Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Serwis układu kierowniczego w sieci ProfiAuto

Jeżeli poszukujesz solidnego serwisu samochodowego, który sprawnie i bezproblemowo zajmie się naprawą przekładni kierowniczej w Twoim aucie, przyjedź do warsztatu zrzeszonego w sieci ProfiAuto Serwis. To gwarancja najwyższych standardów obsługi oraz pewności, że przy wymianie przekładni kierowniczej zostaną użyte najlepsze oryginalne części bądź zamienniki o równie wysokiej jakości.


Znaczenie układu kierowniczego w samochodzie

Układy kierownicze w samochodach odgrywają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. To od nich zależy sterowność pojazdu oraz komfort poruszania się po drodze. Niestety, są bardzo podatne na uszkodzenia. Wpływ na to mają nierówności i dziury w nawierzchni, zmiany temperatury powietrza oraz wilgoć. Układ kierowniczy może przyczynić się również do nadmiernego zużycia elementów współpracujących, np. zawieszenie bądź opony.

Objawy problemów z układem kierowniczym

Pojawienie się problemu z układem kierowniczym na szczęście łatwo zauważyć. W trakcie kręcenia kołem kierownicy daje się słyszeć skrzypienie bądź stukanie jakby z komory silnika. Zdarza się, że samochód ściąga nam jedną ze stron. Kierowca, trzymając koło kierownicy, może odczuwać drgania podczas jazdy lub podczas hamowania. Przy takich objawach należy niezwłocznie udać się do warsztatu, gdzie zostaną wykonane diagnostyka i serwis układu kierowniczego.

Przyczyny problemów z układem kierowniczym

Najczęściej występujące usterki w układach kierowniczych to:

  • luz na drążku kierowniczym
  • luz na końcówce drążka kierowniczego
  • wyciek oleju z pompy układu wspomagania
  • wyciek oleju z przekładni kierowniczej

Naprawy wykonywane w serwisie

Ważne jest, aby do serwisu przyjechać od razu po pojawieniu się pierwszych problemów. Pomoże to uniknąć kosztownych późniejszych napraw całego układu. Najczęściej wykonywana jest wymiana drążka kierowniczego lub wymiana końcówki drążka kierowniczego. Bywa jednak, że niezbędna jest renowacja układów kierowniczych lub regeneracja przekładni kierowniczych. Po każdej z wymienionych napraw należy sprawdzić i ewentualnie wyregulować geometrię kół.

W serwisie zrzeszonym w sieci ProfiAuto możecie być Państwo pewni, że usterka w Waszym samochodzie zostanie właściwie zdiagnozowana a naprawa układów kierowniczych będzie usunięta przez wykwalifikowanych mechaników z uczciwym podejściem do Klienta. Ponadto zapewniamy błyskawiczny czas realizacji i korzystne ceny, ale przede wszystkich fachowość i solidność, opartych na bogatym doświadczeniu pracowników.