Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bentley Continental GT z V8

W zeszłym roku na rynek trafiło jedno najbardziej luksusowych aut w klasie GT – nowy Bentley Continental z monstrualnym 6-litrowym silnikiem W12. W tym roku producent z Crewe ujawnił Continentala z nową jednostką V8. Będzie dostępny zarówno w wersji coupe, jak i cabrio.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mniejsza moc, ale też mniejsza masa

Continental GT V8

Bentley Continental GT skrywa pod maską 4-litrową jednostkę V8, którą wspierają dwie turbosprężarki. Silnik generuje 550 KM i cechuje się momentem obrotowym na poziomie 770 Nm. To wystarcza, by rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ok. 4 s i mknąć z prędkością 318 km/h. Continental GT z W12 (635 KM i 900 Nm) jest oczywiście szybszy, ale niewiele – setkę osiąga w 3,7 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 333 km/h.

Nieco słabsze osiągi model z V8 rekompensuje sobie większą efektywnością, dzięki systemowi dezaktywacji cylindrów. Cztery z ośmiu pracujących cylindrów można bowiem w odpowiednich warunkach wyłączyć bez straty płynności. Ich ponowna aktywacja trwa zaledwie 20 milisekund.

Continental GT

Lżejsza jednostka pod maską wpływa także na niższą masę, co w połączeniu z inteligentnym napędem AWD oraz zawieszeniem z adaptacyjnymi amortyzatorami przekłada się na komfort i znakomite właściwości jezdne.

Wizualnie GT z V8 niewiele się różni od Continentala GT W12

Continental GT

Continentala GT z V8 pod maska rozpoznamy po subtelnym znaczku V8 na nadwoziu, a także po 4 końcówkach układu wydechowego. 12-cylindrowy Continental GT ma 2 owalne końcówki w kształcie świateł.

Jak przystało na luksusową markę, Bentley zapewnia niemal nieograniczone możliwości personalizacji auta. W standardzie jednak można wybierać spośród 9 wzorów felg w rozmiarze od 20 do 22-cali oraz 7 bazowych kolorów nadwozia.

Tańszego Continentala GT w europejskich salonach zobaczymy na początku 2020 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze