Profesjonalnie, sprawnie i fachowo – tak właśnie działamy podczas akcji ProfiAuto PitStop, czyli bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodów w całej Polsce, w Czechach i na Słowacji. Od 2014 roku za pomocą akcji zachęcamy miejscowych kierowców do regularnego sprawdzania kondycji swoich samochodów. Badania odbywają się w mobilnym centrum diagnostycznym przez cały rok, w miejscach najczęściej odwiedzanych przez kierowców - takich, jak np. parkingi przy centrach handlowych.

Celem PitStopów jest podnoszenie świadomości kierowców w zakresie regularnych badań technicznych pojazdów. Akcja akcentuje kwestie ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Współorganizatorami PitStopów są lokalni Partnerzy ProfiAuto – sklepy, hurtownie i serwisy motoryzacyjne. Na „warsztat” mechaników samochodowych trafiają elementy wyposażenia i podwozie.

2.jpg

W 2019 roku:

 • odwiedziliśmy ponad 80 miast w Polsce, Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy stan techniczny ponad 6500 pojazdów,
 • w wydarzeniu wzięło udział 310 mechaników – ekspertów sieci ProfiAuto Serwis.

W 2018 roku:

 • odwiedziliśmy 90 miast w Polsce, Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy stan techniczny ponad 6500 pojazdów,
 • w wydarzeniu wzięło udział 360 mechaników – ekspertów sieci ProfiAuto Serwis.

W 2017 roku:

 • odwiedziliśmy 100 miast w Polsce oraz kilka w Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy ponad 7500 pojazdów.

W 2016 roku:

 • odwiedziliśmy ponad 70 miast w Polsce oraz kilka w Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy ponad 5000 pojazdów.

Podczas PitStopów sprawdzamy m.in. poziom ciśnienia w oponach, ustawienie świateł, układ kierowniczy czy zawieszenie. Z ankiet towarzyszących wydarzeniu wynika, że poziom wiedzy polskich kierowców o bezpiecznym użytkowaniu samochodów, a także stan ich aut, są przeciętne. W 2019 roku:

 • w blisko połowie aut zbadanych w ramach akcji wykryto usterki w układzie kierowniczym,
 • w 45% przypadków konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora,
 • co drugi samochód wymagał wymiany płynu hamulcowego,
 • w co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł.

1.jpg

Partnerami wydarzenia są firmy: ATE, MANN-FILTER, Osram oraz Varta. Patronat medialny nad częścią wydarzeń objął Dziennik Zachodni.

 

Nie tylko sprawdzanie samochodu  

W czwartej odsłonie PitStopu – która miała miejsce w 2018 roku – po raz pierwszy wprowadziliśmy akcje prospołeczne w wybranych szkołach. Ich tematem było bezpieczeństwo na drodze. Tematyczne cykle, które przeprowadzaliśmy, pokazywały młodzieży, w jakim stopniu stan techniczny pojazdu ma wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Bądź świadomy - PitStop 2020

Tegoroczna edycja bezpłatnej kontroli samochodu rusza w marcu!

Co obejmuje bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodu? Mechanicy – wraz z ekspertami z ProfiAuto Serwis – kontrolują m.in. akumulator, stan opon, oświetlenia, wycieraczek oraz płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo podpowiadają uczestnikom akcji, dlaczego warto dbać o zawieszenie pojazdu i jak wpływa ono na bezpieczeństwo jazdy. Akcja PitStop ma na celu nie tylko sprawdzenie samochodu, ale też zwiększenie świadomości kierowców oraz pasażerów na temat bezpieczeństwa na drodze.  

Bezpłatna kontrola samochodu w Twoim mieście 

Zastanawiasz się, czy i kiedy PitStop pojawi się w Twoim mieście? Teraz bez problemu możesz to sprawdzić w naszym kalendarzu. Zaznaczone są w nim najbliższe wydarzenia, które organizujemy.  

Zachęcamy też do zapisania się do naszego newslettera. Na bieżąco informujemy o nowinkach ze świata ProfiAuto, w tym o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodu podczas akcji PitStop. 

Sprawdź kiedy i gdzie bezpłatnie sprawdzisz swój samochód!


Zobacz kalendarium najbliższych PitStopów