Szyby samochodowe Złotów

Szyby samochodowe wykonane są z różnego rodzaju szkła w zależności od miejsca ich instalacji. Szyby boczne w drzwiach, tylne trójkątne, tylne w sedanach i pokrywach bagażnika wykonane są ze szkła hartowanego, które jest bardzo odporne na działania mechaniczne. Jednak ich uszkodzenie powoduje całkowite zniszczenie. Szyby przednie tzw. klejone wykonane są z dwóch warstw zwykłego szkła przedzielonych warstwą folii PC lub dodatkową warstwą folii PVB.

Jazda z uszkodzoną szybą samochodową jest niebezpieczna, a dodatkowo grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Czasem nie warto narażać się na stres i zlecić naprawę szyby, gdy tylko pojawi się pierwszy odprysk. Doświadczeni fachowcy z warsztatów ProfiAuto mają wieloletnią wprawę w tego typu pracach, dlatego będą w stanie ocenić, czy możliwa jest naprawa szyby, czy konieczna będzie jednak jej wymiana.

Wymiana szyby - kiedy nie da się jej uniknąć?

Są przypadki, kiedy wymiana szyby jest niezbędna. Taka sytuacja występuje w przypadku rys, które są dłuższe niż 10 cm i w przypadku odprysków o średnicy większej niż 24 mm. Wymiany szyby należy również dokonać w przypadku mniejszych uszkodzeń, umieszczonych w odległości mniejszej niż 10 cm od jej krawędzi. Drugą sytuacją, w której wymiany szyby nie da się uniknąć, jest jej delaminacja. Do rozwarstwienia szyby samochodowej może dojść w wyniku długotrwałej eksploatacji, znacznych różnic temperatur, a także pod wpływem silnych środków chemicznych. Objawia się ona wyższą podatnością szyby na uszkodzenia oraz znacznym pogorszeniem widoczności. Jeżeli zauważysz, któryś z powyższych objawów - natychmiast umów się na wymianę szyby w serwisie ProfiAuto!

Naprawa Szyb samochodowych - szeroka oferta usług

Szyby samochodowe Złotów

Warsztaty zajmujące się naprawą szyb samochodowych będące częścią ogólnopolskiej sieci ProfiAuto oferują szereg usług, związanych nie tylko z naprawami, ale także z przyciemnianiem i wymianą szyb samochodowych. Nasz szeroki wachlarz profesjonalnych usług obejmuje m.in.:

 • usuwanie małych odprysków i pajączków (do 24 mm średnicy);
 • usuwanie rys na szybach (do 10 cm długości);
 • wymianę szyb przednich, tylnych i bocznych;
 • inwazyjne i bezinwazyjne przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb Złotów - postaw na jakość ProfiAuto!

Najpopularniejszą metodą na przyciemnianie szyb jest zastosowanie specjalnej folii. Często stosowaną, gwarantującą dokładną aplikację metodą jest przyciemnianie inwazyjne, polegające na wyjęciu całej szyby, oklejeniu jej folią i ponownym montażu. Możliwe jest również wykonanie tzw. przyciemniania bezinwazyjnego (bez demontażu całej szyby). Folia instalowana jest wówczas od jej wewnętrznej strony. Metody tej jednak nie można stosować we wszystkich samochodach, zwłaszcza w starszych modelach. Nasi specjaliści w warsztatach ProfiAuto gwarantują najwyższą jakość wykonanej usługi zarówno w przypadku metody inwazyjne, jak i bezinwazyjnej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że z efektu przyciemniania szyb będziesz cieszył się przez długi czas. Powierz wymianę szyby, naprawę szyb, czy przyciemnianie szyby fachowcom z serwisów ProfiAuto.

Zalety przyciemniania szyb samochodowych

 • Ochrona przed promieniowaniem UV - folie posiadające niezbędne atesty mają filtr chroniący pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem
 • Niższa przepuszczalność światła powoduje, że samochód dłużej się nagrzewa, więc w upalne dni możemy liczyć na niższą temperaturę w aucie. Szczególnie dobrze sprawdzają się folie metalizowane, ponieważ mogą zmniejszyć nagrzewanie wnętrza.
 • Ograniczenie ryzyka oślepienia - przyciemnianie szyb zmniejsza ryzyko oślepiania kierowcy przez światło słoneczne lub nadjeżdżające samochody.
 • Zabezpieczenie szyby w razie wypadku - folia zaciemniająca może być wzmocnieniem szyby, które zmniejsza ryzyko wpadnięcia odłamków szkład do wnetrza kabiny samochodu.
 • Większe bezpieczeństwo - z usługi przyciemniania szyb, zmniejszamy widoczność wnętrza pojazdu a tym samym trudniej dostrzec rzeczy pozostawione w samochodzie. Ryzyko włamania do samochodu jest przez to mniejsze
 • Łatwość demontażu - W przypadku przyciemnienia szyb z zastosowaniem folii z łatwością możemy je zdjąć, gdy nam się to rozwiązanie znudzi.

Najczęściej zadawane pytania


 1. Jakie są rodzaje uszkodzeń szyb samochodowych?

  Uszkodzenia szyb samochodowych powstają głównie w wyniku uderzenia kamienia lub innego twardego materiału. Do najczęściej spotykanych uszkodzeń szyby samochodowej zaliczamy uszkodzenia punktowe. Często występującymi uszkodzeniami są pęknięcia przypominające gwiazdki, rozetki, półksiężyce oraz ich różne kombinacje. Wyróżniamy jeszcze pęknięcia wydłużone, które przekraczają 2 centymetry długości. Tego typu pęknięcia zdarzają się najczęściej, gdy uderzenie występuje blisko krawędzi szyby. W przypadku pęknięć wzdłużnych należy jak najszybciej naprawić usterkę. W tym celu warto skorzystać z usług warsztatów ProfiAuto Złotów.

 2. Jakie pęknięcia szyby mogą zostać naprawione?

  Najnowsza technologia i specjalistyczne narzędzia pozwalają naprawiać drobne pęknięcie i odpryski, tak że szyba odzyskuje pierwotny stan i jest w pełni zdatna do dalszej eksploatacji. O możliwości naprawienia pęknięcia lub odprysku decyduje rozmiar uszkodzenia. W przypadku pęknięcia punktowego, którego średnica nie przekracza 22 mm, możliwa jest jego naprawa. Uszkodzenie szyby nie powinno występować w odległości mniejszej niż 10 cm. Istnieje wtedy ryzyko pęknięcia szyby podczas naprawy lub dalszego użytkowania. W takiej sytuacji lepiej wymienić całą szybę na nową.

 3. Co zrobić, gdy pojawi się uszkodzenie szyby?

  W przypadku pojawienia się pęknięcia lub odprysku szyby należy możliwie jak najszybciej zgłosić się do warsztatu samochodowego ProfiAuto Złotów oferującego naprawę szyb samochodowych. Dzięki temu zapobiegniemy pogłębianiu się uszkodzenia. Do czasu naprawy nie zalecamy mycia szyby oraz używania jakichkolwiek płynów. Miejsce uszkodzenia warto zakleić taśmą lub folią w celu zabezpieczenia pęknięcia przed zabrudzeniem się.

 4. Jak długo trwa wymiana szyby?

  Wymiana szyby samochodu osobowego w serwisach ProfiAuto Złotów trwa standardowo do 60 minut. Dodatkowo należy uwzględnić czas potrzebny do wyschnięcia kleju, które może trwać dodatkową godzinę. Czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku występowania niskich temperatur.

 5. Czy mogę używać samochodu z pękniętą szybą?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami poruszanie się pojazdem z uszkodzoną szybą przednią jest niedozwolone. Grozi za to mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

 6. Czy mogę przyciemnić przednie szyby w samochodzie?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami szyba przednia i szyby boczne mogą być przyciemnione maksymalnie o 30%. Przekroczenie tej granicy powoduje, że samochód nie przejdzie pozytywnie przeglądu technicznego. Dodatkowo za złamanie tych reguł grozi mandat karny.

 7. Czy można samemu przyciemnić szyby w aucie?

  Istnieje możliwość samodzielnego przyciemnienia szyb za pomocą folii. Trzeba mieć na uwadze, że końcowy efekt oraz trwałość takiego przyciemniania szyb nie będzie na takim poziomie jak wykonanie przyciemniania w profesjonalnych warsztatach ProfiAuto Złotów.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Łapalice, Augustów, Bąkowo - Kowale, Bełsznica, Biała Podlaska, Białogard, Białystok, Bircza, Bobrek, Brenna, Brodnica, Brzeziny, Brzóze, Bytom, Chełmno, Chłopice, Ciechów, Ciszyca, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Doły, Doły, Wolkowo, Dywity, Ełk, Gdańsk, Gliwice, Głuszyca, Gniezno, Gnieżdżewo, Gorzkowice, Górno, Górzno, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Gruszka, Gwoździany, Iława, Jaksice, Jankowice, Jasienica Rosielna, Jastrzębie-Zdrój, Jednorożec, Jelenia Góra, Jurków, Kamieniec Wrocławski, Karniewo, Katowice, Kębłowo, Kęty, Kleszczów, Kolonia Kokanin, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kraków, Legnica, Lesko, Librantowa, Lipnica, Lubań, Lubenia, Lubliniec, Luzino, Łańcut, Łęczyca, Łęgowo, Łódź, Maków Mazowiecki, Małki, Międzyrzecze Górne k. Bielska-Białej, Milicz, Mirów Stary, Mosina, Muszyna, Mysłowice, Nakło Śląskie, Nowa Wieś Ełcka, Nowogard, Nowy Tomyśl, Obrzycko, Oleśnica, Oława, Orzesze, Oświęcim - Brzezinka, Piekary Śląskie, Pieńsk, Pisarzowice, Pleszew, Płock, Płoty, Poznań, Przemyśl, Pszenno, Pyrzyce, Rajsko, Rogoźnik, Rogów, Ruda Śląska, Rybarzowice, Rybnik, Rzeszów, Samborzec, Sianów, Siennica, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skrzyszów, Skwierzyna, Słopnice, Stare Polichno, Stargard, Stary Folwark, Stary Sącz, Staszów, Stopnica, Strumień, Strumień-Bąków, Strzelin, Suwałki, Świecie, Tarnobrzeg, Tęgoborze, Toruń, Toszek, Turbia, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Uciechowice, Ustroń, Wadąg, Warszawa, Wejherowo, Wieszowa, Wiśniowa, Witkowo, Witnica, Witoszów Dolny, Wrocław, Wyszogród Grodkowo, Zabrze, Zagórzany, Zboiska, Dukla, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żydów.