Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #42

Zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia otwiera marka Audi z superszybkim modelem RS5 Sportback. Zapraszam.

450

Audi RS5 Sportback

W Nowym Jorku Audi zaprezentowało 4-drzwiową wersję RS5 Sportback. To prawdziwy sprinter, który pierwszą setkę pokonuje w ok. 4 s. i może pędzić z prędkością maksymalną 280 km/h (z pakietem Dynamic Plus). Za takie osiągi odpowiada 2,9-litrowa jednostka TFSI V6 z podwójnym doładowaniem o mocy 450 KM i momencie obrotowym na poziomie 600 Nm. Na razie nie wiadomo, czy Audi RS5 w wariancie Sportback zobaczymy w Europie.

75

Hiperauto McLaren Senna GTR wyprzedany na pniu

Cała partia 75 planowanych egzemplarzy wycenianego na milion funtów (plus podatek) McLarena Senny GTR została już wyprzedana. Jednocześnie producent z Woking ogłosił, iż nie planuje zwiększenia produkcji nadal dopracowywanego hiperauta (jest skończone w 90%), pomimo że chęć jego zakupu wyraziło ponad 150 potencjalnych klientów. Senna GTR to ostrzejsza wersja 800-konnej Senny limitowanej do 500 sztuk. Także sprzedanej na pniu.

10 000

LSEV - elektryk z drukarki

Chińska firma Polymaker wraz z X Electrical Vehicle Limited oferują miejski pojazd elektryczny LSEV z drukarki 3D w cenie 10 000 dolarów (ok 34 000 zł). Producent twierdzi, że czas złożenia auta wynosi zaledwie 3 dni. LSEV jest nieco mniejsze od Smarta ForTwo i składa się z 57 komponentów. Maksymalny zasięg szacowany jest na ok. 150 kilometrów. Do końca roku Chińczycy planują zbudować 20 000 sztuk małego elektryka. Wstępnie firma zebrała 7000 zamówień.

30

RAV4 - 5 generacja debiutuje w Nowym Jorku

Poznaliśmy wygląd nowej Toyoty RAV4. Stylistyka auta przeszła sporą rewolucję – SUV stał się bardziej kanciasty i podobny do Lexusa RX. W porównaniu z poprzednikiem ma też większy rozstaw osi o 30 mm, dzięki czemu jego kabina jest przestronniejsza. 5. generacja RAV4 w pierwszej kolejności pojawi się w USA,
a następnie zadebiutuje na europejskim rynku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze