Serwis układu kierowniczego w sieci ProfiAuto

Układ kierowniczy jest jednym z najważniejszych podzespołów samochodu. To od niego zależy sterowność pojazdu oraz komfort poruszania się po drodze. Układ kierowniczy jest także jednym z najbardziej awaryjnych podzespołów. Wpływ na powstawanie uszkodzeń układu mają nierówności i dziury w nawierzchni, zmiany temperatury powietrza oraz wilgoć. Na domiar złego niektórzy kierowcy nie przykładają wagi do okresowego przeglądu tego układu.

Objawy problemów z układem kierowniczym

Pojawienie się problemu z układem kierowniczym na szczęście łatwo zauważyć. W trakcie kręcenia kierownicą daje się słyszeć skrzypienie bądź stukanie dobiegające z komory silnika. Zdarza się, że samochód ściąga nam jedną ze stron. Kierowca, trzymając koło kierownicy, może odczuwać drgania podczas jazdy lub podczas hamowania. Przy takich objawach należy niezwłocznie udać się do warsztatu, gdzie zostaną wykonane diagnostyka i serwis układu kierowniczego.

Przyczyny problemów z układem kierowniczym

Najczęściej występujące usterki w układach kierowniczych to:

  • luz na drążku kierowniczym
  • luz na końcówce drążka kierowniczego
  • wyciek oleju z pompy układu wspomagania
  • wyciek oleju z przekładni kierowniczej

Jedną z najczęstszych usterek układu kierowniczego jest awaria przekładni kierowniczej. Wzmożona eksploatacja tej części podczas jazdy powoduje że jej zużycie jest najszybsze. Pogłębianie się tej usterki może doprowadzić do wystąpienia poważniejszej awarii, dlatego nie powinniśmy zwlekać z wizytą u mechanika, zwłaszcza gdy zauważymy wycieki oleju.

Naprawy wykonywane w serwisie samochodowym

Ważne jest, aby do serwisu przyjechać od razu po pojawieniu się pierwszych problemów. Pomoże to uniknąć kosztownych późniejszych napraw całego układu. Najczęściej wykonywana jest wymiana drążka kierowniczego lub wymiana końcówki drążka kierowniczego. Bywa jednak, że niezbędna jest renowacja układów kierowniczych lub regeneracja przekładni kierowniczych. Po każdej z wymienionych napraw należy sprawdzić i ewentualnie wyregulować geometrię kół.

W serwisie zrzeszonym w sieci ProfiAuto możecie być Państwo pewni, że usterka w Waszym samochodzie zostanie właściwie zdiagnozowana a naprawa układów kierowniczych będzie usunięta przez wykwalifikowanych mechaników z uczciwym podejściem do Klienta. Ponadto zapewniamy błyskawiczny czas realizacji i korzystne ceny, ale przede wszystkich fachowość i solidność, opartych na bogatym doświadczeniu pracowników.

Jeżeli poszukujesz solidnego serwisu samochodowego, który sprawnie i bezproblemowo zajmie się naprawą układu kierowniczego w Twoim aucie, przyjedź do warsztatu sieci ProfiAuto Serwis. To gwarancja najwyższych standardów obsługi oraz pewności, że do naprawy układu kierowniczego zostaną użyte wysokiej jakości części samochodowe.