Twój blog motoryzacyjny

Ponad 1000 kilometrów zasięgu Tesli Roadster

Tesla Roadster pokona ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. Taka informacja pojawiła się na twitterze Elona Muska.

Jeśli to prawda, Tesla Roadster będzie dysponowała najwyższym zasięgiem spośród wszystkich produkcyjnych pojazdów elektrycznych na świecie.

Zaledwie tydzień temu Tesla Motors ogłosiła, że wszystkie Tesle S oraz X otrzymają wydłużony zasięg. Ma to być możliwe dzięki modyfikacji akumulatorów trakcyjnych. Najwięcej, bo 370 mil, czyli blisko 600 kilometrów, przejedziemy w nowym Modelu S w wersji Long Range. Auto dysponuje akumulatorami o pojemności 100 kWh. Zasięg Modelu X jest niewiele mniejszy – to 325 mil/523 km.

Próżno szukać w Europie aut elektrycznych, które mogą dorównać w tym aspekcie Tesli. Nawet jeśli weźmiemy poprawkę na to, że deklarowany zasięg tesli nie jest najczęściej równoznaczny z wynikiem osiągniętym w rzeczywistości, liczby amerykańskiego producenta robią wrażenie.

Elon Musk twittuje o zasięgu Tesli

Teraz Elon Musk zapytany na twitterze, czy potwierdza maksymalny planowany zasięg sportowego Roadstera na 620 mil (998 km), odparł krótko, że będzie on wyższy. Wyniesie ponad 1000 kilometrów. I tym samym ustawi Teslę Roadster na pozycji absolutnego lidera, jeśli chodzi o zasięg.

To jednak nie dystans, jaki Tesla może pokonać na jednym ładowaniu zestawu baterii (200 kWh) wywoływał największe emocje 1,5 roku temu, kiedy auto ujrzało światło dzienne. Teslę Roadster przedstawiono jako superszybki pojazd, który do setki jest w stanie rozpędzić się w 2 s. Po 4,2 s od startu mknie już z prędkością 160 km/h, a jego możliwości sięgają 400 km/h.

Roadster nie będzie tani, ale uwzględniając jego osiągi na poziomie superaut, jego cena wydaje się wręcz okazyjna. Wstępnie na bazową wersję trzeba przygotować 200 000 dolarów. Wariant limitowany do puli 1000 aut z tzw. Founders Series to już wydatek 250 000 dolarów.

Jestem pewien, że największym zmartwieniem dla potencjalnych kupców jest czas oczekiwania na wymarzony egzemplarz. Rezerwacji można już dokonywać, ale kosmiczna Tesla do sprzedaży trafi najwcześniej dopiero w przyszłym roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze