Twój blog motoryzacyjny

5 niezwykłych konceptów z salonu samochodowego w Genewie

Genewa konceptami stoi. Obejrzyjcie 5 wyjątkowych aut, które zadebiutowały w tym roku na najważniejszych targach motoryzacyjnych w Europie – Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Vanda Electrics Dendrobium

Vanda Electrics Dendrobium na targach w Genewie

Koncept pierwszego superauta z Singapuru, za który odpowiada firma Vanda Electrics, wyposażony został w 4 elektryczne silniki, po 2 na oś. Przy konstrukcji auta maczali palce inżynierowie z zespołu Williams Advanced Engineering. Nadwozie wykonano z włókna węglowego, podobnie jak monokok.

Vanda Electrics Dendrobium

Dendrobium (z łac. Storczyk) rozpędza się do setki w 2,7 s i może jechać z prędkością 320 km/h.

Kokpit Dendrobium

Wzrok przyciąga tylny pas świateł LED i motylkowe drzwi.

Niezwykle superauto z Singapuru na genewskich targach

Producent uzależnia produkcję auta (miałaby ruszyć w 2020 rok) od pozytywnego odbioru odwiedzających salon samochodowy w Genewie.

Mercedes AMG GT Concept

Mercedes AMG GT coupe

Mercedes AMG GT należy do najładniejszych konceptów tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Niemiecki producent postawił na bardzo dynamiczną sylwetkę (aktywna aerodynamika) i układ hybrydowy.

Koncept Mercedesa AMG GT

Podwójnie doładowany silnik V8 Mercedesa AMG GT wespół z elektryczną jednostką generują łącznie ponad 800 KM (600 kW). Tak przysposobione 4-drzwiowe coupe z celownikiem na grillu pokonuje pierwszą setkę w niecałe 3 sekundy, bijąc na głowę pod tym względem supermocną hybrydę Porsche – Panamerę Turbo S E-Hybrid.

4-drzwiowy Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT

Mocnym atutem Mercedesa AMG GT jest jego stylistyka. Jeśli tak będzie wyglądał następca modelu CLS, to warto czekać na produkcyjną wersję.

Sbarro Mojave

Hot Rod - Sbarro Mojave

Mojave to pustynia, która rozciąga się przez 4 stany USA: Kalifornię, Nevadę, Utah i Arizonę. W latach 30. gościła jeden z pierwszych wyścigów pojazdów typu hot rod. Tak też nazywa się koncept studentów L’ecole Espera Sbarro, którzy zainspirowali się tym amerykańskim stylem.

Hot Rod na genewskich targach

Pod maską umieszczono 4-litrową jednostkę V8 z Jaguara o mocy 294 KM, którą sprzężono z 5-biegową manualną przekładnią od BMW. Dzięki zastosowaniu materiałów kompozytowych Sbarro Mojave waży tylko 1060 kg. Oryginalności dodają świetlne pierścienie w miejscu tradycyjnych reflektorów oraz otwierane pod wiatr drzwi.

Wnetrze Sbarro Mojave

Za wnętrze i dotykowe ekrany odpowiada firma Bosch.

Bentley EXP 12 Speed 6e

Elektryczny Bentley na genewskich targach

Przyszłość motoryzacji należy do aut elektrycznych. Bentley jest tego świadomy i w Genewie zaprezentował pojazd o bardzo długiej nazwie – Bentley EXP 12 Speed 6e, który ma definiować segment luksusowych aut z napędem elektrycznym.

Bentley EXP 12 Speed 6e

Specyfikacja Bentleya z napędem elektrycznym nie została ujawniona, wiadomo tylko, że można nim pokonać odległość z Londynu do Paryża, co sugeruje realny zasięg ok. 450 km. Producent wspomniał również o możliwości szybkiego ładowania indukcyjnego.

Bentley w Genewie

Bentley cabrio

Szczególne wrażenie robi wnętrze elektrycznego Bentleya, konsola centralna z zakrzywionego szkła oraz skórzana kierownica.

Peugeot Instinct Concept

Peugeot Instinct w Genewie

Koncept Peugeota o nazwie Instinct jest nowoczesną hybrydą, która ma wyznaczać kierunek projektowania dla francuskiej marki.

Koncept autonomicznego Peugeota o nazwie Instinct

Peugeot Instinct

Według producenta Peugeot Instinct reprezentuje ideę wolności. Po pierwsze jest autonomiczne z opcją pełnej kontroli kierowcy nad autem. Po drugie – za pośrednictwem technologii opracowanej przez firmę Samsung z pokładu Instincta można łączyć się i sterować całą masą urządzeń – od komputera, smartfona czy smartwacha po inteligentną lodówkę czy domową klimatyzację.

Peugeot prezentuje koncept Instinct

Samochód staje się w pewnym sensie komputerem-matką, który zbiera dane ze wszystkich urządzeń mobilnych, przetwarza je, wydaje dyspozycje i zarządza, organizując i ułatwiając życie i pracę właścicielowi pojazdu.

 
Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze