Twój blog motoryzacyjny

Nissan GT-R od Franco Scribante Racing

Skrzydło skrzydłem pogania. W wyścigowym Nissanie GT-R ten element odpowiedzialny za przyczepność występują dwóch sztukach. Do tego ogromny dyfuzor i równie pokaźnych rozmiarów splitter. Auto wystartuje w najnowszej edycji Jaguar Simola Hillclimb w Republice Południowej Afryki.

Wobec tego Nissana GT-R z pewnością nie da się przejść obojętnie

Aby być konkurencyjnym w wyścigu górskim, mocny samochód to zdecydowanie za mało. Niezwykle ważną rolę odgrywa aerodynamika i docisk do podłoża. Nissan GT-R należący do zespołu Franco Scribante przeszedł liczne modyfikacje nadwozia, które mają stworzyć przewagę w zakrętach.

Pojazd powstał przy współpracy z firmą Dodson Motorsport po przeanalizowaniu wyzwań, jakie stawia słynna trasa na Pikes Peak. Skupiono się przede wszystkim na zawieszeniu i aerodynamice.

Niczym superauto z japońskiego komiksu

Z przodu pojawił się splitter z włókna węglowego i specjalne skrzydło umocowane nad zderzakiem. Z tyłu straszy wysunięty dyfuzor i potężne skrzydło – jeszcze większe od tego, jakie znajdziemy w McLarenie Senna GTR.

Nie znamy szczegółowych informacji na temat układu napędowego, ale z pewnością 3,8-litrowa jednostka V6 z podwójnym turbodoładowaniem, napędzająca Nissana GT-R w standardzie, została przebudowana i wzmocniona. Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby teraz kierowca auta dysponował mocą co najmniej 1000 koni mechanicznych.

O tym, czy wdrożone rozwiązania będą miały przełożenie na wynik końcowy przekonamy się już niebawem – wyścig Jaguar Simola Hillclimb startuje w pierwszym tygodniu maja.

 

Zdjęcia: Franco Scribante Racing


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze