Twój blog motoryzacyjny

Chevrolet Corvette Z06 – wolnossące V8 ma się dobrze

Amerykanie zaprezentowali ostrą wersję Corvette Z06 z silnikiem zamontowanym centralnie. Jest moc!

Chevrolet Corvette Z06 – silnik bez doładowania

Chevrolet Corvette Z06 debiut

Chevrolet postawił na wolnossącą jednostkę z wyścigowego pojazdu C8.R. Silnik jest nieco mniejszy od tego w słabszej wersji. Zamiast 6,2 l ma 5,5 l pojemności. Mimo to generuje aż 680 KM (623 Nm) i kręci się do niebotycznych 8600 obr./min. Co więcej, producent obiecuje, że jego brzmienie jest wyjątkowe. Konstruktorzy nad dźwiękiem silnika pracowali całe dwa lata.

„Nowa Corvette Z06 to definicja amerykańskiego superauta” – powiedział Mark Reuss, prezes General Motors.

Chevrolet Corvette Z06 przeszedł kilka zmian poprawiających aerodynamikę

Chevrolet Corvette Z06

Przede wszystkim przeprojektowano zderzak z wlotami powietrza i splitterem i poszerzono błotniki, tak by zmieściły się większe koła (przód 20 cali z 275/30, tył 21 cali 345/25). Nowy przedni splitter wraz z tylnym spojlerem gwarantują 165 kg docisku przy prędkości 300 km/h. Za hamowanie odpowiada układ Brembo z 6-tłoczkowymi zaciskami.

Ale to nie wszystko

Chevrolet Corvette Z06

Popracowano również nad zawieszeniem oraz układem chłodzenia. Dodatkowo zredukowano o 19 kg masę nieresorowaną, a w 8-biegowej automatycznej skrzyni skrócono ostatnie przełożenie.

Chevrolet Corvette Z06

Gdyby jednak te zmiany okazały się dla kogoś niewystarczające, to w konfiguratorze można zaznaczyć pakiet Z07. Zawiera on specjalnie zaprojektowane dla tego modelu opony Michelin Sport Cup 2 R ZP, karbonowe felgi, ceramiczne hamulce oraz sportowe ustawienie zawieszenia.

Chevrolet Z06 ma kierownicę i manetki wykończone włóknem węglowym

Chevrolet Corvette Z06

Tego materiału we wnętrzu może być jeszcze więcej, jeśli w opcji zaznaczymy specjalny pakiet. Generalnie to chyba pierwsza Corvette z tak bogatym programem personalizacji. Do wyboru jest 7 kolorów wykończenia kabiny, 3 rodzaje foteli, 6 kolorów pasów bezpieczeństwa, 2 pakiety z włókna węglowego oraz pakiet aluminiowy.

Cennik nie jest jeszcze znany

Cena bazowej wersji wynosi jednak 62 195 dolarów. Corvette Z07 z pewnością będzie dużo droższa. Na rynek trafi w połowie 2022 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze