Twój blog motoryzacyjny

Wyjątkowa Tesla Model S P85 w nadwoziu kombi na sprzedaż

To jeden z niewielu egzemplarzy Tesli w wersji kombi na świecie. Praktyczna odmiana Modelu S P85 trafiła właśnie na sprzedaż i można ją mieć za 224 521 euro.

Projekt nadwozia został stworzony 2 lata temu, a konwersji dokonała holenderska firma RemetzCar, specjalizująca się w tego typu przeróbkach. Do jej największych osiągnięć należało m.in. przekształcenie Tesli Model S w karawan, czy budowa 6-kołowego Range Rovera.

Tesla kombi

Po ciepłym przyjęciu na salonie genewskim w 2019 powstała nawet inicjatywa budowy 20 egzemplarzy nietypowej Tesli. Ostatecznie tak się nie stało. Firma zamknęła swoje podwoje. Istniejąca sztuka jest więc absolutnie wyjątkowa, co po części usprawiedliwia jej wysoką cenę.

Tesla kombi

224 521 euro to cena z podatkiem VAT. Nabywca spoza Europy zapłaci mniej – 185 555 euro

W tej cenie mieści się ok. 600 roboczogodzin, które poświęcono na modyfikację. I trzeba przyznać, że przeprowadzona operacja się udała. Tesla wyróżnia się linią nadwozia i ma dobre proporcje. Właściciel auta pierwotnie chciał, by do jego Tesli Modelu S (rocznik 2013) przeszczepić tył Jaguara XF Sportbrake. Od tego pomysłu odwiedli go specjaliści z RemetzCar, proponując całkowicie unikatowe rozwiązanie, które poza tyłem zakładało również delikatną poprawę przedniej części pojazdu.

Tesla kombi

Nadwozie otrzymało lakier w odcieniu zielonym

Zmiany przeprowadzono także we wnętrzu, gdzie zagościła beżowa skóra z korespondującymi z nadwoziem zielonymi wstawkami z zamszu.

Tesla kombi

Efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich – tak mogłaby bez wstydu prezentować się produkcyjna Tesla z nadwoziem kombi. Gdyby Elon Musk chciał wypuścić ją w takiej wersji na rynek.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze