Szyby samochodowe Samborzec

Szyba w Twoim samochodzie uległa uszkodzeniu? Nie ignoruj nawet najdrobniejszych defektów i jak najszybciej dokonaj naprawy w specjalistycznym warsztacie. W wybranych serwisach sieci ProfiAuto Samborzec technicy zajmujący się szybami samochodowymi zapraszają na kompleksowy zakres usług. W ofercie wymiana, naprawa i profesjonalne przyciemnianie szyb. Umów się na wizytę w warsztacie ProfiAuto.

Szyby samochodowe pełnią bardzo istotną rolę w konstrukcji samochodu. Osłaniają one kierowcę i pasażerów przed warunkami atmosferycznymi i promieniami UV, zapewniając jednocześnie doskonałą widoczność drogi. Dodatkowo stanowią one podporę dla poduszek powietrznych oraz umieszczone są w nich czujniki (światła, deszczu, kamery). Samochód najczęściej wyposażony jest szybę przednią, tylną oraz cztery szyby boczne. Niektóre modele pojazdów posiadają również szybę zamontowaną na dachu. Przednia szyba jest szczególnie narażona na różnego rodzaju uderzenia, które mogą powodować uszkodzenia w postaci pęknięć lub zarysowań.

Budowa szyb samochodowych

Szyby samochodowe wykonane są z różnego rodzaju szkła w zależności od miejsca ich instalacji. Szyby boczne w drzwiach, tylne trójkątne, tylne w sedanach i pokrywach bagażnika wykonane są ze szkła hartowanego, które jest bardzo odporne na działania mechaniczne. Jednak ich uszkodzenie powoduje całkowite zniszczenie. Szyby przednie tzw. klejone wykonane są z dwóch warstw zwykłego szkła przedzielonych warstwą folii PC lub dodatkową warstwą folii PVB.

Jazda z uszkodzoną szybą samochodową jest niebezpieczna, a dodatkowo grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Uderzenie lub pęknięcie w polu widzenia może odwrócić uwagę kierowcy i spowolnić jego reakcję za kierownicą. Aby utrzymać optymalny poziom bezpieczeństwa, przednia szyba musi być naprawiona niezwłocznie. Czasem nie warto narażać się na stres i zlecić naprawę szyby, gdy tylko pojawi się pierwszy odprysk. Doświadczeni fachowcy z warsztatów samochodowych ProfiAuto mają wieloletnią wprawę w tego typu pracach, dlatego będą w stanie ocenić, czy możliwa jest naprawa szyby, czy konieczna będzie jednak jej wymiana.

Szyby samochodowe najbliżej Ciebie

Wymiana szyb samochodowych w serwisach ProfiAuto Samborzec

Szyby samochodowe Samborzec

Zwykły kawałek żwiru może wyrządzić wiele szkód przedniej szybie. Samo uderzenie powodujące pęknięcie może wyrządzić poważną awarię. Są przypadki, kiedy wymiana szyby jest niezbędna. Taka sytuacja występuje w przypadku rys, które są dłuższe niż 10 cm i w przypadku odprysków o średnicy większej niż 24 mm. Wymiany szyby należy również dokonać w przypadku mniejszych uszkodzeń, znajdujących się w odległości mniejszej niż 10 cm od jej krawędzi. Drugą sytuacją, w której wymiany szyby nie da się uniknąć, jest jej delaminacja. Do rozwarstwienia szyby samochodowej może dojść w wyniku długotrwałej eksploatacji, znacznych różnic temperatur, a także pod wpływem silnych środków chemicznych. Objawia się ona wyższą podatnością szyby na uszkodzenia oraz znacznym pogorszeniem widoczności. Jeżeli zauważysz, któryś z powyższych objawów - natychmiast umów się na wymianę szyby w serwisie ProfiAuto Samborzec!


Naprawa Szyb samochodowych Samborzec

Gdy uszkodzenie szyby jest niewielkie, to wymiana szyby nie jest konieczna. W takiej sytuacji wystarczy naprawa. Jest to stosunkowo szybka i prosta czynność. Specjalista zacznie od oczyszczenia szkła w celu usunięcia odłamków szkła i odpowiedniego przygotowania powierzchni. Następnie zostanie usunięte powietrze znajdujące się w uszkodzeniu, aby móc wstrzyknąć przezroczystą płynną żywicę, która „wypełni” pęknięcie. Na koniec wszystko poleruje po wyschnięciu żywicy. Pęknięcie stanie się prawie niewidoczne, a przednia szyba nadal będzie nieco bardziej delikatna niż szkło, które nigdy nie zostało uderzone. Cena takiej operacji może się różnić w zależności od charakteru uszkodzenia. Nie wszystkie zadrapania wymagają natychmiastowej naprawy. Jeśli są powierzchowne, po prostu monitoruj ich stan, a gdy sytuacja się pogarsza skontaktuj się ze specjalistami ProfiAuto Samborzec.

Skąd wiedzieć, czy należy zdecydować się na wymianę lub naprawę uszkodzonej przedniej szyby pojazdu? Po pierwsze, konieczna jest ocena uszkodzenia szyby. Czy jej wielkość jest większa od monety? Czy znajduje się w polu widzenia kierowcy? Czy przeszedł przez zewnętrzną warstwę szkła? Jeśli odpowiesz twierdząco na którekolwiek z tych pytań, prawdopodobnie konieczna jest wymiana przedniej szyby. Jeśli tak, nie zwlekaj: nienaprawione uszkodzenia z dużym prawdopodobieństwem przekształci się w pęknięcie wymagające wymiany przedniej szyby. Naprawa to prosta i niedroga operacja, która może przedłużyć żywotność szyb Twojego pojazdu.

Szyby samochodowe najbliżej Ciebie

Szyby samochodowe Samborzec - szeroki zakres usług

Warsztaty zajmujące się naprawą szyb samochodowych Samborzec będące częścią ogólnopolskiej sieci ProfiAuto oferują szereg usług, związanych nie tylko z naprawami, ale także z przyciemnianiem i wymianą szyb samochodowych. Nasz szeroki wachlarz profesjonalnych usług obejmuje m.in.:

 • usuwanie małych odprysków i pajączków (do 24 mm średnicy);
 • usuwanie rys na szybach (do 10 cm długości);
 • wymianę szyb przednich, tylnych i bocznych;
 • inwazyjne i bezinwazyjne przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb - postaw na jakość ProfiAuto!

przyciemnianie szyb Samborzec

Najpopularniejszą metodą na przyciemnianie szyb jest zastosowanie specjalnej folii. Często stosowaną, gwarantującą dokładną aplikację metodą jest przyciemnianie inwazyjne, polegające na wyjęciu całej szyby, oklejeniu jej folią i ponownym montażu. Możliwe jest również wykonanie tzw. przyciemniania bezinwazyjnego (bez demontażu całej szyby). Folia instalowana jest wówczas od jej wewnętrznej strony. Metody tej jednak nie można stosować we wszystkich samochodach, zwłaszcza w starszych modelach. Nasi specjaliści w warsztatach ProfiAuto gwarantują najwyższą jakość wykonanej usługi zarówno w przypadku metody inwazyjne, jak i bezinwazyjnej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że z efektu przyciemniania szyb będziesz cieszył się przez długi czas. Powierz przyciemnianie szyby Samborzec fachowcom z serwisów ProfiAuto.

Szyby samochodowe najbliżej Ciebie

Zalety przyciemniania szyb samochodowych

 • Ochrona przed promieniowaniem UV — folie posiadające niezbędne atesty mają filtr chroniący pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem
 • Niższa przepuszczalność światła powoduje, że samochód dłużej się nagrzewa, więc w upalne dni możemy liczyć na niższą temperaturę w aucie. Szczególnie dobrze sprawdzają się folie metalizowane, ponieważ mogą zmniejszyć nagrzewanie wnętrza.
 • Ograniczenie ryzyka oślepienia — przyciemnianie szyb zmniejsza ryzyko oślepiania kierowcy przez światło słoneczne lub nadjeżdżające samochody.
 • Zabezpieczenie szyby w razie wypadku — folia zaciemniająca może być wzmocnieniem szyby, które zmniejsza ryzyko wpadnięcia odłamków szkła do wnętrza kabiny samochodu.
 • Większe bezpieczeństwo — z usługi przyciemniania szyb, zmniejszamy widoczność wnętrza pojazdu, a tym samym trudniej dostrzec rzeczy pozostawione w samochodzie. Ryzyko włamania do samochodu jest przez to mniejsze
 • Łatwość demontażu — w przypadku przyciemnienia szyb z zastosowaniem folii z łatwością możemy je zdjąć, gdy nam się to rozwiązanie znudzi.
Szyby samochodowe najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Jakie są rodzaje uszkodzeń szyb samochodowych?

  Uszkodzenia szyb samochodowych powstają głównie w wyniku uderzenia kamienia lub innego twardego materiału. Do najczęściej spotykanych uszkodzeń szyby samochodowej zaliczamy uszkodzenia punktowe. Często występującymi uszkodzeniami są pęknięcia przypominające gwiazdki, rozetki, półksiężyce oraz ich różne kombinacje. Wyróżniamy jeszcze pęknięcia wydłużone, które przekraczają 2 centymetry długości. Tego typu pęknięcia zdarzają się najczęściej, gdy uderzenie występuje blisko krawędzi szyby. W przypadku pęknięć wzdłużnych należy jak najszybciej naprawić usterkę. W tym celu warto skorzystać z usług warsztatów ProfiAuto Samborzec.

 2. Jakie pęknięcia szyby mogą zostać naprawione?

  Najnowsza technologia i specjalistyczne narzędzia pozwalają naprawiać drobne pęknięcie i odpryski, tak że szyba odzyskuje pierwotny stan i jest w pełni zdatna do dalszej eksploatacji. O możliwości naprawienia pęknięcia lub odprysku decyduje rozmiar uszkodzenia. W przypadku pęknięcia punktowego, którego średnica nie przekracza 22 mm, możliwa jest jego naprawa. Uszkodzenie szyby nie powinno występować w odległości mniejszej niż 10 cm. Istnieje wtedy ryzyko pęknięcia szyby podczas naprawy lub dalszego użytkowania. W takiej sytuacji lepiej wymienić całą szybę na nową.

 3. Co zrobić, gdy pojawi się uszkodzenie szyby?

  W przypadku pojawienia się pęknięcia lub odprysku szyby należy możliwie jak najszybciej zgłosić się do warsztatu samochodowego ProfiAuto Samborzec oferującego naprawę szyb samochodowych. Dzięki temu zapobiegniemy pogłębianiu się uszkodzenia. Do czasu naprawy nie zalecamy mycia szyby oraz używania jakichkolwiek płynów. Miejsce uszkodzenia warto zakleić taśmą lub folią w celu zabezpieczenia pęknięcia przed zabrudzeniem się.

 4. Jak długo trwa wymiana szyby?

  Wymiana szyby samochodu osobowego w serwisach ProfiAuto Samborzec trwa standardowo do 60 minut. Dodatkowo należy uwzględnić czas potrzebny do wyschnięcia kleju, które może trwać dodatkową godzinę. Czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku występowania niskich temperatur.

 5. Czy mogę jeździć samochodem z pękniętą szybą?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami poruszanie się pojazdem z uszkodzoną szybą przednią jest niedozwolone. Grozi za to mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

 6. Czy mogę przyciemnić przednie szyby w samochodzie?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami szyba przednia i szyby boczne mogą być przyciemnione maksymalnie o 30%. Przekroczenie tej granicy powoduje, że samochód nie przejdzie pozytywnie przeglądu technicznego. Dodatkowo za złamanie tych reguł grozi mandat karny.

 7. Czy można samemu przyciemnić szyby w aucie?

  Istnieje możliwość samodzielnego przyciemnienia szyb za pomocą folii. Trzeba mieć na uwadze, że końcowy efekt oraz trwałość takiego przyciemniania szyb nie będzie na takim poziomie jak wykonanie przyciemniania w profesjonalnych warsztatach ProfiAuto Samborzec.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Adamowo, Augustów, Bałaje, Lubaczów, Bełsznica, Bestwinka, Bębnów, Biała Podlaska, Białogard, Białystok, Bielsk Podlaski, Biskupice, Bobrowo, Branice, Brenno, Brodnica, Brzeziny, Buk Wielka Wieś, Bytom, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Choiny 97B, Chorzów, Ciszyca, Czarna Dąbrówka, Czechowice-Dziedzice, Czerwonka Szlachecka, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dąbrówka Górna, Dębica, Dębowa Łąka, Dobieszowice, Dobrodzień, Dolna, Domatowo, Dopiewo, Drołtowice, Dukla, Duszniki, Duszniki Wielkopolskie, Dzierzgoń, Dzierżoniów, Ełk, Emanuelina, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Glinica, Glinka Duchowna, Gliwice, Głogów, Głuchów, Głuszyca, Gniezno, Godów, Gogolin, Gołaczewy, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Górki Małe, Górno, Góry Małe, Grabów nad Prosną, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Grzegorzew, Horyniec-Zdrój, Iława, Jankówko, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jazowsko, Jednorożec, Jędrzychów, Jurków, Kamieniec Wrocławski, Kamionka Wielka, Katowice, Kębłowo, Kędzierzyn-Koźle, Kiekrz, Kielce, Klaudyn, Kleszczów, Knurów, Kobielice, Komorniki, Konarzyny, Konin, Kopienica, Koszalin, Kraków, Krapkowice, Krosno Odrzańskie, Krzyżanowice, Kuklin, Legionowo, Librantowa, Lipnica, Lubaczów, Lubenia, Lubieszów, Lubin, Lubliniec, Luzino, Łańcut, Łapalice, Łęczyca, Łęgowo, Łoniów-Kolonia, Łowyń, Łódź, Łyśniewo Sierakowickie, Maków Mazowiecki, Małki, Margonin, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miechucino, Mieleszyn, Mierzyn, Międzyrzecz, Mikołów, Mirów Stary, Mońki, Mszana Górna, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolany, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nowa Sarzyna, Nowogard, Nowy Sącz, Nysa, Oleśnica, Opalenica, Orszewice, Orzesze, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeniewo, Oświęcim, Pabianice, Pakszyn, Papowo Biskupie, Parchowo, Pawonków, Piekary Śląskie, Pieńsk, Plewiska, Płock, Płoty, Poddębice, Poklatki, Pokrówka, Polkowice, Porąbka Uszewska, Potok, Powroźnik, Poznań, Pruszcz Gdański, Przecław, Przemęt, Przemyśl, Przeworsk, Przyjaźń, Pułtusk, Pyskowice, Radusz, Radwanice, Radzionków, Rogów, Rokitnica, Rostarzewo, Ruda Śląska, Rychtal, Rzeszów, Rzuchów, Samborzec, Sanok, Sianów, Siedliska, Siemianowice Śląskie, Siennica, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skrzyszów, Skwierzyna, Sobolewo, Sokolniki, Sosnowiec, Stalowa Wola, Stare Miasto, Stargard, Stargard Szczeciński, Stary Sącz, Stopnica, Strzebielino-Osiedle, Sulmierzyce, Sychowo, Szczecin, Szczyglice, Ścinawa, Świebodzin, Świercze, Święta Katarzyna, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tarnów, Topola Mała, Toruń, Trzemeszno, Turbia, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Uście Gorlickie, Wadąg, Wałbrzych, Wałcz, Warszawa, Wąbrzeźno, Wchowa, Wejherowo, Wielkie Radowiska, Wisła Wielka, Wiśniowa, Witkowo, Witoszów Dolny, Władysławowo, Wojkowice, Wojnicz, Wojnowice, Wolkowo, Wrocław, Wschowa, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zabrze, Zabrzeg, Zbrosławice, Zebrzydowice, Zielona Góra, Zielonagóra, Złotoryja, Złotów, Żagań, Żarki-Letnisko, Żukowo, Życiny.