Twój blog motoryzacyjny

3 najciekawsze koncepty genewskich targów motoryzacyjnych

Trwa największa impreza motoryzacyjna w Europie – Geneva Motor Show 2018. Oto najciekawsze koncepty zaprezentowane na targach.

BMW M8 Gran Coupe

Barbarus plebei. Germański barbarzyńca agresywny już z samego wyglądu. Długa maska, szeroki rozstaw osi, opadająca linia dachu i krótki tył wpisują się w obraz sportowego coupe w mniemaniu niemieckiego producenta. Muskularne łuki i potężne wloty powietrza informują już na starcie, że ten samochód zorientowany jest na osiągi.

Koncepcyjne BMW M8 Gran Coupe zostało zaprojektowane w jednym celu – by poruszać emocjonalnie. Według jednego z szefów designu BMW, Domagoja Dukeca, tym samochodem marka chce dotrzeć do ludzi, którzy szukają czegoś specjalnego. I którzy przede wszystkim chcą się wyróżnić z tłumu.

Co my tu mamy? Dach z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym (CFRP), zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki lusterka zewnętrzne, podwójne końcówki rur wydechowych, zderzak o bardzo dynamicznym kształcie i wyrzeźbione kunsztownie tylne światła z czarnymi osłonami.

Nie bez znaczenie jest również lakier nadwozia o nazwie Saleve Vert, który zmienia się z zielonego w szarawy w zależności od padającego światła. Na końcowy efekt wizualny składając się zaciski hamulcowe i ramki szyb w kolorze złotym.

Przedstawione w Genewie BMW M8 Concept Gran Coupe jest zapowiedzią produkcyjnej „ósemki”, którą poznamy w 2019 roku. Pod maską znajdzie się prawdopodobnie 4,4-litrowy silnik V8 o mocy przekraczającej 600 KM.

Aston Martin Lagonda Vision

Aston Martin chce tchnąć nowe życie w trochę zapomnianą Lagondę. W Genewie pokazał koncept, który znacznie odbiega od tego, co możemy zobaczyć w gamie modelowej marki.

Auto z profilu bocznego przypomina mysz komputerową. Smukły kształt pojazdu został tak pomyślany, by obniżyć środek ciężkości. Ponieważ Lagonda jest elektryczna, styliści nie musieli się martwić ograniczeniem, jakie narzuca umiejscowienie konwencjonalnych silników. Dzięki temu kabina zyskała na przestronności.

Otwierane drzwi na zawiasach i dodatkowa sekcja dachowa sprawiają, że pasażer może wstać z kanapy jeszcze przed opuszczeniem auta.

Według Andy’ego Palmera, CEO marki, Lagonda ma udowodnić, że nowoczesność i luksus to dwa obszary, które nie muszą się wzajemnie wykluczać. Dlatego w Lagondzie nie zabrakło wełny, jedwabiu i kaszmiru – materiałów, które z reguły można znaleźć w pracowni krawieckiej haute couture niż we wnętrzu nowoczesnego auta.

Nic nie wiadomo póki co na temat realnego zasięgu elektrycznego Astona Martina, choć w kuluarach przebąkuje się, że auto może być w stanie pokonać odległość pomiędzy Los Angeles a San Francisco (czyli ok. 615 km).Wiadomo za to, że Brytyjczycy planują wprowadzić pojazd do produkcji już w 2021 roku.

Hyundai Le Fil Rouge

Koreańska marka kontynuuje zabawę z designem, a koncept Le Fil Rouge stanowi nową interpretację języka projektowego firmy, który nazwany został „Sensuous Sportiness”.

Co tutaj jest istotne? Proporcje. Według projektanta Hyundaia, Luca Donckerwolke’a, są one niemal idealne. Długi rozstaw osi, duże koła, krótkie zwisy, linia przedniej szyby, przesuwająca się nad podwójnym dachem
i kończąca małym spojlerem na bagażniku – wszystko to ze sobą współgra i harmonizuje.

Projekt kabiny rozróżnia potrzeby kierowcy i pasażera. Podczas gdy przedni fotel pasażera ma na celu dostarczenie jak największego komfortu, to fotel kierowcy został zaprojektowany z myślą o optymalnej ergonomii.

La Fill Rouge jest raczej studium projektowym niż planem konkretnego modelu. Należy się jednak spodziewać, że niektóre elementy tego konceptu znajdą odzwierciedlenie w przyszłych modelach Hyundaia.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze