Twój blog motoryzacyjny

Land Rover Defender o numerze 2 000 000

W fabryce Solihull w Wielkiej Brytanii Land Rover zbudował dwumilionowego Defendera. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli celebryci i ambasadorzy marki m.in. znany podróżnik Bear Grylls i specjalista od rajdów terenowych – Hubert Auriol.

Unikalny srebrny ‘Defender 2 000 000’ pełen jest detali i wyróżników, które mówią o historii modelu. Pojazd ma wygrawerowaną na błotniku mapę plaży Red Wharf Bay, na której w 1947 roku Maurice Wilks wykonał pierwszy szkic Obrońcy. Z kolei tablica S90 HUE jest hołdem wobec przedprodukcyjnego modelu o rejestracji HUE 166.

Grill, dach, nadkola, alufelgi, lusterka i zawiasy drzwi są w kolorze Santorini Black. Nie brakuje również pamiątkowej tabliczki z podpisami wszystkich tych, którzy przyczynili się do montażu pojazdu.

Tak wyszykowany Defender trafi na aukcję charytatywną Bonhams pod koniec 2015 roku, a zebrane środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Fundacji Born Free oraz Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

*Produkcja Defendera w tym roku dobiega końca. Jego następcę poznamy prawdopodobnie w przyszłym roku.

 

 

Źródło: Land Rover


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze