Twój blog motoryzacyjny

5 niezwykłych konceptów z salonu samochodowego w Genewie

Genewa konceptami stoi. Obejrzyjcie 5 wyjątkowych aut, które zadebiutowały w tym roku na najważniejszych targach motoryzacyjnych w Europie – Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Vanda Electrics Dendrobium

Koncept pierwszego superauta z Singapuru, za który odpowiada firma Vanda Electrics, wyposażony został w 4 elektryczne silniki, po 2 na oś. Przy konstrukcji auta maczali palce inżynierowie z zespołu Williams Advanced Engineering. Nadwozie wykonano z włókna węglowego, podobnie jak monokok.

Dendrobium (z łac. Storczyk) rozpędza się do setki w 2,7 s i może jechać z prędkością 320 km/h.

Wzrok przyciąga tylny pas świateł LED i motylkowe drzwi.

Producent uzależnia produkcję auta (miałaby ruszyć w 2020 rok) od pozytywnego odbioru odwiedzających salon samochodowy w Genewie.

Mercedes AMG GT Concept

Mercedes AMG GT należy do najładniejszych konceptów tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Niemiecki producent postawił na bardzo dynamiczną sylwetkę (aktywna aerodynamika) i układ hybrydowy.

Podwójnie doładowany silnik V8 Mercedesa AMG GT wespół z elektryczną jednostką generują łącznie ponad 800 KM (600 kW). Tak przysposobione 4-drzwiowe coupe z celownikiem na grillu pokonuje pierwszą setkę w niecałe 3 sekundy, bijąc na głowę pod tym względem supermocną hybrydę Porsche – Panamerę Turbo S E-Hybrid.

Mocnym atutem Mercedesa AMG GT jest jego stylistyka. Jeśli tak będzie wyglądał następca modelu CLS, to warto czekać na produkcyjną wersję.

Sbarro Mojave

Mojave to pustynia, która rozciąga się przez 4 stany USA: Kalifornię, Nevadę, Utah i Arizonę. W latach 30. gościła jeden z pierwszych wyścigów pojazdów typu hot rod. Tak też nazywa się koncept studentów L’ecole Espera Sbarro, którzy zainspirowali się tym amerykańskim stylem.

Pod maską umieszczono 4-litrową jednostkę V8 z Jaguara o mocy 294 KM, którą sprzężono z 5-biegową manualną przekładnią od BMW. Dzięki zastosowaniu materiałów kompozytowych Sbarro Mojave waży tylko 1060 kg. Oryginalności dodają świetlne pierścienie w miejscu tradycyjnych reflektorów oraz otwierane pod wiatr drzwi.

Za wnętrze i dotykowe ekrany odpowiada firma Bosch.

Bentley EXP 12 Speed 6e

Przyszłość motoryzacji należy do aut elektrycznych. Bentley jest tego świadomy i w Genewie zaprezentował pojazd o bardzo długiej nazwie – Bentley EXP 12 Speed 6e, który ma definiować segment luksusowych aut z napędem elektrycznym.

Specyfikacja Bentleya z napędem elektrycznym nie została ujawniona, wiadomo tylko, że można nim pokonać odległość z Londynu do Paryża, co sugeruje realny zasięg ok. 450 km. Producent wspomniał również o możliwości szybkiego ładowania indukcyjnego.

Szczególne wrażenie robi wnętrze elektrycznego Bentleya, konsola centralna z zakrzywionego szkła oraz skórzana kierownica.

Peugeot Instinct Concept

Koncept Peugeota o nazwie Instinct jest nowoczesną hybrydą, która ma wyznaczać kierunek projektowania dla francuskiej marki.

Według producenta Peugeot Instinct reprezentuje ideę wolności. Po pierwsze jest autonomiczne z opcją pełnej kontroli kierowcy nad autem. Po drugie – za pośrednictwem technologii opracowanej przez firmę Samsung z pokładu Instincta można łączyć się i sterować całą masą urządzeń – od komputera, smartfona czy smartwacha po inteligentną lodówkę czy domową klimatyzację.

Samochód staje się w pewnym sensie komputerem-matką, który zbiera dane ze wszystkich urządzeń mobilnych, przetwarza je, wydaje dyspozycje i zarządza, organizując i ułatwiając życie i pracę właścicielowi pojazdu.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze