Relacja z ProfiAuto Show 2015

Katowice, 25 maja 2015 – Miłośnicy samochodów wypełnili w weekend tereny nowo powstałego Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – ProfiAuto Show przyciągnęła, ze względu na swój profil, zarówno profesjonalistów, jak i szeroką grupę fanów motoryzacji. W tym roku organizatorzy postawili na nową lokalizację i ekstremalne show towarzyszące.

Ponad 140 wystawców, dwa dni, hala wystawiennicza o powierzchni 8 tys. m², setki atrakcji zlokalizowanych zarówno na stoiskach wystawców jak i na Placu Honorowym przed Spodkiem i jedno duże wieczorne, motocyklowe show z gwiazdami polskiego oraz międzynarodowego FMX – to najważniejsze liczby, związane z ProfiAuto Show 2015Według szacunków organizatora w sumie wszystkie atrakcje związane z dwunastą edycją imprezy obejrzało ponad 35 tysięcy osób.

Część targową ProfiAuto Show zlokalizowano w tym roku po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na stoiskach wystawców: krajowych i zagranicznych producentów części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów, odwiedzający mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania technologiczne czy wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach. Nie zabrakło także atrakcji: pokazów barmańskich, tanecznych i konkursów z nagrodami. Branżowe szkolenia odbywały się także przez dwa dni trwania targów w salach szkoleniowych.

Część rozrywkowa targów – to przede wszystkim atrakcje, jakie zorganizowano na Placu Honorowym przed Spodkiem: pokazy stuntu motocyklowego, modeli samochodów spalinowych, supermoto czy jazdy na trolejach. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz monster trucka i możliwość przejażdżki nim oraz rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszą hostessę targów i zawody dB Drag Racing.

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła też osobno biletowana, motocyklowa impreza w katowickim Spodku – ProfiAuto FMX & Music Show. Rywalizacja w pierwszej rundzie tegorocznego Sky Fighters była spektakularna, dynamiczna i głośna. Zawodnicy dali z siebie wszystko, pokazując, że są nie tylko sportowcami, ale i showmanami. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć rywalizację najwyższej próby, oryginalne triki i najwyższe loty. Po zaciętej walce wygrał Nikolay Ivankow tuż przed Arturem Puzio 
i Mihailem Yaryginem, a emocje fanów ekstremalnych wrażeń podgrzał dodatkowo koncert zespołu Acid Drinkers.

 – Cieszy nas, że „nowe otwarcie” ProfiAuto Show spotkało się z uznaniem. Nowa lokalizacja 
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym okazała się idealna, a motocyklowe show – dodatkowo podgrzało emocje. Jednocześnie zachowaliśmy formułę, która wyróżnia ProfiAuto Show innych wydarzeń tego typu: połączenie targów branżowych i imprezy rozrywkowej– podsumowuje Michał Tochowicz, menadżer sieci ProfiAuto, organizatora targów.

Zobacz galerię »


FMX & Music Show

ProfiAuto FMX & Music Show to jedyne tego rodzaju wydarzenie na polskiej scenie sportów motorowych. Połączenie ostrych basów motocykli, z rockową muzyką zespołów Yuma oraz Acid Drinkers to zapowiedź jednego z najciekawszych tegorocznych wydarzeń w Polsce.

Czytaj więcej »

Relacja z ProfiAuto Show 2014

Ponad 35000 gości, 140 wystawców i dwa dni wypełnione emocjonującymi prezentacjami – zeszłoroczna edycja ProfiAuto Show, która odbyła się w katowickim Spodku, zgromadziła tłumy miłośników motoryzacji i profesjonalistów z tej branży.

Czytaj więcej »

Wystawcy
Patronat medialny
Organizator