Praktyczniejsze w użyciu i skuteczniejsze w działaniu filtry kabinowe FILTRON dla jeszcze łatwiejszej pracy mechaników

Serwisowanie samochodu to niejednokrotnie skomplikowane, a przy tym i odpowiedzialne zadanie. W końcu wiąże się bezpośrednio z naszym bezpieczeństwem na drodze. Prawidłowa obsługa auta wymaga od mechaników nie tylko profesjonalizmu oraz specjalistycznej wiedzy, ale również dostępu do odpowiednich części.

Priorytetem marki FILTRON jest konstruowanie oraz nieustanne udoskonalanie swoich produktów tak, aby filtry były jak najłatwiejsze w użyciu. Poznaj przykładowe modyfikacje istniejących modeli filtrów, które zdecydowanie usprawniają ich montaż, przy zachowaniu pełnej skuteczności działania danego filtra kabinowego.

Tworzymy filtry, które sprostają wszelkim wymaganiom

Jakość i niezawodność filtrów FILTRON to zasługa nowoczesnych i zaawansowanych technologii wykorzystywanych podczas ich produkcji. Od 2016 roku marka FILTRON należy do firmy MANN+HUMMEL, która jest obecnie światowym liderem w dziedzinie technologii filtracji, zatrudniającym ponad 20 000 osób w ponad 80 krajach świata.

Drobiazgowej kontroli poddawana jest zarówno jakość materiałów używanych do produkcji, jak i wytrzymałość oraz skuteczność gotowych elementów. Tutaj nie ma żadnej przypadkowości. Wszystko opiera się na ponad 60. sprawdzonych metodach badawczych zgodnych z międzynarodowymi standardami.

Słuchamy potrzeb naszych klientów, analizując je w każdym aspekcie. Nasi konstruktorzy nieustannie udoskonalają produkty marki FILTRON, wprowadzając modyfikacje zgodnie z sugestiami odbiorców oraz wymaganiami współczesnego rynku motoryzacyjnego. Ponadto przykładamy dużą wagę do budowy filtrów tak, aby były one jak najłatwiejsze w montażu. Jest to tym bardziej ważne w czasach, gdy konstrukcje samochodów stają się coraz bardziej skomplikowane. Przeprowadziliśmy wiele modyfikacji istniejących modeli filtrów, a podczas tworzenia nowych dokładamy wszelkich starań, aby filtry były nie tylko skuteczne w działaniu, ale również proste w montażu. Ciągłe ulepszanie filtrów FILTRON ma tylko jeden, zasadniczy cel - praca z nimi ma przebiegać w szybki i bezproblemowy sposób!

Modyfikacje filtrów, które ułatwią pracę mechanikom

Zmiany konstrukcyjne dokonane w poszczególnych filtrach, miały na celu wyeliminowanie problemów deformacji filtrów podczas ich montażu w obudowie.

Zmian konstrukcyjnych filtrów dokonaliśmy na dwa różne sposoby:

  • zastąpienie konstrukcji jednolitej, konstrukcją posiadającą 2 elementy


    Przebudowa filtrów K 1152, K 1152A zdecydowanie poprawiła ich montaż w samochodzie. Starsza wersja tych filtrów była bardzo trudna w instalacji. Zdarzały się przypadki pękania filtra podczas montażu. Największym problemem było włożenie samego filtra do obudowy, ponieważ otwór montażowy był mniejszy niż gabaryty zewnętrzne filtra (mniejszy rozmiar otworu montażowego od gniazda gdzie osadzony jest filtr).

    Po wprowadzonych modyfikacjach problem został wyeliminowany. Poprawki polegały na odseparowaniu dwóch elementów - mieszka filtracyjnego oraz klapki zamykającej filtr w obudowie.
  • obrócenie kierunku dystrybucji plis o 90 stopni


    Dokonano obrócenia kierunku dystrybucji plis o 90 stopni względem filtrów OE.Spowodowało to, że filtry podczas montażu pozostają nieuszkodzone i łatwiej je umiejscowić w obudowie.

    W efekcie przeprowadzonych modyfikacji powstały filtry o wiele łatwiejsze i szybsze w montażu. Po włożeniu filtra do obudowy, wraca on do swojego pierwotnego kształtu bez ryzyka powstania jakichkolwiek uszkodzeń.

Modyfikacjom poddano filtry: K 1230 i K 1230A, K 1321, K 1321A, K1351, K1355, K1367A, K 1429A, K 1330, K 1330A, K 1314, K 1314A oraz K 1267A. Przy ich montażu dochodziło do deformacji filtra na skutek jego zgniecenia. Zdarzało się również, że nie rozprostowywały się po włożeniu do gniazda, co prowadziło do powstawania nieszczelności.


« powrót do listy