Twój blog motoryzacyjny

Opel Corsa po liftingu. Stylistyczne poprawki i nowe silniki pod maską

Koncern Stellantis zdecydował się odświeżyć Opla Corsę, który na rynku jest dostępny od 2019 roku. Na zmianach wizualnych się nie skończyło.

Z zewnątrz Corsa upodobniła się do innych nowych modeli Opla

Jako ostatni z gamy otrzymał charakterystyczny przedni pas z czarną osłoną chłodnicy, który nazywa się Vizor i jest znakiem rozpoznawczym marki. Wraz z kompletem nowych świateł o nieco innym kształcie, ale tą samą sygnaturą świetlną Corsa prezentuje się bardziej nowocześnie i świeżo.

Warto wspomnieć jeszcze o samych lampach Intelli-Lux LED, które zamiast 8 mają 14 elementów świetlnych, co powinno przełożyć się na skuteczniejsze doświetlenie drogi.

Producent przeprojektował również zderzak i wloty powietrza, ale to zmiana bardziej kosmetyczna. Z kolei z tyłu największą nowością jest rzucający się w oczy napis Corsa na klapie.

Zerknijmy do wnętrza, które wydaje się przeniesione z poprzednika

Opel Corsa po liftingu wyróżnia się jednak nowymi multimediami z ekranem w rozmiarze 10-cali i z procesorem Snapdragon oraz cyfrowym kokpitem (w opcji). Odświeżono również dźwignię zmiany biegów i koło kierownicy. Poza tym nabywcy mogą liczyć na kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości, nawigację, łączność AppleCar Play i Android Auto i bezprzewodowe aktualizacje.

Opel Corsa po liftingu. Pod maską debiutuje nowa jednostka

Ma 1.2 l pojemności i jest miękką hybrydą z 48-voltową instalacją, dostępną w dwóch wariantach mocy – 100 i 136 KM. Zestawiono ją z nową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. W ofercie pozostaną turbodoładowane jednostki o mocy 98 i 128 KM oraz na wybranych rynkach – wolnossący motor 1.2 o mocy 75 KM.

Jeśli chodzi o elektryczną Corsę, nadal wybór sprowadza się do dwóch układów napędowych. Standardem jest wersja o mocy 136 KM, która teraz odznacza się zasięgiem na poziomie 357 km. Mocniejsza odmiana, z wydajniejszym silnikiem elektrycznym o mocy 156 KM i większym akumulatorem o pojemności 54 kWh (wcześniej 50 kWh) zapewni 406 km na jednym ładowaniu.

Nowe poprawione wydanie Opla Corsy zadebiutuje w salonach w czwartym kwartale 2023 roku.

Zdjęcia: Opel


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze