Filtry paliwa w sieci ProfiAuto

Filtr paliwa jest jednym z elementów eksploatacyjnych układu paliwowego, który odpowiedzialny jest za oczyszczanie paliwa dostarczanego do silnika. Filtr musi zatrzymać zanieczyszczenia, które obniżają wydajność układu. Dodatkowym zadaniem jest także absorbowanie wody i cząsteczek żywicznych znajdujące się w oleju napędowym.

Filtr powoduje, że paliwo dostarczane do jednostki napędowej posiada określone parametry, zapewniające odpowiednią pracę silnika oraz możliwość uzyskania najlepszych osiągów. Filtr paliwa jest bardzo istotnym elementem dla trwałości układu wtryskowego. Stosowanie wysokiej jakości filtrów paliwa przedłuża żywotność silników benzynowych i wysokoprężnych.

Filtry Paliwa ProfiPower

Filtry paliwowe ProfiPower - Siła jakości

Filtrów paliwa ProfiPower mają wymienne wkłady filtra, które posiadają dużą powierzchnię filtracyjną. Stosowanie wkładów jest wygodniejsze i przyjaźniejsze dla środowiska. Filtr wykonany jest z materiałów, które można poddać recyklingowi.

Filtry paliwowe typu Split On to filtry nakręcane, które swoim wyglądem przypominają metalową puszkę. Wykonane są z blachy odpornej na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Filtry paliwa przewodowe ProfiPower wykonane są z aluminium, stali i tworzywa sztucznego, tworząc odporną obudowę. Element filtracyjny jest plisowany, dzięki czemu jego powierzchnia filtracyjna jest większa i pochłania większą ilość zanieczyszczeń. Filtry przewodowe stosowane są najczęściej w samochodach benzynowych.

Podstawowym elementem filtrów paliwa ProfiPower jest wkładka materiału filtracyjnego odpowiedzialna za oczyszczanie paliwa. Element filtracyjny w filtrach ProfiPower wykonany jest z materiałów, które zapewniają wysoką skuteczność oczyszczania i zdolność oddzielania wody od paliwa. Filtry ProfiPower zapewniają zatrzymanie zanieczyszczeń o rozmiarach 3 ÷ 5 μm ze skutecznością ponad 90%. Wybierając filtr paliwa ProfiPower, zyskujesz skuteczną i precyzyjną filtrację, która przekłada się na utrzymanie mocy silnika.

Filtry paliwa w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Wybór odpowiedniego filtra paliwa ma wpływ na stan jednostki napędowej w samochodzie, jak również na komfort użytkowania samochodu. Żywotność filtra paliwa zależy od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma tu jakość materiału filtracyjnego i innych elementów filtra. Chcąc mieć pewność w kwestii wysokiej jakości części, należy kupować tylko produkty od zaufanych producentów.

Aby uniknąć niepożądanych skutków w awarii jednostki napędowej, warto pamiętać o regularnej wymianie filtra paliwa w warsztatach ProfiAuto. Spośród części samochodowych ProfiPower możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Części ProfiPower dostępne są tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria:

Jak często wymieniać filtr paliwa?

Częstotliwość wymiany filtra paliwa należy dostosować do zaleceń producenta samochodu. Wskazane jest wykonywać tę czynność minimum raz w roku, np. przy corocznym przeglądzie samochodu. Szczególną uwagę należy przyłożyć do samochodów z silnikiem Diesla. Regularna wymiana dobrej jakości filtrów paliwa pozwoli uniknąć potencjalnych awarii związanych z uszkodzeniem układu wtryskowego. Mechanicy zalecają wymianę filtrów paliwa po przejechaniu około 40 tys.km.

Od czego zależy czas eksploatacji filtra paliwa ProfiPower?

Użyteczność filtra paliwa uzależniona jest od wielu czynników, do których możemy zaliczyć:

  • Jakość filtra i rodzaj wykorzystanego materiału. Filtry paliwa ProfiPower wykonane są z włókna poliestrowego lub celulozowego z dodatkiem tworzywa sztucznego.
  • Rodzaj paliwa – najczęściej żywotność filtrów paliwa w samochodach z silnikiem Diesla jest zdecydowanie krótsza niż w pojazdach benzynowych.
  • Jakość tankowanego paliwa – im więcej zanieczyszczeń w paliwie, tym szybsze zużycie filtra, ze względu na wzmożoną eksploatację.
Wymieniając filtry paliwa, warto zdecydować się na produkty wysokiej jakości. Filtry ProfiPower spełniają wymagania i potrzeby kierowców. Tworzone są z materiałów dobrej jakości, co przekłada się na skuteczność ich działania.

Jak wymienić filtr paliwa?

Wymiana filtrów paliwa nie jest skomplikowaną czynnością. W pierwszej kolejności należy odłączyć układ paliwowy lub zacisnąć przewody paliwa klipsami, odkręcić metalowe obejmy oraz zdjąć filtr i wymienić go na nowy. W przypadku filtrów wymiennych należy otworzyć obudowę i zamienić papierowy wkład. Wymieniając filtr paliwa, należy zwrócić uwagę na kierunek przepływu paliwa od zbiornika do silnika. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów z warsztatów ProfiAuto, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Jakie są objawy zatkanego filtra paliwa?

Jeśli filtr paliwa jest zatkany, do silnika samochodu może dostać się za mało paliwa. Jednostka sterująca wykrywa problem braku paliwa. W nowoczesnych samochodach zapala się kontrolka silnika. Najczęstsze objawy zatkanego filtra paliwa to utrata mocy i szarpanie samochodu.
Najczęstsze objawy zatkanego filtra paliwa:

  • nieregularne szarpanie pojazdu przy wciskaniu gazu,
  • moc silnika zauważalnie spada,
  • zapala się lampka kontrolna silnika,
  • pojawia się problem z uruchomieniem pojazdu,
  • silnik niespodziewanie gaśnie podczas jazdy.
Jeżeli widoczne są wyraźne symptomy wskazujące na zużyty lub zatkany filtr paliwa, kierowca powinien zlecić sprawdzenie filtra w warsztacie.