Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Wymiana oleju i płynów w sieci ProfiAuto

Wymiana oleju i płynu chłodniczego to niezbędne czynności, jeśli chcemy uniknąć usterek związanych z silnikiem. Olej chroni elementy i podzespoły samochodu zgodnie ze swoim zastosowaniem, a dzięki płynowi chłodniczemu silnik się nie przegrzewa, a co za tym idzie, nie ulega awarii. Dlatego też wymiana płynu chłodniczego i oleju to kwestie, o których musisz pamiętać. W tym celu zgłoś się do jednego z serwisów samochodowych współpracujących z ProfiAuto. Pracujący tam specjaliści podpowiedzą Ci też, jaki olej będzie najlepszy do pojazdu – źle dobrany olej może bardziej zaszkodzić niż pomóc – oraz które płyny chłodnicze są warte uwagi.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Białołęka, Białystok, Bojszowy, Chorzów, Czarków, Dziadowa Kłoda, Goczałkowice-Zdrój, Gorzów Wielkopolski, Gołdap, Głogów, Głogówek, Harklowa, Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kleszczów, Kostrzyca, Koszalin, Kotla, Krośnice, Lubin, Luzino, Międzychód, Nakło Śląskie, Namysłów, Niepruszewo, Nysa, Ostrów, Pietna, Przemyśl, Radom, Radzionków, Ruda Śląska, Sanok, Siechnice, Siedlęcin, Sitkówka-Nowiny, Skoczów, Strzegowo, Strzelin, Susz, Świdnica, Tarnowskie Góry, Turbia, Uścięcice, Wałbrzych, Wojska, Wrocław, Władysławów, Włocławek, Ząbkowice Śląskie, Zabrze, Żagań, Żary, Zielona Góra, Złotoryja, Łaziska Górne, Łódź.Wymiana oleju w sprawdzonym serwisie

Olej to jeden z najistotniejszych płynów eksploatacyjnych – jest głównym czynnikiem smarującym oraz chłodzącym ruchome elementy silnika – dlatego też nie można lekceważyć okresów jego wymiany. Co ważne, długotrwałe eksploatowanie oleju ma wpływ na spadek jego wartości smarnych, dlatego, by silnik jak najdłużej pracował bez zarzutu, zaleca się wymieniać olej minimum raz w roku lub co 15 000 przejechanych kilometrów.

W wielu serwisach wymiana oleju jest równoznaczna z wymianą filtra nie tylko oleju, ale też powietrza, filtra kabinowego czy paliwowego na nowy. Pamiętaj, że czyste filtry przyczynią się do sprawnego działania wszystkich układów w samochodzie. Oczywiście, specjaliści pomagają klientom dobrać odpowiedni olej, co jest kolejnym plusem tej usługi.

Wymiana płynu chłodniczego u profesjonalistów

Zimą układ chłodzenia ma za zadanie zadbać o odpowiednią temperaturę silnika przy pracy oraz za utrzymać ją na stałym poziomie. Z kolei latem zapobiega przegrzaniu się silnika. Aby układ spełniał swoje funkcje, należy systematycznie wymieniać płyn chłodniczy. Systematycznie, czyli kiedy? Wymiana płynu chłodniczego uzależniona jest przede wszystkim od typu płynu lub producenta pojazdu. W większości przypadków tę czynność należy wykonać raz na 2 lata, ale też zdarzają się sytuacje, w których zalecana jest wymiana płynu co 5 lat. Warto zapamiętać, że płyn chłodniczy z oznaczeniem IAT zazwyczaj wymienia się co 2 lata, a płyny z oznaczeniem OAT – co 5 lat. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do czasu wymiany płynu, koniecznie skontaktuj się z jednym ze specjalistów. Pamiętaj, że zawsze możesz zadać to pytanie pracownikom serwisów, które współpracują z ProfiAuto.