Twój blog motoryzacyjny

Bugatti La Voiture Noire na konkursie elegancji Villa d’Este

Najdroższe auto świata, które swój debiut miało na genewskich targach, zaprezentowano publiczności podczas imprezy Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad brzegiem jeziora Como we Włoszech.

To superauto jest generatorem rozmaitych plotek

Najgłośniejsza z nich dotyczy oczywiście przyszłego właściciela pojazdu. Przez chwilę miał nim być Cristiano Ronaldo, ale menadżer piłkarza Juventusu Turyn temu zaprzeczył. Podobnie jak dział PR firmy, który uznał, że nie zamierza komentować takich doniesień przez wzgląd na prywatność swoich klientów. Kolejnym domysłem jest sama cena pojazdu. Podczas prezentacji w Genewie, Stephan Winkelmann wspominał o sumie 16,7 mln euro (71 mln zł). W sieci można znaleźć też inne kwoty, które są równie wysokie, co prawdopodobne: 10, 12, czy 13 mln euro.

Jedno jest pewne – Bugatti La Voiture Noire jest absolutnie wyjątkowe

Powstało w jednym egzemplarzu i stanowi hołd wobec historycznego Bugatti Type 57 SC Atlantic. Stylistycznie nawiązuje do Chirona i Divo, ale producent postawił na całkowicie nowe karbonowe nadwozie, naszpikowane licznymi wlotami powietrza.

Pojazd wyróżnia się wydłużonym przodem i ma ciągnący się przez środek chromowany grzbiet. Pod zwijanym z tyłu LED-owym paskiem wyświetla się napis BUGATTI. Nie można też przeoczyć takich detali, jak opony z wzorem przeniesionym z felg, przez co optycznie sprawiają wrażenie jeszcze większych, a także dumnie prężących się sześciu końcówek układu wydechowego.

Co dość istotne, superauto nie jest projektem skończonym

To prototyp napędzany na tę chwilę silnikiem elektrycznym. Pełni rolę obwoźnego eksponatu. Docelowo będzie napędzane znanym z Chirona 8-litrowym silnikiem W16 z czterema turbosprężarkami o mocy 1500 KM. Jak twierdzi szef ds. komunikacji Bugatti, Tim Bravo, na gotową wersję pojazdu przyjdzie nam (i przede wszystkim tajemniczemu właścicielowi) poczekać jeszcze co najmniej 2 lata.

Przeczytaj również: 20 najdroższych aut świata-edycja 2017

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze