Twój blog motoryzacyjny

Hoonitruck – Ken Block powraca z nowym autem

Wiemy już, czym będzie poruszał się Ken Block w kolejnej odsłonie Gymkhany. To Hoonitruck – pickup na bazie Forda F-150 z 1977 roku. Wybór auta ma wymiar sentymentalny, ponieważ identycznego pickupa użytkował w młodości ojciec amerykańskiego kierowcy.

Ken Block jeździł najróżniejszymi autami w Gymkhanie, ale nigdy nie był to stary pickup. W dziesiątej odsłonie znanej serii usiądzie za kierownicą przerobionego Forda F-150. Pojazd skrywa pod maską 3,5-litrowy silnik V6 twin turbo EcoBoost, wyciągnięty z Forda GT, który po „podkręceniu” generuje aż 914 KM i 952 Nm momentu obrotowego.

To prawie czterokrotnie więcej niż oferuje najmocniejsza jednostka w Fordzie F-150 szóstej generacji

Moc trafia na wszystkie koła poprzez 6-stopniową skrzynię biegów Sadev.

Nadwozie ręcznie przekształcono przy użyciu aluminium, a zawieszenie obniżono. Tylne skrzydło wygląda tak, jakby ktoś wyniósł je prosto z imprezy NASCAR Camping World Truck Series.

Jest nawet zaczep do przyczepy i kamera cofania, co może rodzić masę spekulacji, jeśli chodzi o planowane triki. Opony standardowo zapewniła firma Toyo Tires.

„Szaleństwem jest jeżdżenie czymś tak wielkim w stylu Gymkhana. Hoonitruck wygląda dziko i taki był nasz cel od początku. Nie mogę się już doczekać, kiedy fani zobaczą go w akcji i pokochają” – powiedział Ken Block o nowym pojeździe

Gymkhana numer 10. zadebiutuje 7 grudnia na kanale Amazon Prime, a następnie trafi do sieci na youtube. Odwiedzający targi SEMA w Las Vegas będą mogli przyjrzeć się pickupowi z bliska na stoisku Toyo Tires już za kilka tygodni.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze