Serwis filtrów Zagórzany

W każdym samochodzie niezależnie od tego, czy jest to pojazd z silnikiem benzynowym, czy olejem napędowym, występują cztery główne filtry: filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa oraz filtr kabinowy. Bez względu na swoje funkcje są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i żywotności pojazdu. Regularny serwis i  wymiana  filtrów oznacza uniknięcie różnego typu awarii. Prawidłowym serwisem filtrów powinien zająć się doświadczony specjalista ProfiAuto Zagórzany, który wymieni filtry zgodnie z zaleceniami producenta, pamiętając też o wyborze dobrych jakościowo produktów.

Serwis i wymiana filtrów

Zużyte filtry mogą powodować wiele niepożądanych sytuacji np. nieprawidłowe działanie silnika, wzrost zużycia paliwa, czy spadek mocy pojazdu. Warsztaty samochodowe ProfiAuto świadczą usług w zakresie wymiany i serwisu filtrów w samochodach wszystkich marek.

Zakres usług oferowanych przez warsztaty ProfiAuto:

 • wymiana filtra kabinowego,
 • wymiana filtra oleju,
 • wymiana filtra paliwa,
 • wymiana i serwis filtrów powietrza,
 • obsługą filtrów DPF oraz DAF i FAP.

Wymiana filtrów w warsztatach ProfiAuto

Wymiana filtra oleju Zagórzany

Serwis i wymiana filtrów Zagórzany

Filtr oleju silnikowego odpowiedzialny jest za filtrację oleju z wszelkich zanieczyszczeń. Nieczystości w oleju samochodowym mają ogromny wpływ na pogorszenie właściwości smarnych oleju, a w konsekwencji na przyśpieszenie zużycia silnika. Zapchany filtr może spowodować wypychanie oleju do silnika pod dużym ciśnieniem, co może skutkować uszkodzeniem samochodu. 

Jak często wymieniać filtr oleju?

Częstotliwość wymiany filtra oleju uzależniona jest od norm producenta oraz warunków eksploatacji samochodu. Zazwyczaj filtr powinien być wymieniany co roku wraz z olejem lub po przejechaniu 10-20 tys. km. Nie ma tu ścisłej zasady, wskazane jest stosowanie się do zaleceń producenta, które można znaleźć w książce serwisowej. W razie wątpliwości można skorzystać z usług warsztatu samochodowego Zagórzany. Drożny filtr oleju to pewność, że silnik będzie działał sprawnie.

Wymiana filtra oleju w warsztatach ProfiAuto Zagórzany

Warsztaty samochodowe ProfiAuto Zagórzany oferują kompleksowe usługi serwisu i wymiany filtru oleju wraz z doborem odpowiednich produktów, które pozwolą jak najdłużej utrzymać jednostkę napędową dobrym stanie. Powierzenie tego typu prac serwisowych specjalistom daje gwarancję prawidłowo wykonanej usługi. Trzeba pamiętać, że nieprawidłowo przeprowadzona wymiana filtra oleju może doprowadzić do uszkodzenia silnika.

Wymiana filtra powietrza Zagórzany

Umieszczony przed układem dolotowym, filtr powietrza, odgrywa istotną rolę w jakości powietrza zasysanego przez silnik. Jak prawdziwe płuco zapobiega wnikaniu kurzu, owadów i cząstek takich jak ziarna piasku do jego wnętrza. W ten sposób chroni również jednostkę napędową przed uszkodzeniem lub zarysowaniem poruszających się tam części mechanicznych. A ponieważ przyczynia się również do prawidłowego dozowania mieszanki paliwowo-powietrznej niezbędnej do dobrego spalania, gwarantuje optymalne osiągi i zużycie paliwa, a także poziom emisji CO2 zgodnie z odpowiednią normą. Regularna wymiana filtra powietrza pozwoli uniknąć kosztownych usterek silnika i umożliwia korzystanie z maksymalnej mocy silnika.

Serwis i wymiana filtrów Zagórzany

Jak często wymieniać filtr powietrza?

Wymiana filtra powietrza powinna nastąpić po przejechaniu około 20-30 tys. km. Jeżeli roczne przebiegi samochodu są niewielkie, to wymianę można przeprowadzać co 2-3 lata.

Jak wymienić filtr powietrza?

Filtr powietrza najczęściej wykonany jest z papieru i znajduje się w plastikowej obudowie umieszczonej zazwyczaj z lewej strony silnika. Aby go wymienić, należy stosować się do wskazówek uwzględnionych w tabeli serwisowania opracowanej przez producenta pojazdu. W większości przypadków filtr należy wyciągnąć go z obudowy i oczyścić wnętrze, a następnie włożyć nowy filtr i szczelnie zamknąć obudowę. Wymiana filtra powietrza wydaje się czynnością łatwą, ale wymaga posiadania odpowiednich narzędzi i doświadczenia.

Warsztaty ProfiAuto Zagórzany oferują możliwość kontroli stanu filtra powietrza oraz w razie potrzeby wymiany komponentu na nowy. Specjaliści ProfiAuto pomogą w wyborze najodpowiedniejszych produktów do potrzeb klienta i zadbają, by filtr był zamontowany prawidłowo.

Wymiana filtra paliwa Zagórzany

Umieszczony na wylocie zbiornika filtr paliwa odpowiada za zatrzymywanie zanieczyszczeń zawartych w benzynie lub oleju napędowym. Jego rola jest kluczowa w prawidłowym funkcjonowaniu układu wtryskowego, który jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa, szczególnie w silnikach wysokoprężnych, dla których również musi zatrzymywać wodę zawartą w oleju napędowym. Aby zachować jego skuteczność, lepiej unikać zbyt długiej jazdy na rezerwie, ponieważ paliwo zassane na dno zbiornika jest wtedy ładowane z większą ilością zanieczyszczeń. Regularna wymiana filtra paliwowego jest szczególnie wskazana w pojazdach z silnikiem diesla, ponieważ są bardziej wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia niż w silniki zasilane benzyną bezołowiową. Nie oznacza to jednak, że możemy ignorować kwestię wymiany filtrów w przypadku silników benzynowych.

Zapchany filtr paliwowy może źródłem poważnych awarii, takich jak:

 • zmniejszenie mocy silnika,
 • nieprawidłowości w dopływie paliwa,
 • korozja elementów całego układu paliwowego, wtryskowego, a nawet samego silnika,
 • spadek wydajności pompy wtryskowej oraz jej zatarcie.

Jak często wymieniać filtr paliwa?

Częstotliwość wymiany filtra uzależniona jest jakości paliwa. Im jest ono lepszej jakości, tym dłuższa jest trwałość filtra. Dodatkowo w samochodach zasilanych olejem napędowym wymiana filtra powinna być przeprowadzana częściej. Producenci filtrów przyjmują, że ich wymiana powinna nastąpić po przejechaniu około 40 tys. km.

Wymiana filtra paliwa Zagórzany

Gdzie wymienić filtr paliwa?

Wymiana filtra paliwowego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Operacja wymiany filtra związana jest z czynnością odłączenia układu paliwowego, która wymaga odpowiednich umiejętności. Z tego powodu wymiana filtra paliwowego powinna być przeprowadzana w profesjonalnych warsztatach sieci ProfiAuto Zagórzany.

Wymiana filtra kabinowego Zagórzany

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) odpowiada za zatrzymywanie zanieczyszczeń, pyłków, alergenów, a nawet niektórych zarazków zawartych w powietrzu zewnętrznym, które krąży w systemie wentylacji lub klimatyzacji. Gdy jest zatkany, w kabinie pasażerskiej pojawiają się nieprzyjemne zapachy i problemy z odparowywaniem. A kiedy się nasyci, może nawet uszkodzić silnik klimatyzacji. Ponieważ pomaga oczyszczać powietrze, którym oddychasz w przedziale pasażerskim, regularna wymiana jest również korzystna dla Twojego zdrowia

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Kabina samochodu może sprzyjać rozwojowi bakterii, które mogą podrażniać błony śluzowe, powodować bóle głowy czy reakcje alergiczne. W celu uniknięcia takich zjawisk należy dbać o regularną wymianę filtrów kabinowych. Zaleca się, by wymiana filtra następowała co najmniej raz w roku lub po przejechaniu 15 000-20 000 km. Stopień zużycia filtra uzależniony jest od warunków użytkowania, dlatego wskazane jest kontrolowanie stanu eksploatacji filtra. Szczególna dbałość o stan filtra powinna dotyczyć samochodów poruszających się w warunkach miejskich, gdzie poziom zanieczyszczeń przemysłowych jest największy.

Objawy zużycia filtra kabinowego:

 • nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych
 • mniejsza wydajność wentylacji
 • parowanie szyb w samochodzie

Wymiana filtra kabinowego w warsztatach ProfiAuto Zagórzany

Wymiana filtra kabinowego może być wykonana w warsztatach ProfiAuto Zagórzany wraz z wymianą pozostałych filtrów samochodowych. Skorzystanie z usług specjalisty daje pewność, że czynność ta była wykonana prawidłowo przy wykorzystaniu odpowiednich produktów.

Czyszczenie i regeneracja filtra cząstek stałych - DPF Zagórzany

Zadaniem filtra cząsteczek stałych jest oczyszczanie gazów samochodowych z cząstek sadzy. Dodatkowo filtry DPF ograniczają emisję szkodliwych substancji wpływających na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

W przypadku zapchania filtra można go poddać profesjonalnej regeneracji, czyli bezpiecznemu czyszczeniu. Warto dbać o stan filtra cząsteczek stałych, ponieważ jego zapchanie może doprowadzić do poważnych awarii silnika. Podstawowym sygnałem informującym o zapchaniu filtra jest wyświetlenie się odpowiedniej kontrolki. Niepokojącym symptomem może być nagły spadek mocy silnika, przejście silnika w stan awaryjny lub jego zatarcie, które generuje wysokie koszty naprawy.

W przypadku zapchania filtra DPF należy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu samochodowego w celu oceny jego stanu. To doświadczony mechanik będzie w stanie ocenić czy filtr można poddać regeneracji (czyszczeniu), czy należy go już wymienić na nowy. Jeżeli możliwe jest czyszczenie filtra DPF, to mechanik serwisu ProfiAuto oceni stopień zanieczyszczenia filtra, usunie z niego wszelkie zabrudzenia tak, aby nie uszkodzić właściwości antykorozyjnych obudowy filtra. Następnie zostanie przeprowadzone chemiczne czyszczenie wkładu i ponowna instalacja filtra w samochodzie.

Usługi serwisowe w warsztatach ProfiAuto

Chcesz wymienić filtr paliwa? Zauważyłeś, że Twoje auto ma spadek mocy? Potrzebujesz zlecić serwis filtra cząstek stałych? Skorzystaj z bogatej oferty usług serwisów ProfiAuto! Serwisy specjalizują się w serwisie, wymianie i regeneracji filtrów samochodowych. Warsztaty ProfiAuto wyposażone są w odpowiednie narzędzia, które umożliwiają sprawną realizację napraw zgodnie z obowiązującymi standardami.

Najczęściej zadawane pytania:


 1. Czy zużyte filtry mogą spowodować awarie samochodu?

  W skrajnych przypadkach mocno zatkany filtr powietrza lub oleju napędowego może powodować powstawanie spalin z powodu złego dozowania powietrza do paliwa. Filtr oleju napędowego może nawet spowodować awarię, ponieważ po przekroczeniu pewnego progu, jeśli paliwo nie krąży już normalnie, czujnik wykrywa niewystarczające ciśnienie oleju, co może być spowodowane zatkanym filtrem. Możemy wtedy skończyć z utratą zasilania i ostrzeżeniem na desce rozdzielczej. Jeśli chodzi o filtr oleju, to niestety nie ma innego wskazania niż lampka z małą biuretą świecącą pod oczami. W skrajnych przypadkach zatkanego filtra zapala się na czerwono i tam należy natychmiast zatrzymać, aby uniknąć uszkodzenia!
 2. Ile kosztuje wymiana filtra samochodowego?

  Podobnie jak w przypadku wszystkich innych części samochodowych do pojazdów silnikowych, kierowcy mogą poprosić profesjonalistów motoryzacyjnych o wymianę filtra powietrza w samochodzie. Koszt wymagany w ramach tej operacji będzie zależał od modelu pojazdu oraz cen pobieranych przez warsztaty.
 3. Jak dbać o filtry samochodowe?

  Wybierając filtry samochodowe, należy zdecydować na te, które pasują do specyfikacji pojazdu. Części, które nie są kompatybilne, są nieefektywne i mogą również wcześniej ulec awarii. Należy również pamiętać o wykorzystywaniu wysokiej jakości płynów samochodowych. Zanieczyszczenia zawarte w paliwie niskiej jakości oraz stosowanie nieodpowiednich dodatków do oleju prowadzą do szybszego zatykania się elementów filtrujących. Unikaj przegrzania silnika i skrzyni biegów. Wysokie temperatury degradują olej i prowadzą do zwiększonego powstawania sadzy i gromadzenia się zanieczyszczeń w układzie. Za każdym razem, gdy montowane są nowe filtry oleju, paliwa lub oleju, należy zawsze wymienić również związany z nimi płyn. Zanieczyszczenia zawarte w starym płynie doprowadzą do przedwczesnej awarii nowo zainstalowanych komponentów.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Adamowo, Andrespol, Andrychów, Augustów, Bachowice, Baranowo, Bełchatów, Bełsznica, Bestwinka, Bębnów, Będzin, Biała Podlaska, Białogard, Biały Dunajec, Białystok, Bielawa, Bielsk Podlaski, Bielsko-Biała, Bieruń, Biskupice, Biskupiec, Blizne Łaszczyńskiego, Bobrowo, Bogunice, Bojano, Borowe, Borów, Branice, Braniewo, Brenno, Brodnica, Brusy, Brzeszcze, Brzeźce, Brzustowiec, Buk, Buk Wielka Wieś, Bydgoszcz, Bytom, Bytom Odrzański, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełm, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chodkowo Kuchny, Choiny 97B, Chorzów, Chotomów, Chrośnica, Chynów, Chyże, Ciechanów, Cielimowo, Cieszyn, Cieślin, Cisek, Ciszyca, Czadrów, Czajcze, Czarków, Czarna, Czarna Białostocka, Czarna Dąbrówka, Czarnca, Czarne, Czarnożyły, Czechowice-Dziedzice, Czerwieńsk, Czerwonka Szlachecka, Częstochowa, Ćwiklice, Dalborowice, Daszyna, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dąbrówka Górna, Dębica, Dębnica Kaszubska, Dębowa Łąka, Długołęka, Dobieszowice, Dobrodzień, Dobroszyce, Dolna, Domatowo, Dopiewo, Drzewica, Drzycim, Duszniki, Duszniki Wielkopolskie, Dywity, Dzielna, Dzierzgoń, Dzierżoniów, Dźwierzuty, Elbląg, Ełk, Emanuelina, Gaj Mały, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Giżycko, Glinica, Gliniska, Glinka Duchowna, Gliwice, Głogów, Głowno, Głubczyce, Głuchów, Gniezno, Goczałkowice-Zdrój, Godów, Gogolin, Golub-Dobrzyń, Gołaczewy, Gołdap, Gołymin - Ośrodek, Gorlice, Gorzów Wielkopolski, Gorzyce, Gościcino, Góra, Góra Kalwaria, Góra Świętej Małgorzaty, Górki Małe, Góry Małe, Górzno, Grabiny-Zameczek, Grabów nad Prosną, Gralewo, Granowo, Grobocice, Grodzisk Wielkopolski, Grójec, Gruczno, Grybów, Gryfów Śląski, Grzegorzew, Gubin, Hruszniew, Inowrocław, Jabłonowo Pomorskie, Jaczów, Jaksice, Janikowo, Jankówko, Janowiec Wielkopolski, Janów, Jarosław, Jasionna, Jasionów, Jasło, Jastrzębia Góra, Jastrzębie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jazowsko, Jednorożec, Jelenia Góra, Jerzmanowa, Jezierzyce, Jeżewo, Jędrzejewo, Jędrzychów, Jodłownik, Józefkowo, Jurków, Kalinowo, Kamienica, Kamienica Szlachecka, Kamieniec Wrocławski, Kamionka Wielka, Karniewo, Karsin, Katowice, Kębłowo, Kędzierzyn-Koźle, Kępa Bogumiłowicka, Kęty, Kiekrz, Kielce, Kiełcze, Kietrz, Klaudyn, Kleosin, Kleszczewo, Kłobukowice, Knurów, Kobielice, Kobiór, Koczała, Komorniki, Konarzyny, Konin, Konotop, Konstantynów Łódzki, Kopienica, Korpele, Kosobudy, Kostrzyn, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kościerzyna, Kotla, Kowalewo Pomorskie, Kozłowo, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Krapkowice, Krasne, Krosno Odrzańskie, Krośnice, Krupniki, Krynica Morska, Krynica-Zdrój, Krzczonów, Świdnica, Krzyżanowice, Ksawerów, Książki, Kuklin, Kuków-Folwark, Kwidzyn, Lasotki, Latowicz, Legnica, Leśnica, Leśniów Mały, Librantowa, Limanowa, Liniewo, Lipnica, Lniano, Lubecko, Lubenia, Lubieszów, Lubin, Lubliniec, Lubogoszcz, Lubomierz, Luzino, Łabowa, Łapalice, Łaziska Górne, Łąka, Łęczyca, Łęgowo, Łękińsko, Łomazy, Łosice, Łoś, Łowyń, Łódź, Łubowo, Łukanowice, Łukowica, Łuszczanowice-Kolonia, Łyśniewo Sierakowickie, Maków Mazowiecki, Malanów, Mała Wieś, Małecz, Margonin, Marki, Marynowo, Mechnica, Mełno, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miastków Kościelny, Miechucino, Mieleszyn, Mieroszów, Mierzyce, Mierzyn, Międzychód, Międzyrzecz, Międzyrzecze Dolne, Mikołów, Milicz, Miłoszyce, Mińsk Mazowiecki, Mława, Mońki, Moraczewo, Mosina, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Niekłonice, Niemojki, Nisko, Nisko, Racławice, Nowa Wieś, Nowe Gulczewo, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowiny Wielkie, Nowogard, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nysa, Obidza, Obiecanowo, Obora, Obrzycko, Okalew, Olecko, Oleśnica, Olsztyn, Olszyna Dolna, Opalenica, Opoczno, Opole, Ornontowice, Orszewice, Orzesze, Osiecznica, Osiek-Aleksandrowo, Osława-Dąbrowa, Ostrów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeniewo, Oświęcim, Oświęcim-Babice, Otmuchów, Pabianice, Pakszyn, Paniewek, Papowo Biskupie, Paradyż, Parchowo, Pawłowo, Pawonków, Pęcz, Pichlice, Piechowice, Piekary Śląskie, Piła, Piotrówek, Plewiska, Płock, Płoty, Płużnica, Pniewy, Poklatki, Pokój, Pokrówka, Polkowice, Pomysk Mały, Pomysk Wielki, Porąbka Uszewska, Powidz, Powiercie, Powiercie-Kolonia, Powroźnik, Poznań, Prądówka, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przasnysz, Przecław, Przejazdowo, Przemęt, Przemyśl, Przeworsk, Przyjaźń, Przytoczna, Pszczółki, Pszczyna, Pszenno, Pszów, Ptakowice, Pułtusk, Pyskowice, Racibórz, Radom, Radonia, Radoszyn, Radusz, Radwanice, Radzanowo, Radzionków, Radziszów, Radzyń Chełmiński, Rakoniewice, Raszowa, Reda, Rogów, Rokietnica, Rokitnica, Rostarzewo, Rozłogi, Rozogi, Ruda Ślaska, Ruda Śląska, Rudnik, Rudołtowice, Rudziniec, Rukoszowice, Rusiec, Rybnik, Ryńsk, Rzepnica, Rzeszów, Rzuchów, Sanok, Sejny, Sękowice, Sianowo, Sianów, Siemianowice Śląskie, Sieniawa Żarska, Sierakowice, Sitkówka-Nowiny, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skiereszewo, Skrzyszów, Skwierzyna, Sława, Słodków-Kolonia, Słopnice, Sobolewo, Sokolniki, Sosnowiec, Sośninka, Łaskarzew, Sowlany, Stalowa Wola, Stare Babice, Stare Litewniki, Stare Miasto, Stare Polichno, Stargard, Stargard Szczeciński, Stary Bartków, Stary Kisielin, Stary Sącz, Stary Ujazd, Stolno, Strucfoń, Strumień, Stryków, Strzebielino-Osiedle, Strzelin, Studzienice, Suchcice, Drużbice, Suchedniów, Sulmierzyce, Suwałki, Sychowo, Syców, Szamotuły, Szczecin, Szczecinek, Szczyglice, Szczytniki nad Kaczawą, Szklana, Szówsko, Szymany, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzin, Świecie, Świercze, Świerklaniec, Świerzno, Święta Katarzyna, Święte, Świętochłowice, Tajno Łanowe, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Terespol Pomorski, Tęgoborze, Tomaszowice, Toruń, Trzebiatkowa, Trzemeszno, Tuchola, Tułowice, Turek, Twardawa, Twardogóra, Tworóg, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Udryn, Ustrzyki Dolne, Uście Gorlickie, Wadąg, Wałbrzych, Wałcz, Warchlinko, Warszawa, Warszawa Ursynów, Warszewice, Wąbrzeźno, Wchowa, Wejherowo, Wielgolas, Wielka Wieś, Wielkie Radowiska, Wierzchosławice, Wieszowa, Wilcza, Wilga, Wisła Wielka, Wiśniewo, Witaszyce, Witkowo, Witoszów Dolny, Witoszyn, Wymiarki, Władysławowo, Władysławów, Włocławek, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojnowice, Wola Radziszowska, Wolkowo, Wolsztyn, Wrocław, Wronki, Wschowa, Wydminy, Wyry, Wysogotowo, Wysokie Mazowieckie, Wyszonowice, Zabłudów, Zabrze, Zabrzeg, Zabrzeż, Zagórzany, Zakrzewo, Zamość, Zatory, Ząbkowice Śląskie, Zbrosławice, Zbydniów, Zbylitowska Góra, Zdzieszowice, Zebrzydowice, Zgierz, Zielona Góra, Zielonagóra, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żagań, Żarki-Letnisko, Żmiąca, Żukowo.