Twój blog motoryzacyjny

Maserati Alfieri triumfuje na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Nad włoskim jeziorem Como każdego roku (od 1929) odbywa się Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To jedna z niewielu imprez na świecie, na której można podziwiać historyczną motoryzację, zobaczyć na żywo stare klasyki w idealnym stanie i poczuć klimat tamtych czasów. Obok dzieł sztuki sprzed lat prezentowane są również prototypy i pojazdy najnowsze.

Zwycięzcą Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2014 w kategorii konceptów i prototypów zostało Maserati Alfieri. Ta bella machina została pokazana po raz pierwszy na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie jako uhonorowanie 100-lecia istnienia marki. Została zaprojektowana przez grupę designerów w Centrum Stylu Maserati w Turynie, a pracę koordynował Marco Tencone, w ramach projektu Lorenzo Ramaciottiego (Pininfarina). Wóz ma silnik V8 o pojemności 4,7 l i mocy 460 KM. W wersji produkcyjnej samochód będzie miał jednak pod maską tylko V6, dlatego być może to jedyna okazja, by posłuchać jak brzmi Alfieri z V8:

Źródło: classicdriver.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze