Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Climbkhana 2 – Ken Block zdobywa górę Tianmen

Ken Block nie przestaje szukać nowych wyzwań. Po nakręceniu jubileuszowej Gymkhany numer 10 wraca z kolejnym filmem z serii Climbkhana. Tym razem znany amerykański drifter obrał sobie za cel wspinaczkę na chińską górę Tianmen.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


99 zdradzieckich zakrętów, niemal 11 kilometrów długości i 1100 metrów wysokości

Climbkhana

Wąska i pełna krawędzi trasa wiodąca na górę Tianmen uchodzi za jedną z najbardziej niebezpiecznych na świecie. W przeszłości mierzyło się z nią wielu znanych i mniej znanych kierowców. W 2013 roku Red Bull zorganizował w tej malowniczej scenerii imprezę Drift King. Trzy lata później Fabio Barone wspiął się na sam szczyt za kierownicą Ferrari 458 Italia. Ustanowił wtedy rekordowy czas – 10 minut i 31 sekund. Z górą mierzyli się również Ho-Pin Tung za kółkiem Range Rovera Sport SVR i Romain Dumas w elektrycznym Volkswagenie ID. Ten drugi pokonał całą trasę w zaledwie 7 minut i 38,5 sekundy.

Rzecz jasna Ken Block nad rekordem przejazdu przedkładał widowisko

Ken Block

Dowodem na to jest wybór auta – to dobrze znany miłośnikom Gymkhany przerobiony Ford F-150 Hoonitruck, który wystąpił w 10. odsłonie serii. Jazda bokiem potężnym 914-konnym pickupem w takich warunkach stanowiła prawdziwe wyzwanie.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze