Twój blog motoryzacyjny

Kamera w samochodzie

Na YouTube, który skończył właśnie 8 lat, wrzucanych jest mnóstwo nagrań zarejestrowanych przez kamery umieszczane w samochodach. Najwięcej jest ich z Rosji. Filmy dokumentują wypadki drogowe, drobne stłuczki ale i próby bardzo częstych w tym kraju wymuszeń ze strony innych kierowców, którzy powodując kraksę, chcą zarobić na ubezpieczeniu. Najbardziej znany film w sieci ilustrujący ten problem:

I to chyba główny powód takiej popularności kamer w rosyjskich pojazdach – kierowcy traktują je jako zabezpieczenie przed niesłusznymi roszczeniami i ewentualny dowód w sprawie sądowej. W razie kolizji drogowej zapis z kamery pozwala jasno określić, po czyjej stronie leży wina, jest też formą obrony przed łapówkarstwem rosyjskiej policji.

A jak jest w Polsce? Kamera w samochodzie to niepotrzebny gadżet czy przydatne urządzenie? Montujecie je w swoich autach?


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze