Serwis filtrów Łęgowo

Nowoczesne auta wyposażone są w szereg filtrów m.in. filtr oleju, filtr cząstek stałych, filtr klimatyzacji, filtr powietrza, filtr paliwa oraz filtr kabinowy. Pełnią one bardzo ważne role w samochodzie, ale ulegają szybkiemu zużyciu i tracą swoje właściwości. Z tego powodu wymiana filtrów powinna być przeprowadzana regularnie. Prawidłowym serwisem filtrów powinien zająć się doświadczony specjalista, który wymieni filtry zgodnie z zaleceniami producenta, pamiętając też o wyborze dobrych jakościowo produktów.

Serwis i wymiana filtrów

Zużyte filtry mogą powodować wiele niepożądanych sytuacji np. nieprawidłowe działanie silnika, wzrost zużycia paliwa, czy spadek mocy pojazdu warsztaty samochodowe ProfiAuto świadczą usług w zakresie wymiany i serwisu filtrów w samochodach wszystkich marek.

Zakres usług oferowanych przez warsztaty ProfiAuto:

 • wymiana filtra kabinowego,
 • wymiana filtra oleju,
 • wymiana filtra paliwa,
 • wymiana i serwis filtrów powietrza,
 • obsługą filtrów DPF oraz DAF i FAP.

Wymiana filtrów w warsztatach ProfiAuto

Wymiana filtra oleju Łęgowo

Serwis i wymiana filtrów Łęgowo

Filtr oleju silnikowego odpowiedzialny jest za filtrację oleju z wszelkich zanieczyszczeń. Nieczystości w oleju samochodowym mają ogromny wpływ na pogorszenie właściwości smarnych oleju a w konsekwencji na przyśpieszenie zużycia silnika. Zapchany filtr może spowodować wypychanie oleju do silnika pod dużym ciśnieniem, co może skutkować uszkodzeniem samochodu. Częstotliwość wymiany filtra oleju uzależniona jest od norm producenta oraz warunków eksploatacji samochodu. Zazwyczaj filtr powinien być wymieniany co roku wraz z olejem lub po przejechaniu 10-20 tys. kilometrów. Nie ma tu ścisłej zasady, wskazane jest stosowanie się do zaleceń producenta, które można znaleźć w instrukcji pojazdu. W razie wątpliwości można skorzystać z usług warsztatu samochodowego Łęgowo. Drożny filtr oleju to pewność, że silnik będzie działał sprawnie.

Warsztaty samochodowe ProfiAuto Łęgowo oferują kompleksowe usługi serwisu i wymiany filtru oleju wraz z doborem, wraz z doborem odpowiednich produktów, który pozwolą jak najdłużej utrzymać jednostkę napędową dobrym stanie. Powierzenie tego typu prac serwisowych specjalistom daje gwarancję prawidłowo wykonanej usługi. Trzeba pamiętać, że nieprawidłowo przeprowadzona wymiana filtra oleju może doprowadzić do uszkodzenia silnika.

Wymiana filtra powietrza Łęgowo

Filtr powietrza ma za zadanie oczyszczać powietrze przekazywane do komór spalania z pyłu i innych drobnych cząsteczek. Tego typu zanieczyszczenia wpływają na zużycie elementów jednostki napędowej i jej szybszą eksploatację. Stary lub mocno zabrudzony filtr stwarza ryzyko pogorszenia jakości spalania, czego wynikiem jest wzrost zużycia paliwa. Regularna wymiana filtra powietrza pozwoli uniknąć kosztownych usterek silnika i umożliwia korzystanie z maksymalnej mocy silnika.

Wymiana filtra powietrza powinna nastąpić po przejechaniu około 20-30 tys. km. Jeżeli roczne przebiegi samochodu są niewielkie, to wymianę można przeprowadzać co 2-3 lata.

Filtr powietrza najczęściej wykonany jest z papieru i znajduje się w plastikowej obudowie umieszczonej zazwyczaj z lewej strony silnika. Aby go wymienić, należy stosować się do wskazówek uwzględnionych w tabeli serwisowania opracowanej przez producenta pojazdu. W większości przypadków filtr należy wyciągnąć go z obudowy i oczyścić wnętrze, a następnie włożyć nowy filtr i szczelnie zamknąć obudowę. Wymiana filtra powietrza wydaje się czynnością łatwą, ale wymaga posiadania odpowiednich narzędzi i doświadczenia.

Warsztaty ProfiAuto Łęgowo oferują możliwość kontroli stanu filtra powietrza oraz w razie potrzeby wymiany komponentu na nowy. Specjaliści ProfiAuto pomogą w wyborze najodpowiedniejszych produktów do potrzeb klienta i zadbają, by filtr był zamontowany prawidłowo.

Wymiana filtra paliwa Łęgowo

Filtr paliwa odpowiedzialny jest za filtrację paliwa z różnego rodzaju osadów i cząstek stałych, które mogą mieć wpływ na uszkodzenie wtryskiwaczy. Regularna wymiana filtra paliwowego jest szczególnie wskazana w pojazdach z silnikiem diesla, ponieważ są bardziej wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia niż w silniki zasilane benzyną bezołowiową. Nie oznacza to jednak, że możemy ignorować kwestię wymiany filtrów w przypadku silników benzynowych.

Zapchany filtr paliwowy może źródłem poważnych awarii, takich jak:

 • zmniejszenie mocy silnika
 • nieprawidłowości w dopływie paliwa
 • korozja elementów całego układu paliwowego, wtryskowego, a nawet samego silnika
 • spadek wydajności pompy wtryskowej oraz jej zatarcie.

Częstotliwość wymiany filtra uzależniona jest jakości paliwa. Im jest ona lepszej jakości, tym dłuższa jest trwałość filtra. Dodatkowo w samochodach zasilanych olejem napędowym wymiana filtra powinna być przeprowadzana częściej. Producenci filtrów przyjmują, że ich wymiana powinna nastąpić po przejechaniu około 40 tys. kilometrów.

Wymiana filtra paliwowego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Operacja wymiany filtra związana jest z czynnością odłączenia układu paliwowego, która wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Z tego powodu wymiana filtra paliwowego powinna być przeprowadzana w profesjonalnych warsztatach sieci ProfiAuto Łęgowo.

Wymiana filtra kabinowego Łęgowo

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) odpowiedzialny jest za wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby przenikać do kabiny samochodu poprzez układ klimatyzacji. Dobrej jakości filtry kabinowe mogą oczyścić duże ilości powietrza, usuwając z niego zanieczyszczenia i redukując nieprzyjemne zapachy a co najważniejsze gazy niebezpieczne dla zdrowia.

Kabina samochodu może sprzyjać rozwojowi bakterii, które mogą podrażniać błony śluzowe, powodować bóle głowy czy reakcje alergiczne. W celu uniknięcia takich zjawisk należy dbać o regularną wymianę filtrów kabinowych. Zaleca się, by wymiana filtra następowała co najmniej raz w roku lub po przejechaniu 15 000-20 000 km. Stopień zużycia filtra uzależniony jest od warunków użytkowania, dlatego wskazane jest kontrolowanie stanu eksploatacji filtra. Szczególna dbałość o stan filtra powinna dotyczyć samochodów poruszających się w warunkach miejskich, gdzie poziom zanieczyszczeń przemysłowych jest największy.

Objawy zużycia filtra kabinowego:

 • nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych
 • mniejsza wydajność wentylacji
 • parowanie szyb w samochodzie

Wymiana filtra kabinowego może być wykonana w warsztatach ProfiAuto Łęgowo wraz z wymianą pozostałych filtrów samochodowych. Skorzystanie z usług specjalisty daje pewność, że czynność ta była wykonana prawidłowo przy wykorzystaniu odpowiednich produktów.

Czyszczenie i regeneracja filtra cząstek stałych - DPF Łęgowo

Zadaniem filtra cząsteczek stałych jest oczyszczanie gazów samochodowych z cząstek sadzy. Dodatkowo filtry DPF ograniczają emisję szkodliwych substancji wpływających na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

W przypadku zapchania filtra można go poddać profesjonalnej regeneracji, czyli bezpiecznemu czyszczeniu. Warto dbać o stan filtra cząsteczek stałych, ponieważ jego zapchanie może doprowadzić do poważnych awarii silnika. Podstawowym sygnałem informującym o zapchaniu filtra jest wyświetlenie się odpowiedniej kontrolki. Niepokojącym symptomem może być nagły spadek mocy silnika, przejście silnika w stan awaryjny lub jego zatarcie, które generuje wysokie koszty naprawy.

W przypadku zapchania filtra DPF należy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu samochodowego w celu oceny jego stanu. To doświadczony mechanik będzie w stanie ocenić czy filtr można poddać regeneracji (czyszczeniu), czy należy go już wymienić na nowy. Jeżeli możliwe jest czyszczenie filtra DPF, to mechanik serwisu ProfiAuto oceni stopień zanieczyszczenia filtra, usunie z niego wszelkie zabrudzenia tak, aby nie uszkodzić właściwości antykorozyjnych obudowy filtra. Następnie zostanie przeprowadzone chemiczne czyszczenie wkładu i ponowna instalacja filtra w samochodzie.

Usługi serwisowe w warsztatach ProfiAuto

Chcesz wymienić filtr paliwa? Zauważyłeś, że Twoje auto ma spadek mocy? Potrzebujesz zlecić serwis filtra cząstek stałych? Skorzystaj z bogatej oferty usług serwisów ProfiAuto! Serwisy specjalizują się w serwisie, wymianie i regeneracji filtrów samochodowych. Warsztaty ProfiAuto wyposażone są w odpowiednie narzędzia, które umożliwiają sprawną realizację napraw zgodnie z obowiązującymi standardami.


Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jakie filtry wymienić w samochodzie?

  Każdy samochód jest wyposażony w filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy. W trakcie eksploatacji pojazdu filtry ulegają zużyciu i tracą swoje właściwości. Należy dbać o ich regularną wymianę, ponieważ wpływają one na prawidłowe funkcjonowanie samochodu.

 2. Ile kosztuje wymiana filtrów samochodowych w warsztatach ProfiAuto Łęgowo?

  Ceny wymiany filtrów wykonywanych w warsztatach ProfiAuto Łęgowo mogą się różnić między sobą. W celu uzyskania szczegółowych cen zachęcamy do kontaktu z wybranym serwisem ProfiAuto.

 3. Jak często wymieniać filtr paliwa?

  Producenci filtrów przyjmują, że ich wymiana powinna nastąpić po przejechaniu około 40 tys. kilometrów. Częstotliwość wymiany filtra paliwa uzależniona jest również od warunków eksploatacji, w szczelności układów współpracujących z jednostką napędową czy czystości paliwa. Warto regularnie kontrolować stan filtra paliwowego a w przypadku zauważenia objawów jego zużycia zgłosić się do warsztatów ProfiAuto Łęgowo.

 4. Jak często wymieniać filtr oleju?

  Częstotliwość wymiany filtra oleju uzależniona jest modelu samochodu oraz jego eksploatacji. Zazwyczaj filtr powinien być wymieniany co roku wraz z olejem lub po przejechaniu 10-20 tys. kilometrów.

 5. Jak często wymieniać filtr powietrza?

  Wymiana filtra powietrza powinna nastąpić po przejechaniu około 15-20 tys. km. Jeżeli jednak zauważymy niepokojące objawy, sugerujące zużycia filtra (wzrost spalania, mniejsza moc silnika) to może oznaczać, że filtr jest zanieczyszczony i warto go wymienić w serwisie ProfiAuto Łęgowo. W przypadku gdy roczne przebiegi samochodu są niewielkie, to wymianę można przeprowadzać co 2-3 lata.

 6. Jak często wymieniać filtr kabinowy?

  Filtr kabinowy warto wymienić po przejechaniu około 15 tys. km. Jeżeli w samochodzie często czuć nieprzyjemne zapachy lub dochodzi do zaparowywania szyb od wewnątrz to znak, że filtr kabinowy wymaga wymiany. O regularnej wymianie filtra kabinowego powinni szczególnie pamiętać alergicy i astmatycy.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Andrychów, Augustów, Bąkowo - Kowale, Bełchatów, Białogard, Białystok, Bielawa, Byszewo, Bytom, Chełm, Chłopice, Chodkowo-Kuchny, Chojnów, Chwaliszów, Cisek, Ciszyca, Czarków, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ćwiklice, Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Dywity, Dźwierzuty, Ełk, Gaj Mały, Gdańsk, Giżycko, Gliniska, Gliwice, Głowno, Głubczyce, Goczałkowice-Zdrój, Gogolin, Góra, Góra Kalwaria, Górno, Gralewo, Grębociny, Gręboszyce, Grójec, Grzegorz, Inowrocław, Iskrzyczyn, Istebna, Jarosław, Jasiona, Jastrzębie, Jastrzębie-Zdrój, Jawiszowice, Jednorożec, Kalinowo, Kałków, Kamieniec Wrocławski, Katowice, Kębłowo, Kędzierzyn-Koźle, Kleszczewo, Kobierzyce, Kobiór, Koleczkowo, Konarzyny, Konotop, Kopienica, Koszalin, Kraków, Krupniki, Kruszówka, Krynica-Zdrój, Kuków-Folwark, Kunice, Legnica, Leszno, Lębork, Liniewo, Lipnica, Lubogoszcz, Lubomierz, Lututów, Luzino, Łęczyca, Łęgowo, Łobez, Łosice, Łódź, Łubowo, Łuszczanowice-Kolonia, Maków Mazowiecki, Malanów, Męcinka, Marynowo, Mierzyn, Mosina, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nieciesławice, Niedomice, Niepruszewo, Nowa Wieś, Nowa Wieś Ełcka, Nowe Krąplewice, Nowe Skalmierzyce, Nowogard, Nowogrodziec, Nowy Sącz, Nysa, Obiecanowo, Obora, Obrzycko, Oleśnica, Olsztyn, Oława, Opoczno, Orzesze, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów, Oświęcim, Parchowo, Perzanowo, Piekary Śląskie, Piła, Piotrków Trybunalski, Pisarzowice, Płock, Płoty, Pomysk Wielki, Potok, Powiercie, Poznań, Przasnysz, Przemyśl, Przeźmierowo, Przybiernów, Przytoczna, Przytuły, Pszczyna, Pułtusk, Pyrzyce, Radusz, Radwanice, Raszowa, Rogoźnik, Ruda Śląska, Ruszowice, Rybnik, Ryńsk, Rzepnica, Rzeszów, Sanok, Sianów, Siedleczek, Siedliska, Siennica, Sitkówka-Nowiny, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skąpe, Skrbeńsko, Skwierzyna, Słodków-Kolonia, TUREK, Sobolewo, Sowlany, Stalowa Wola, Stare Bogaczowice, Stare Polichno, Stargard, Stary Folwark, Stary Ujazd, Strumień-Bąków, Strzelin, Studzienice, Suchedniów, Sulmierzyce, Sulnowo, Susz, Suwałki, Sychowo, Szczecin, Szczecinek, Szówsko, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzin, Świercze, Święta Katarzyna, Tajno Łanowe, Targonie Wielkie, Tarnowskie Góry, Tomaszowice, Toruń, Toszek, Tułowice, Turbia, Twardawa, Tychy, Unisław, Uścięcice, Wadąg, Wałbrzych, Warszawa, Warszawa-Ursynów, Warszewice, Wejherowo, Widuchowa, Witkowo, Witoszów Dolny, Włocławek, Wojkowice, Wrocław, Wyry, Wysogotowo, Zabłudów, Zabrze, Zamość, Zbrosławice, Złotoryja, Żelechów.