Preparat Brake Cleaner w sieci ProfiAuto

Sprawność układu hamulcowego uzależniona jest nie tylko od jakości części samochodowych. Istotnym elementem jest również dbanie o czystość hamulców. Regularne czyszczenie układu hamulcowego przekłada się na jego prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo jazdy.

Współczesne układy hamulcowe są złożone z zacisków, tarcz i klocków hamulcowych. Podczas hamowania klocki hamulcowe są dociskane do tarczy, na skutek czego wytracana jest prędkość pojazdu. Proces hamowania przebiega prawidłowo do momentu, kiedy do układu hamowania nie dostanie się substancja (smar lub płyn), która spowolni tarcie lub utrudni pracę elementów układu.

Zmywacz do hamulców ProfiPower

Zmywacz do Hamulców ProfiPower - Brake Cleaner - Siła jakości

Wysokiej jakości zmywacz do hamulców Brake Cleaner tworzony jest na bazie organicznego rozpuszczalnika. Celem preparatu jest wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, tak by elementy układu hamulcowego nie były blokowane przez zalegający smar czy innego rodzaju brud.

Preparat Brake Cleaner umożliwia:

  • odtłuszczanie elementów układu,
  • usunięcie nalotów z elementów układu,
  • oczyszczenie okładzin hamulcowych z pyłów,
  • eliminację zabrudzeń powstających ze smarów, oleju czy płynu hamulcowego.

BrakeCleaner ProfiPower sprawdza się we wszystkich rodzajach hamulców. Można go stosować zarówno do hamulców bębnowych, jak i tarczowych. Warto podkreślić, że preparat doskonale usuwa zabrudzenia, nie powodując uszczerbku na czyszczonej powierzchni, oraz nie uszkadza gum zapewniających szczelność i odpowiednie ciśnienie płynu hamulcowego. Środek nie zawiera substancji toksycznych i żrących, które mogłyby uszkodzić elementy metalowe. Stosując produkt marki ProfiPower, nie narażamy elementów układu hamulcowego na szybszą korozję czy pogorszenie właściwości ciernych. Dodatkowo preparat zapewnia pełną moc hamowania od pierwszego użycia.

Środek czyszczący Brake Cleaner pozwala zmniejszyć piszczenie klocków hamulcowych, które słyszalne jest szczególnie podczas gwałtownego hamowania.

Jak wyczyścić elementy układu hamulcowego?

Brake Cleaner jest preparatem w aerozolu, co pozwala na wygodną i dokładną aplikację. Przed skorzystaniem ze środka należy kilka razy wstrząsnąć pojemnik. Tarcze i zaciski hamulcowe należy dokładnie spryskać z zachowaniem odległości około 20 centymetrów. Strumień zmywacza powinien oczyścić elementy układu z warstwy brudu. Po chwili środek zacznie odparowywać, ale dla pewności warto przetrzeć czyszczoną powierzchnię suchą ścierką.

Preparat Brake Cleaner w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiedniego środka do czyszczenia hamulców ma wpływ na komfort jazdy, jak również na skuteczność hamowania. Aby mieć pewność, że układ hamulcowy będzie działał prawidłowo, warto zaopatrzyć się w preparat Brake Cleaner ProfiPower. Spośród części samochodowych ProfiPower możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Części ProfiPower dostępne są tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria: