Twój blog motoryzacyjny

3 koncepty, które powinny powstać w produkcyjnej wersji, by świat wokół był piękniejszy

Volvo Estate Concept

Piękno po szwedzku wieje chłodem. Ale jest to ‘chłód’, który mrozi gałki oczne w pozytywnym sensie. Volvo konceptem Estate, pokazanym w Genewie w 2014 roku, nawiązuje do historycznego modelu P1800 ES. Za jego design odpowiada Thomas Ingenlath. Niestety, ten piękny samochód w nadwoziu shooting brake powstał
w jednym celu – by zaprezentować kierunek stylistyczny obrany przez markę. To przedsmak tego, czego możemy się spodziewać w przyszłych produkcyjnych modelach Volvo.


Nissan IDx

Świetnie wyglądający Nissan IDx Concept ujrzał światło dzienne na targach motoryzacyjnych w Tokio w 2013 roku. Auto zostało ciepło przyjęte przez publiczność, ale to nie wystarczyło. Przedstawiciele Nissana uznali, że produkcja małego sportowego coupe z RWD i manualną skrzynią nie jest priorytetem firmy. Wielka szkoda, bo reinkarnacja Datsuna 510 w takiej formie byłaby czymś wspaniałym. Koncept powstał w dwóch wariantach: Freeflow oraz bardziej zwariowanej – Nismo.

Maserati Alfieri

Po raz pierwszy Maserati Alfieri zaprezentowano na genewskim salonie w 2014 roku. Nazwa została ukuta na cześć założyciela marki. Koncept zebrał grad pochwał
i otrzymał tytuł „Concept Car of the Year” za 2014 oraz główne wyróżnienie w Concorso d’Eleganza Villa d’Este w kategorii konceptów i prototypów. W przypadku Alfieri istnieje szansa, że auto powstanie w wersji produkcyjnej. Na firmowej stronie Maserati podają nawet wstępną datę – rok 2017. Pożyjemy, zobaczymy. O Alfieri wspominałem na blogu tutaj.

Źródło: motorauthority.com, automoto.it


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze