Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Goodwood Festival of Speed i supersamochody

Na brytyjskim Goodwood Festival of Speed, który odbył się kilka dni temu, obok aut z epoki wczesnego średniowiecza, znalazły się też pojazdy mocno zaawansowane technologicznie, reprezentujące przyszłość. Oto szóstka najciekawszych:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Koenigsegg Agera One:1

Nie ma drugiego takiego auta na świecie, wobec którego termin „kosmiczna technologia” byłby tak często używany. I chyba właśnie dlatego Koenigsegg w mojej głowie znajduje się w szufladce z napisem: „hard moto porn science fiction”, gdzie sąsiaduje z teleportacją, zakrzywieniem czasoprzestrzennym, fuzyjnym granatem nuklearnym i łysym kapitanem Picardem ze Star Treka. Więcej o aucie tutaj.


Ferrari F12 TRS

Dziwoląg powstały na prywatne zamówienie. Ten absurdalnie drogi supersamochód – mówi się, że został wyceniony na ponad 4 miliony $ – inspirowany jest modelem 250 Testa Rossa z 1957 roku. Pod maską ma V12 o pojemności 6,2 l. Moc wynosi 740 KM, a maksymalny moment obrotowy – 690 Nm.


Porsche 918 Spyder w barwach Martini

Wstrząśnięte, nie zmieszane, czyli Porsche Spyder Martini. Pierwsze kontakty Porsche z Martini Racing datuje się na początek lat 70., kiedy to Porsche 917, w charakterystycznych biało-niebiesko-czerwonych barwach, zwyciężyło w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Później były jeszcze wygrane m.in. w wyścigach Targa Florio w 1973 roku oraz ponowne zwycięstwa w 24h Le Mans w 1976 i 1977 roku. Superhybryda o łącznej mocy 887 KM to ukłon w stronę tych historycznych wyczynów.


Pagani Huayra

pagani

Horacio Pagani jest wariatem pokroju Christiana von Koenigsegga, co akurat pozytywnie wpływa na rywalizację i postęp w motoryzacji. Podobnie jak w przypadku Koenigsegga poprawne wymówienie nazwy tego superauta powoduje paraliż języka i skurcz krtani (tutaj jak poprawnie wymawiać). Następca Zondy ma 12 cylindrów w układzie V, 6-litrowy silnik i 730 KM.

Arash AF8

To nie jest złamany kod Enigmy. Tak nazywa się supersamochód, który według jego twórcy, Arasha Farbouda, ma być „nową twarzą przemysłu motoryzacyjnego”. Czy z tej „twarzy” jest podobny zupełnie do nikogo, to już kwestia do dyskusji. Wnętrzności ma z Corvette Z06 – 7-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM w połączeniu z małą wagą (1200 kg) sprawia, że setka pęka po niecałych 4 sekundach, a strzałka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na liczbie 322. Pierwsza edycja, która trafi do sprzedaży, ma liczyć 36 egzemplarzy.


McLaren P1

McLaren-P1-8[3]

Spadkobierca McLarena F1. Chodzą słuchy, że obserwacja tego auta podczas badania przepływu powietrza w tunelu aerodynamicznym dostarcza równie dzikiej przyjemności, co sama jazda nim. Więcej o tym pojeździe tutaj.

 

 

Źródło: autoexpress.co.uk, grrc.goodwood.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze