Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin DB9 GT na Goodwood Festival of Speed

Najpotężniejszy Aston Martin DB9 w historii marki zadebiutował na imprezie Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii.

Aston Martin DB9 GT napędzany jest 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6-litrów, który wytwarza 547 KM dostępnych przy 6750 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 620 Nm przy 5500 obr./min. Moc przekazywana jest na tylne koła za sprawą 6-biegowej automatycznej przekładni Touchtronic II. Aston Martin twierdzi, że DB9 GT jest w stanie osiągnąć setkę w 4,5 s., a jego maksymalna prędkość wynosi 295 km/h.

Samochód Aston Martin DB9 z zewnątrz wyróżnia czarny splitter i dyfuzor, zmieniony kształt przednich reflektorów, wykończenia i wstawki z włókna węglowego, 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, a także czarne zaciski hamulcowe oraz wygrawerowane oznaczenie GT na korku wlewu paliwa.

We wnętrzu Astona Martina DB9 GT znajdziemy skórzane fotele, kierownicę obszytą Alcantarą i dotykowy system infotainment AMi II, który ma być jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika niż ten w standardowym DB9 Coupe. Opcja dodatkowa obejmuje szeroki wachlarz wykończeń konsoli środkowej oraz kierownicę inspirowaną modelem One-77.

Cena auta rozpoczyna się od 140 000 funtów w Wielkiej Brytanii (187 000 euro w Niemczech i 199 950 dolarów w USA).

Źródło: grrc.goodwood.com/section/festival-of-speed

Zerknij też na: James Bond i Aston Martin DB10


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze