Geometria kół i zawieszenia Tarnowskie Góry

Układ kierowniczy pełni jedną z najważniejszych funkcji w samochodzie. Odpowiada on za stabilność i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, dlatego tak ważne jest prawidłowe ustawienie geometrii kół i zawieszenia pojazdu.

Geometria zawieszenia to zestaw optymalnych parametrów ustalanych przez producentów samochodów dla każdego modelu auta. Regulacja geometrii kół to przede wszystkim optymalizacja kątów oraz ruch koła podczas jazdy, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkim osobom oraz ładunkom znajdującym się wewnątrz pojazdu.
Nowoczesna technologia umożliwia precyzyjną diagnozę za pomocą Geometrii kół 3D.
Geometria 3D pozwala w trójwymiarze zobrazować ustawienie kół we wszystkich płaszczyznach.

Przegląd zawieszenia samochodu Tarnowskie Góry

Regularne przeglądy umożliwiają kontrolowanie ustawień geometrii kół i zbieżności, dlatego powinny się one odbywać w profesjonalnych warsztatach samochodowych z wykorzystaniem precyzyjnych przyrządów. Serwisy samochodowe sieci ProfiAuto posiadają odpowiedni sprzęt i wykwalifikowanych serwisantów przygotowanych do sprawdzenia geometrii zawieszenia pojazdów. Odpowiednio wczesne wykrycie i wyeliminowanie usterek pozwala nie tylko na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy, ale również wydłuża czas eksploatacji opon.

Kiedy ustawić zbieżność i geometrię kół?

Diagnostyka ustawień zbieżności i geometrii kół powinna być wykonywana regularnie, raz w roku. Warto ją na przykład połączyć z wymianą opon przed rozpoczęciem każdego sezonu letniego. Ponadto wskazania do kontroli ustawienia zbieżności i geometrii kół to m.in.:

 • po wymianie amortyzatora lub innych elementów zawieszenia,
 • po zderzeniach, wypadkach i kolizjach.

Główne symptomy nieprawidłowej geometrii kół:

 • szybsze zużycie poszczególnych elementów układu kierowniczego,
 • przedwczesne i nierównomierne zużycie ogumienia,
 • obniżona przyczepność pojazdu,
 • podwyższone zużycie paliwa,
 • zmniejszenie komfortu kierowania.

Ustawienie geometrii kół, zawieszenia i zbieżności Tarnowskie Góry

Ustawienia geometrii kół i zawieszenia Tarnowskie Góry wykonywane jest na specjalnym stanowisku diagnostycznym. Do każdego koła podłączane są głowice pomiarowe, a komputer sprawdza geometrię, odczytuje parametry i wyświetla zbieżność. W przypadku nieprawidłowości mechanik ustawia zbieżność i inne parametry geometrii, co ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Gdzie ustawić geometrię kół i zawieszenia?

Wybierz jeden z warsztatów samochodowych zrzeszonych w sieci ProfiAuto. Warsztaty samochodowe ProfiAuto to wysoka jakość usług geometrii kół i zawieszenia.


 1. Dlaczego zbieżność kół jest ważna?

  Zbieżność kół pojazdu pełni bardzo ważną funkcję ponieważ decyduje o stabilności jazdy samochodu oraz o jego kierowalności. Niepoprawnie ustawione koła mogą wpływać na bezpieczeństwo i komfort jazdy poprzez gorszą przyczepność opon z podłożem. To z kolei przekłada się na większe zużycie paliwa i bieżnika.

 2. Jakie są objawy nieprawidłowej zbieżności kół

  Najczęstsze objawy wadliwej geometrii lub zbieżności kół:

  • nierównomierne zużycie opon widoczne na kołach przednich
  • ściąganie pojazdu na równej nawierzchni
  • opóźniona reakcja samochodu na ruchy kierownicą
  • ograniczony komfort prowadzenia samochodu i wymagane częste korekty toru jazdy
  • popiskiwanie opon podczas skręcania
  • pojawienie się luzów układu kierowniczego

  W przypadku zauważenia jakichkolwiek objawów sugerujących nieprawidłowości w ustawieniu zbieżności kół zalecany jest kontakt z warsztatami ProfiAuto w celu skontrolowania geometrii kół

 3. Ustawienie geometrii w serwisie ProfiAuto

  Geometria kół powinna być wykonywana w wyspecjalizowanych warsztatach samochodowych posiadających odpowiednie urządzenia. Nie ma możliwości właściwego ustawienia geometrii we własnym zakresie. Warsztaty samochodowe ProfiAuto Tarnowskie Góry posiadają specjalistyczny sprzęt umożliwiający bardzo precyzyjne ustawienie geometrii kół.

  Wykwalifikowana kadra mechaników samochodowych posiada niezbędną wiedzę w obsłudze sprzętu.oraz dostęp do danych producenta samochodu, dotyczących właściwego ustawienia geometrii.

 4. Czym jest Geometria kół 3D

  Geometria kół 3D umożliwia ustawianie zbieżności kół i osi jezdnych auta w technologii trójwymiarowego modelowania. Pomiar jest wyjątkowo szybki i precyzyjny Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, wysokiej jakości kamer możliwe jest jednoczesne zmierzenie rozstawu osi, kątów w pionie i poziomie, a także rozstawu kół. W przypadku zainteresowania wykonaniem usługi w salonach ProfiAuto prosimy o wcześniejszy kontakt z wybranym warsztatem w mieście Tarnowskie Góry