Twój blog motoryzacyjny

Sposób na pijanego kierowcę – przykład z Rosji

Powszechnie wiadomo, że „Rosja to nie kraj, a stan umysłu”. To hasło ma moc jak swego czasu dowcipy o Chucku Norrisie. Dziwne, zabawne, często absurdalne, a czasami mrożące krew w żyłach filmiki z Rosji królują na youtube i stanowią osobną, całkowicie odrębną kategorię. Śmiejemy się z nich, komentujemy je i wytykamy palcami głupotę czy „inność” ich bohaterów.

Popularność oraz mnogość filmów z Rosji w Internecie każą przypuszczać, że co drugi kierowca zza wschodniej granicy ma kamerę samochodową, a rejestrowanie tego, co się dzieje na drodze jest już nie tyle modą, co elementem rosyjskiego folkloru.

Osobną jednak kwestią jest fakt, że filmy nagrane zainstalowaną w aucie kamerą bywają często wykorzystywane do ustalenia przebiegu wypadku lub są dowodem własnej niewinności – przypadki celowych stłuczek i późniejsze próby wymuszenia odszkodowań na ubezpieczycielu nie należą w Rosji do rzadkości. Podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu. Poniższy film rejestruje taką sytuację – kompletnie pijany kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze. Osoba nagrywająca ten materiał postanowiła zareagować. W sposób kategoryczny, zdecydowany i chyba jedynie słuszny:


Postąpilibyście podobnie jak on?


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze