Twój blog motoryzacyjny

Dacia Duster po liftingu – odświeżony wygląd i odmienione wnętrze

Dacia zaprezentowała zmodernizowaną wersję bestsellerowego SUV-a, jakim jest Duster. Po 4 latach na rynku druga generacja auta otrzymała kilka poprawek wizualnych, nową skrzynię biegów i poprawione multimedia.

Z zewnątrz Dacia Duster upodobniła się do modeli Logan i Sandero

Dacia Duster lifting

To zasługa świateł LED z nową sygnaturą w kształcie litery Y. Duster 2022 jest również pierwszym seryjnym pojazdem Dacii, który posiada LED-owe kierunkowskazy. Diody LED oświetlają także tablicę rejestracyjną. Dopełnieniem zmian z zewnątrz są chromowane akcenty w przedniej kratce, nowy tylny spojler na klapie oraz nowy lakier Arizona Orange.

Dacia Duster SUV

Ciekawostką jest fakt, że 16- i 17- calowe felgi aluminiowe zaprojektowano pod względem aerodynamiki przy zastosowaniu tunelu aerodynamicznego, co ma się przekładać na obniżenie emisji CO2 na każdy kilometr o 5,8 g.

We wnętrzu nowością jest tapicerka oraz multimedia

SUV Dacia Duster

8-calowy ekran na desce rozdzielczej charakteryzuje się teraz lepszą rozdzielczością. Standardowo obsługuje Android Auto i Apple CarPlay. Dacia zamontowała również nowe zagłówki foteli, które zwiększają komfort, jak również poprawiają widoczność. Kierowca doceni regulowany podłokietnik ze schowkiem, a pasażerowie z tyłu – dodatkowe porty USB. Na liście systemów wspomagających jazdę znalazły się m.in. asystent martwego pola, asystent parkowania, kamery pokazująca obraz wokół pojazdu, czy asystent zjazdu.

SUV Dacia Duster po liftingu – silniki

Dacia Duster SUV

Pod maską w zasadzie bez zmian. Dacię Duster kupimy z jednostką 1.0 TCe o mocy 90 KM i 1.3 TCe o mocy 130 i 150 KM. Nowością jest 6-biegowa, dwusprzęgłowa automatyczna przekładnia EDC, którą można sparować ze 150-konną wersją 2WD. W ofercie nie zabraknie również diesla dCI 115 KM, dostępnego w odmianie 2WD i 4WD oraz 6-biegową manualną skrzynią.

Na tę chwilę nie ma mowy o wersji z hybrydowym układem napędowym. Klienci poszukujący oszczędności mogą zdecydować się na Dustera ECO-G 100 2WD z fabryczną instalacją LPG.

Dacia Duster SUV po liftingu trafi do sprzedaży we wrześniu

Dacia Duster

I będzie dostępna jeszcze ze starym logo. Nowe logo zadebiutuje oficjalnie w nowych samochodach Dacii dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze