Twój blog motoryzacyjny

Nowa Kia EV5. Debiutuje w Chinach, ale powinniśmy zobaczyć ją również w Europie

Elektryczna oferta Kii bardzo szybko się powiększa. Do zaprezentowanego niedawno modelu EV9 dołącza mniejszy SUV EV5.

Kia EV5 jest trzecim w pełni elektrycznym modelem (po EV6 i EV9), który bazuje na platformie E-GMP. Pojazd zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Chengdu w Chinach i będzie stanowił alternatywę dla spalinowej Kii Sportage. Ma podobne wymiary (4615 mm długości) i również oferuje 5-miejscowe wnętrze.

Jego stylistyka nie odbiega od konceptu, który Kia pokazała kilka miesięcy temu

Mocno również nawiązuje do większego brata – Kii EV9. Kanciaste, gładkie nadwozie, szeroki przód i wielka maska. Z przodu i z tyłu charakterystyczne wąskie światła LED. Tak w kilku słowach można przedstawić tego debiutanta, który na chińskim rynku będzie sprzedawany w 10 kolorach nadwozia.

Wnętrze przykuwa uwagę połączonymi fotelami z przodu

Wyprofilowana deska rozdzielcza z panelem z dwoma ekranami i kierownicą wygląda bardzo podobnie, jak w EV9, różniąc się głównie układem nawiewów. Poza tym jest przejrzyście i nowocześnie. To, co wyróżnia kokpit, to oświetlenie ambientowe (64 kolory), które jest zsynchronizowane z trybami jazdy i systemami bezpieczeństwa.

Chińska wersja Kii EV5 będzie wykorzystywała pojedynczy silnik elektryczny o mocy 218 KM (310 Nm) napędzający przednie koła oraz akumulator firmy BYD o nieujawnionej pojemności. Co do innych rynków, na specyfikację musimy jeszcze poczekać.

Kia EV5 – debiut

W pierwszej kolejności Kia EV5 trafi do sprzedaży w Chinach i nastąpi to pod koniec tego roku. Premiera na wybranych rynkach europejskich podobno też jest w planach koreańskiej marki, ale w nieco późniejszym terminie.

Zdjęcia: Kia


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze