Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Maserati Alfieri triumfuje na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Nad włoskim jeziorem Como każdego roku (od 1929) odbywa się Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To jedna z niewielu imprez na świecie, na której można podziwiać historyczną motoryzację, zobaczyć na żywo stare klasyki w idealnym stanie i poczuć klimat tamtych czasów. Obok dzieł sztuki sprzed lat prezentowane są również prototypy i pojazdy najnowsze.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


_mg_7298

Zwycięzcą Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2014 w kategorii konceptów i prototypów zostało Maserati Alfieri. Ta bella machina została pokazana po raz pierwszy na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie jako uhonorowanie 100-lecia istnienia marki. Została zaprojektowana przez grupę designerów w Centrum Stylu Maserati w Turynie, a pracę koordynował Marco Tencone, w ramach projektu Lorenzo Ramaciottiego (Pininfarina). Wóz ma silnik V8 o pojemności 4,7 l i mocy 460 KM. W wersji produkcyjnej samochód będzie miał jednak pod maską tylko V6, dlatego być może to jedyna okazja, by posłuchać jak brzmi Alfieri z V8:

 

 

Źródło zdjęcia: classicdriver.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze