Twój blog motoryzacyjny

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe – obrońcy drzew nie będą zachwyceni

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe przypomina rekina, który wyskoczył z morza na brzeg, bo brakowało mu atencji i podziwu ze strony innych ryb. Nie umiały one docenić włoskiego poczucia estetyki i nowoczesnej elegancji, a tego właśnie najbardziej Pininfarina oczekuje. Jest to jednocześnie najsmutniejszy rekin na świecie, co nie oznacza, że nie posiada groźnego uzębienia.

2

1

3

5

6

7

4

Kluczem do zrozumienia wyjątkowości tego auta, które zostało pokazane podczas konkursu elegancji Villa d’Este, jest nie tyle jego oryginalna, masywna sylwetka z charakterystycznymi reflektorami, co przede wszystkim wnętrze.

Drewno kauri wykorzystane przy wykończeniach kabiny należy do bardzo rzadkich gatunków drzew, liczy sobie 48 000 lat i posiada unikalną teksturę, która sprawia, że potrafi zmieniać kolory w zależności od padania światła i kąta widzenia. Za jego obróbkę i przygotowanie odpowiada firma Riva 1920. Włoscy specjaliści pozyskują kauri z nowozelandzkich bagien, które idealnie je konserwują i wpływają na jakość słoi.

Z elementami drewnianymi współgra skóra naturalna firmy Foglizzo w kolorach czarnym i jasno brązowym (Tobacco Brown) oraz podsufitka z wełny z wzorem szkockiej kraty Principe di Galles.

8

8724346_600x400

O tym, że BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe nie jest zupełnie bezzębne świadczy to, co ma pod maską. A znajduje się tam silnik V12, którego specyfikację poznamy wkrótce.

 

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze