Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

ProfiAuto PitStop

Profesjonalnie, sprawnie i fachowo – tak właśnie działamy podczas akcji ProfiAuto PitStop, czyli bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodów w całej Polsce, w Czechach i na Słowacji. Od 2014 roku za pomocą akcji zachęcamy miejscowych kierowców do regularnego sprawdzania kondycji swoich samochodów. Badania odbywają się w mobilnym centrum diagnostycznym przez cały rok, w miejscach najczęściej odwiedzanych przez kierowców - takich, jak np. parkingi przy centrach handlowych.

Celem PitStopów jest podnoszenie świadomości kierowców w zakresie regularnych badań technicznych pojazdów. Akcja akcentuje kwestie ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Współorganizatorami PitStopów są lokalni Partnerzy ProfiAuto – sklepy, hurtownie i serwisy motoryzacyjne. Na „warsztat” mechaników samochodowych trafiają elementy wyposażenia i podwozie.

2.jpg

W 2018 roku:

 • odwiedziliśmy 90 miast w Polsce, Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy stan techniczny ponad 6500 pojazdów,
 • w wydarzeniu wzięło udział 360 mechaników – ekspertów sieci ProfiAuto Serwis.

W 2017 roku:

 • odwiedziliśmy 100 miast w Polsce oraz kilka w Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy ponad 7500 pojazdów.

W 2016 roku:

 • odwiedziliśmy ponad 70 miast w Polsce oraz kilka w Czechach i na Słowacji,
 • zdiagnozowaliśmy ponad 5000 pojazdów.

Podczas PitStopów sprawdzamy m.in. poziom ciśnienia w oponach, ustawienie świateł, układ kierowniczy czy zawieszenie. Z ankiet towarzyszących wydarzeniu wynika, że poziom wiedzy polskich kierowców o bezpiecznym użytkowaniu samochodów, a także stan ich aut, są przeciętne. W 2017 roku:

 • 56% sprawdzonych aut wymagało choćby drobnej naprawy na miejscu,
 • 41% samochodów miało niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach,
 • 36% pojazdów miało źle ustawione światła,
 • 13% kierowców zbyt długo zwlekało z wymianą opon.

1.jpg

Partnerami wydarzenia są firmy: ATE, MANN-FILTER, Osram oraz Varta. Patronat medialny nad częścią wydarzeń objął Dziennik Zachodni.

 

Nie tylko sprawdzanie samochodu  

W czwartej odsłonie PitStopu – która miała miejsce w 2018 roku – po raz pierwszy wprowadziliśmy akcje prospołeczne w wybranych szkołach. Ich tematem było bezpieczeństwo na drodze. Tematyczne cykle, które przeprowadzaliśmy, pokazywały młodzieży, w jakim stopniu stan techniczny pojazdu ma wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. 

Podobnie jak Michał Tochowicz wierzymy, że budowanie świadomości młodych osób, które w przyszłości zasiądą za kierownicą, jest niezwykle ważne. Cieszymy się, że mieliśmy okazję i możliwość przygotowania oraz zrealizowania cyklów wykładów o bezpieczeństwie na drodze. Mamy nadzieję, że stanie się to stałym punktem akcji PitStop. 

Bądź świadomy - PitStop 2019 

Tegoroczna edycja bezpłatnej kontroli samochodu już ruszyła! W tym roku PitStopowa ekipa odwiedziła szereg polskich miast, do połowy czerwca sprawdziliśmy stan techniczny ponad 280 pojazdów. Do tej pory odwiedziliśmy Kostrzyn, Oleśnicę, Lublin oraz Żagań. Oczywiście, to nie koniec naszych spotkań. W naszym kalendarzu znajdziesz terminy najbliższych PitStopowych akcji. 

Co obejmuje bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodu? W tym roku mechanicy – wraz z ekspertami z ProfiAuto Serwis – skontrolowali akumulator, stan opon, oświetlenia, wycieraczek oraz płynów eksploatacyjnych. Oprócz tego opowiedzieliśmy uczestnikom akcji, dlaczego warto dbać o zawieszenie pojazdu i jak wpływa ono na bezpieczeństwo jazdy.  W końcu akcja PitStop ma na celu nie tylko sprawdzenie samochodu, ale też zwiększenie świadomości kierowców oraz pasażerów na temat bezpieczeństwa na drodze.  

Bezpłatna kontrola samochodu w Twoim mieście 

Zastanawiasz się, czy i kiedy PitStop pojawi się w Twoim mieście? Teraz bez problemu możesz to sprawdzić w naszym kalendarzu. Zaznaczone są w nim najbliższe wydarzenia, które organizujemy.  

Zachęcamy też do zapisania się do naszego newslettera. Na bieżąco informujemy o nowinkach ze świata ProfiAuto, w tym o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodu podczas akcji PitStop. 

Sprawdź kiedy i gdzie bezpłatnie sprawdzisz swój samochód!


Zobacz kalendarium najbliższych PitStopów