Twój blog motoryzacyjny

Inteligentne i kolorowe opony Pirelli

Firma Pirelli zagląda w przyszłość, a nawet więcej – projektuje ją. Podczas tegorocznych genewskich targów motoryzacyjnych ta znana oponiarska firma wprowadziła dwie nowości ku zadowoleniu grona swoich klientów.

Pierwsza z nich dotyczy personalizacji. Pirelli oferuje dwie opony w kolorowym wydaniu – mowa o P Zero
i Sottozero. Inżynierowie Pirelli opracowali nowe materiały oraz system ochrony, które sprawiają, że kolory na ścianach bocznych opony pozostają trwałe i żywe przed długi czas. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów w kwestii indywidualizacji produktu. Do bazowych kolorów opon Pirelli należą czerwony, żółty, biały i srebrny, dostępne są także inne kolory opon dostępne na zamówienie.

Drugą innowacją zaprezentowaną podczas targów motoryzacyjnych w Genewie jest platforma cyfrowa „Pirelli Connesso”, która wykorzystuje czujnik wbudowany w oponę do zbierania informacji na jej temat. Zebrane dane przesyłane są następnie do centralnej jednostki sterującej. Kierowca stosując odpowiednią aplikację na smartfona może mieć wgląd w to, jak opona pracuje i jaki jest stan jej zużycia. System mierzy ciśnienie i temperaturę, obciążenie opony oraz liczbę przejechanych kilometrów. Ma to przyczynić się do efektywnego wykorzystania opon, optymalizacji osiągów i zmniejszenia zużycia paliwa. W przypadku zużycia opon, system Pirelli Connesso sam zamówi nowe, skracając czas oczekiwania.

W porównaniu do obecnie stosowanych systemów pokładowych monitorowania ciśnienia w oponach, system Pirelli Connesso działa zarówno wtedy, gdy samochód jest w stanie spoczynku, jak i podczas jazdy.

 

 

Źródło: Pirelli


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze