Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren przedstawił wizję przyszłości Formuły 1

McLaren zajrzał w kryształową kulę i przedstawił swoją wizję wyścigów Formuły 1 w przyszłości. Ująłem ją w kilku punktach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Na potrzeby projektu brytyjska marka przeprowadziła szeroko zakrojone badania, które obejmowały z jednej strony wywiady z entuzjastami F1, z drugiej – spotkania z kierowcami wyścigowymi, ekspertami od aerodynamiki, stylistami, czy inżynierami.

1. Bolid F1 na prąd

McLaren

Będzie napędzany silnikami elektrycznym, które zapewnią maksymalną prędkość 500 km/h. McLaren przedstawił już nawet jego wizualizację. Wygląda kosmicznie i nazywa się MCLExtreme.

2. Specjalny kombinezon i kask na wyposażeniu

McLaren

Dobra wiadomość jest taka, że w jego wnętrzu nadal będzie siedział człowiek. W specjalnie dostosowanym kombinezonie i kasku z czujnikami i holograficznym wyświetlaczem, który zabezpieczy go przed skutkami przeciążeń w zakrętach i ekstremalną prędkością.

3. Aerodynamiczność kluczem do większej prędkości

bolid McLarena

Tak duże prędkości będą możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji bolidu i aktywnej aerodynamice. Podczas wyścigu MCLExtreme będzie się rozszerzał bądź kurczył w zależności od tego, czy wchodzi w zakręt, czy wyjeżdża na prostą. Wraz ze wzrostem prędkości wydłużone zostaną okrążenia na torze.

4. Emocje wyrażane kolorem

McLaren w 2050 roku

Bolid będzie odzwierciedlał stan emocjonalny kierowcy. Jego zadowolenie, spokój, lub frustracja, czy zdenerwowanie zostaną sczytane przez sensory i przedstawione w formie koloru wybranych elementów nadwozia.

5. Sztuczna inteligencja w roli stratega

McLaren - wizja przyszlosci bolidu

Kierowca będzie miał wsparcie technicznie w postaci robota. Sztuczna inteligencja dokona analizy sytuacji podczas wyścigu oraz oceni stan psychiczny i fizyczny kierowcy, by ostatecznie zaproponować odpowiednią strategię działania.

6. Większa interakcja z fanami

MCLExtreme

Dlatego bolidy będą miały przeźroczyste dachy, tak aby fani mieli jak najlepszy wgląd w to, co się dzieje w kokpicie. Zwiększy się również dostęp do wielu kamer monitorujących pracę kierowców, a wszystkie informacje na temat wyścigu będą podawane w czasie rzeczywistym. McLaren zakłada również taką możliwość, że fani będą mogli przedstawiać na bieżąco kierowcy swoje obawy i spostrzeżenia na temat jego szans w wyścigu.

7. Tory wyścigowe z punktami do ładowania baterii

Tor przyszlosci wedlug McLarena

Co pozwoli na lepsze dopasowanie się do różnych warunków pogodowych.

Czy ta wizja się sprawdzi, przekonamy się najwcześniej w 2050 roku. Firma z Woking na realizację swoich przewidywań dała sobie bowiem 3 dekady.

 

Źródło: McLaren


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze