Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #42

Zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia otwiera marka Audi z superszybkim modelem RS5 Sportback. Zapraszam.

450

W Nowym Jorku Audi zaprezentowało 4-drzwiową wersję RS5 Sportback. To prawdziwy sprinter, który pierwszą setkę pokonuje w ok. 4 s. i może pędzić z prędkością maksymalną 280 km/h (z pakietem Dynamic Plus). Za takie osiągi odpowiada 2,9-litrowa jednostka TFSI V6 z podwójnym doładowaniem o mocy 450 KM i momencie obrotowym na poziomie 600 Nm. Na razie nie wiadomo, czy Audi RS5 w wariancie Sportback zobaczymy w Europie.

75

Cała partia 75 planowanych egzemplarzy wycenianego na milion funtów (plus podatek) McLarena Senny GTR została już wyprzedana. Jednocześnie producent z Woking ogłosił, iż nie planuje zwiększenia produkcji nadal dopracowywanego hiperauta (jest skończone w 90%), pomimo że chęć jego zakupu wyraziło ponad 150 potencjalnych klientów. Senna GTR to ostrzejsza wersja 800-konnej Senny limitowanej do 500 sztuk. Także sprzedanej na pniu.

10 000

Chińska firma Polymaker wraz z X Electrical Vehicle Limited oferują miejski pojazd elektryczny LSEV z drukarki 3D w cenie 10 000 dolarów (ok 34 000 zł). Producent twierdzi, że czas złożenia auta wynosi zaledwie 3 dni. LSEV jest nieco mniejsze od Smarta ForTwo i składa się z 57 komponentów. Maksymalny zasięg szacowany jest na ok. 150 kilometrów. Do końca roku Chińczycy planują zbudować 20 000 sztuk małego elektryka. Wstępnie firma zebrała 7000 zamówień.

30

Poznaliśmy wygląd nowej Toyoty RAV4. Stylistyka auta przeszła sporą rewolucję – SUV stał się bardziej kanciasty i podobny do Lexusa RX. W porównaniu z poprzednikiem ma też większy rozstaw osi o 30 mm, dzięki czemu jego kabina jest przestronniejsza. 5. generacja RAV4 w pierwszej kolejności pojawi się w USA,
a następnie zadebiutuje na europejskim rynku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze