Twój blog motoryzacyjny

Kampanie społeczne na rzecz bezpieczeństwa na drodze – część 2

Wielkimi krokami zbliża się weekend – czas relaksu, zabawy, piknikowych wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi i szalonych imprez, o których za 30 lat będziemy opowiadać swoim prawnukom, siedząc w bujanym fotelu i pijąc herbatę z melisy. Dwa dni, podczas których prostujemy zwoje mózgowe i ładujemy baterie na kolejny tydzień. Wielu z nas spędzi ten czas za kółkiem. Dobrze pamiętać o kilku ważnych sprawach, by ten weekend (a tak naprawdę każdy weekend) był dla nas bezpieczny i byśmy cali i zdrowi w poniedziałek wrócili do codzienności.

Dwa miesiące temu pojawił się wpis o kampaniach społecznych na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Dziś suplement do tego wpisu i kontynuacja tematu. Obejrzyjcie kilka ciekawych i inspirujących zdjęć i filmów, które zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania podczas prowadzenia pojazdu, skutki jazdy po alkoholu oraz tragiczne konsekwencje poruszania się na motorze bez kasku. Ku przestrodze:

1. Picie przed jazdą przypomina próbę samobójczą:

2. Kolumbijska akcja zachęcająca do zakładania kasków motocyklowych:

3. Wyprzedzaj z głową:

4. Picie zabija. Chyba nie do końca trafione, jeśli chodzi o samą realizację graficzną:

5. Czy zdarza się Wam, drogie panie, malować usta lub robić makeup podczas jazdy? Jeśli tak, to obejrzyjcie ten spot Mini:

6. W Wietnamie jest 21 milionów motorowerzystów, większość z nich do 2008 roku jeździła bez kasku, z bardzo banalnych powodów – kask psuje fryzurę, jest gorąco, wygląda się w nim głupio. Efekty były takie, że co roku ginęło ok. 14 000 motorowerzystów, a 30 000 doznawało trwałych uszkodzeń mózgu i głowy. Celem tej kampanii zorganizowanej przez Asia Injury Prevention Foundation była więc zmiana postaw i zachowań osób jeżdżących na motorowerach.

Kampania jest o tyle mocna, że użyto prawdziwych zdjęć osób po ciężkich urazach głowy. Jej rezultatem był fakt, że w jej wyniku zostało zmienione prawo. 15 grudnia 2007 roku rząd w Wietnamie wprowadził obowiązek zakładania kasków na wszystkich drogach.

7.

8.

9. O sensie zapinania pasów bezpieczeństwa – wersja kanadyjska:

10. Główną przyczyną śmierci wśród ludzi poniżej 35 roku życia nie jest choroba. Być może to prawda, choć trzeba założyć okulary, by zrozumieć to zdjęcie:

11. Belgijski sposób na powstrzymanie ludzi przed jazdą po alkoholu. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? Wyjazd z imprezy dopiero po badaniu alkomatem przez służby porządkowe?

12. „Przypominacz” na kapslu od piwa:

Którą akcję/realizację uważacie za najbardziej kreatywną i przekonywującą?

Źródła: hatalska.com, facebook.com/blogoslawiony


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze