Twój blog motoryzacyjny

Ferrari 375 Plus

‘Kobiety… Po nich długo nie ma nic. Potem jest Ferrari’. Do słów, które wypowiedział znakomity Al Pacino w ‘Zapachu kobiety’, dodalibyśmy jeszcze trzy – w kolorze czerwonym. Mieliśmy niedawno przyjemność testować czerwone Ferrari 458 Italia, któremu poświęciliśmy cały program ProfiAuto. Dziś prezentujemy kilka zdjęć innego modelu Ferrari – 375 Plus:

Niestety, model ten jest na wyginięciu i o test będzie trudno – powstało zaledwie 48 egzemplarzy tego niezwykłego auta. Należy wspomnieć, że samochód został zaprojektowany na specjalne życzenie włoskiego reżysera Roberto Rosseliniego, który chciał sprawić swojej żonie (pięknej Ingrid Bergman – aktorce filmowej) nietypowy prezent. Żona reżysera otrzymała samochód w kolorze, który korespondował z barwą jej oczu, a który obecnie znany jest pod nazwą  ‘Grigio Ingrid’ i jest dostępny dla wszystkich modeli Ferrari. My pozostaliśmy przy kolorze czerwonym:

Ferrari 375 Plus wygrało wyścig Le Mans w 1954 roku. Pod maską skrywa silnik V12, który generuje 340KM i brzmi jak kawaleria zmutowanych szerszeni przygotowujących się do masowego ataku:

Ferrari 458 Italia czy Ferrari 375 Plus? Co byście wybrali? Oto jest pytanie;)

Źródło zdjęć: http://automotiveporn.tumblr.com/


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze