryczne, które wymagają dostępu do zasilania, dlatego dobrej jakości akumulator to obowiązkowy element każdego samochodu. Żywotność baterii samochodowej jest szacowana na 5-6 lat, w zależności od modelu lub sposobu eksploatacji. Dokonując zakupu nowego akumulatora, warto wziąć pod uwagę akumulatory ProfiPower.

Wapniowe akumulatory ProfiPower

Budowa akumulatora wapniowego jest zbliżona do najczęściej spotykanych akumulatorów ołowiowych. Podstawową różnicą jest zastosowanie osłony wapniowej.

Akumulatory ProfiPower są w pełni samoobsługowe i nie wymagają dolewania cieczy przez cały okres użytkowania. Zawdzięczają to wykorzystywanej w nich technologii wapniowej, która zapewnia wysoki prąd rozruchowy i odporność na skrajne temperatury. Charakterystyczną cechą akumulatorów wapniowych ProfiPower jest długa żywotność i wysoka wytrzymałość. Oprócz doskonałych parametrów technicznych wapniowe baterie samochodowe ProfiPower dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i stanową korzystniejszą alternatywę dla ich kwasowych odpowiedników. W ofercie ProfiPower znajdują się akumulatory do motocykli (6V), samochodów (12V), pojazdów ciężarowych TIR (24V) i akumulatory specjalistyczne.

Zalety akumulatorów ProfiPower:

  • wysoka zdolność rozruchowa,
  • nowoczesna konstrukcja ogniw,
  • niski ubytek elektrolitu,
  • zminimalizowane samowyładowania,
  • bezpieczeństwo obsługi,
  • dwuletnia gwarancja.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Akumulatory samochodowe ProfiPower - Siła jakości

Żywotność akumulatora jest uzależniona od wielu czynników. Największy wpływ na jego trwałość ma odpowiednia eksploatacja. Pokonywanie krótkich tras powoduje, że akumulator nie jest właściwie doładowywany i w efekcie skraca się jego żywotność. Wymiana akumulatora powinna nastąpić w sytuacji, kiedy zaczynają pojawiać się problemy z uruchomieniem silnika. Najczęściej takie sytuacje występują, gdy temperatury na zewnątrz są niskie, a pojazd parkowany jest pod chmurką.

Wraz z wiekiem akumulator traci swoje właściwości. Jeżeli od poprzedniej wymiany minęło kilka lat, a problemy z rozładowywaniem akumulatora są coraz częstsze, to sygnał, że warto pomyśleć o zakupie nowej baterii. Warto również kontrolować, czy naładowanie akumulatora jest na odpowiednim poziomie. Napięcie nie powinno być niższe niż 12,4 V. Jeżeli wartość jest niższa, oznacza to niedoładowanie lub rozładowanie akumulatora.

Pomiar napięcia w akumulatorze możemy przeprowadzić przy pomocy woltomierza. Dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie serwisu samochodowego w celu sprawdzenia stanu baterii, ponieważ nie zawsze problemy z uruchomieniem silnika czy niedoładowaniem akumulatora świadczą o jego słabej kondycji.

Akumulatory w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiedniego akumulatora ma wpływ na sprawne uruchomienie pojazdu. Jest to też źródło energii dla wielu urządzeń elektrycznych w samochodzie. Chcąc mieć pewność, że akumulator będzie gotowy do użycia zaraz po zakupie, warto go nabyć w profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym.

Aby uniknąć niespodziewanego rozładowania akumulatora, warto zaopatrzyć się w produkt marki ProfiPower. Spośród części samochodowych ProfiPower możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Części ProfiPower dostępne są tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie akumulatora samochodowego?

Najczęściej stosowane w Europie akumulatory samochodowe to akumulatory 12 V „bezobsługowe”. Oznacza to, że nie trzeba już uzupełniać w nich płynu, jak miało to miejsce w przeszłości. Dobierając odpowiedni akumulator, należy uwzględnić następujące parametry:

  • Pojemności akumulatora (AH)
  • Wartość prądu rozruchowego (A)
  • Wymiary baterii

Pojazdy wyposażone w dużą ilość elektrycznych elementów potrzebują akumulatorów samochodowych o większej pojemności (Ah i A). Nie zaleca się jednak używania mniejszych akumulatorów, ponieważ mogą one być zbyt mocno obciążone lub nie mają wystarczającej mocy do uruchomienia silnika.

Jaka jest żywotność akumulatora samochodowego?

Akumulator samochodowy wytrzymuje około pięć-sześć lat, ale różne czynniki mogą znacznie skrócić jego żywotność.

Częste krótkie podróże z wieloma procesami rozruchowymi, licznymi odbiornikami energii elektrycznej i niskimi temperaturami w zimie zmniejszają pojemność akumulatora. Eksperci zalecają wymianę akumulatora samochodowego co pięć do siedmiu lat.

Czy nowy akumulator trzeba ładować?

Akumulatory zakupione w sklepach i hurtowniach sieci ProfiAuto nie wymagają ponownego ładowania. Sklepy ProfiAuto, specjalizujące się w sprzedaży akumulatorów, dbają, by produkty były regularnie doładowywane, dzięki czemu są gotowe do użytku zaraz po zakupie.

Gdzie można wyrzucić akumulatory samochodowe?

Akumulatory samochodowe zawierają toksyczne metale ciężkie, takie jak rtęć, kadm lub ołów, dlatego należy je odpowiednio utylizować. W żadnym wypadku akumulatorów samochodowych nie należy wyrzucać razem z odpadami domowymi. Możesz oddać stary akumulator samochodowy do centrum recyklingu lub do odpowiedniego specjalistycznego sprzedawcy.