Chemia samochodowa w sieci ProfiAuto

Codzienne przemieszczenie się autem jest dzisiaj normą. Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że stosując odpowiednie preparaty dbamy nie tylko o czystość pojazdu, ale również przedłużamy żywotność wielu podzespołów. Środki używane do pielęgnacji samochodu nazywamy chemią samochodową. Preparaty te możemy podzielić ze względu na ich zastosowanie przede wszystkim na środki pielęgnacyjne do czyszczenia karoserii, tapicerki czy deski rozdzielczej. Marka ProfiPower posiada własną ofertę produktów chemii samochodowej przeznaczonych do konserwacji i pielęgnacji samochodów.

Chemia samochodowa ProfiPower

Interior Complete to uniwersalny środek do czyszczenia wszystkich rodzajów tapicerek. Silnie działająca pianka skutecznie usuwa brud, plamy i wszelkie zanieczyszczenia z tapicerki. Preparat pozwala przywrócić dawny wygląd obiciom, tapicerce czy dywanikom. Dzięki dużej gęstości Pianka Interior Complete osadza się na powierzchni i nie wsiąka zbyt głęboko, dając świetny efekt bez zamoczenia czyszczonych powierzchni. Produkt charakteryzuje się szybkością działania oraz doskonałą wydajnością czyszczenia.

Car Interior Care to skuteczny środek do czyszczenia wnętrza samochodu. Bez obaw można stosować go do czyszczenia tapicerki i plastiku. Jego zaletą jest to, że nie pozostawia odbarwień i z łatwością usuwa wszystkie zabrudzenia, nawet te najbardziej uporczywe.

Diesel Injection Cleaner: zanieczyszczenia wewnątrz silników Diesla mogą prowadzić do powstania osadów lub nadmiaru wody, które mogą być bardzo niebezpieczne dla jednostki napędowej. Preparat Diesel Injection Cleaner rozpuszcza i usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz świetnie smaruje układ paliwowy. Środek jest bezpieczny dla wszystkich elementów układu paliwowego; zapobiega jego korozji. Regularne stosowanie preparatu zapewnia optymalną pracę całego układu paliwowego i przywraca pełną sprawność wtryskiwaczom. Zalecane jest stosowanie go do wszystkich typów silnika Diesel.

Chemia samochodowa ProfiPower - Siła jakości

Petrol Injection Cleaner usuwa osad z układu paliwowego, a w szczególności ze wtryskiwaczy, świec zapłonowych, komór spalania czy zaworów dolotowych. Środek chroni układ paliwowy przed korozją i pozwala na mniejsze zużycie paliwa. Regularnie stosowanie preparatu przywraca równą pracę silnika i pozwala utrzymać samochód w należytej kondycji technicznej przez długie lata eksploatacji.

PP 40 Multifunctional Oil - podstawową właściwością tego wielofunkcyjnego preparatu jest pochłanianie wody oraz wilgoci. W okresie zimowym warto zastosować ten środek wokół otworów bocznych drzwi, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko dostania się wody do wnętrza samochodu lub zniszczenia uszczelek. PP 40 Multifunctional Oil pomaga przywrócić sprawność zawiasom oraz odkręcić zardzewiałe śruby czy pozbyć się uporczywych zanieczyszczeń z felg.

Break Cleaner - wysokiej jakości odtłuszczacz do hamulców tworzony na bazie organicznego rozpuszczalnika. Celem preparatu jest wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, tak by elementy układu hamulcowego nie były blokowane przez zalegający smar czy innego rodzaju brud.

Chemia samochodowa w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto

Produkty z kategorii chemii samochodowej mają wpływ na stan pojazdu i przyjemność podróżowania. Odpowiednio zadbane wnętrze samochodu sprawia, że podróż samochodem jest prawdziwą przyjemnością. Wnętrze auta powinno być schludne i czyste, dlatego powinniśmy czyścić je regularnie.

Do produktów marki ProfiPower zaliczają się również części samochodowe, spośród których możemy wyróżnić filtry oleju, filtry kabinowe, filtry paliwa czy filtry powietrza. Chemia samochodowa ProfiPower dostępna jest tylko i wyłącznie w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych ProfiAuto w całej Polsce.

W ofercie ProfiPower znajdziemy następujące auto części i akcesoria: