Geometria kół i zawieszenia Przemyśl

Układ kierowniczy pełni jedną z najważniejszych funkcji w samochodzie. Odpowiada on za stabilność i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, dlatego tak ważne jest prawidłowe ustawienie geometrii kół i zawieszenia pojazdu.

Geometria zawieszenia to zestaw optymalnych parametrów ustalanych przez producentów samochodów dla każdego modelu auta. Regulacja geometrii kół to przede wszystkim optymalizacja kątów oraz ruch koła podczas jazdy, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkim osobom oraz ładunkom znajdującym się wewnątrz pojazdu.
Nowoczesna technologia umożliwia precyzyjną diagnozę za pomocą Geometrii kół 3D.
Geometria 3D pozwala w trójwymiarze zobrazować ustawienie kół we wszystkich płaszczyznach.

Przegląd zawieszenia samochodu Przemyśl

Regularne przeglądy umożliwiają kontrolowanie ustawień geometrii kół i zbieżności, dlatego powinny się one odbywać w profesjonalnych warsztatach samochodowych z wykorzystaniem precyzyjnych przyrządów. Serwisy samochodowe sieci ProfiAuto posiadają odpowiedni sprzęt i wykwalifikowanych serwisantów przygotowanych do sprawdzenia geometrii zawieszenia pojazdów. Odpowiednio wczesne wykrycie i wyeliminowanie usterek pozwala nie tylko na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy, ale również wydłuża czas eksploatacji opon.

Kiedy ustawić zbieżność i geometrię kół?

Diagnostyka ustawień zbieżności i geometrii kół powinna być wykonywana regularnie, raz w roku. Warto ją na przykład połączyć z wymianą opon przed rozpoczęciem każdego sezonu letniego. Ponadto wskazania do kontroli ustawienia zbieżności i geometrii kół to m.in.:

  • po wymianie amortyzatora lub innych elementów zawieszenia,
  • po zderzeniach, wypadkach i kolizjach.

Główne symptomy nieprawidłowej geometrii kół:

  • szybsze zużycie poszczególnych elementów układu kierowniczego,
  • przedwczesne i nierównomierne zużycie ogumienia,
  • obniżona przyczepność pojazdu,
  • podwyższone zużycie paliwa,
  • zmniejszenie komfortu kierowania.

Ustawienie geometrii kół, zawieszenia i zbieżności Przemyśl

Ustawienia geometrii kół i zawieszenia Przemyśl wykonywane jest na specjalnym stanowisku diagnostycznym. Do każdego koła podłączane są głowice pomiarowe, a komputer sprawdza geometrię, odczytuje parametry i wyświetla zbieżność. W przypadku nieprawidłowości mechanik ustawia zbieżność i inne parametry geometrii, co ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Gdzie ustawić geometrię kół i zawieszenia?

Wybierz jeden z warsztatów samochodowych zrzeszonych w sieci ProfiAuto. Warsztaty samochodowe ProfiAuto to wysoka jakość usług geometrii kół i zawieszenia.