Twój blog motoryzacyjny

SRT Viper na taśmie produkcyjnej

Pomieszczenie jest sterylnie czyste jak oddział chirurgii ogólnej w Białymstoku, choć sami pracownicy w niczym nie przypominają lekarzy w białych kitlach. T-shirt, a nawet hawajska koszula są na porządku dziennym. Panuje swobodny styl i wewnętrzny luz. Jednocześnie wyczuwalna jest atmosfera zaangażowania i pełen profesjonalizm. Tak wygląda linia montażowa Vipera w fabryce Conner Avenue w Detroit.

Produkcja nowego napędzanego 8,4 – litrowym silnikiem V10 Vipera SRT ruszyła co prawda w grudniu zeszłego roku, ale uroczysta celebracja tego wydarzenia miała miejsce na początku stycznia 2013 roku. To właśnie na tę okoliczność nakręcono krótki film, dokumentujący różne etapy montażu auta, które już za życia stało się legendą i stanowi jeden z ważnych puzli w układance o amerykańskiej motoryzacji.

Mam wrażenie, że ten 4-minutowy obraz mówi więcej o Ameryce niż niejeden wielogodzinny dokument na Discovery. O kulturze pracy, o dress kodzie i o wolności, którą uosabia samo auto, składane w tej fabryce od gołej ramy i silnika aż do gotowego produktu.

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze